Luca Vitiello

Okładka książki Luca Vitiello
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 0.5)
Luca Vitiello
NieZwykłe
2020-07-29
2020-07-29
Data 1. wydania:
2019-06-26
mafia romans

Swoją przygodę z Corą Reilly zaczęłam od niby jednotomówki, czyli "Słodka pokusa". Bardzo mi się spodobała (mimo iż to dalej był świat przedstawiony w serii "Złączeni" i nie we wszystkich postaciach można się było połapać) i postanowiłam zapoznać się chociaż z podstawową serią - czyli właśnie tą.

Cóż, jako że ja lubię czytać wszystko od "zarania dziejów", to postanowiłam zacząć od "Luca Vitiello". I tu się nie zawiodłam. Ostry język, ciągła akcja, i - W KOŃCU - jakiekolwiek przedstawienie interesów, którymi zajmują się gangsterzy. Niestety, autorki mają paskudny zwyczaj umiejscawiania bohaterów w świecie, którego z niewiadomych przyczyn nie chcą przedstawić czytelnikowi głębiej. Ej, bo kto może wiedzieć, czym zajmuje się mafia albo gang motocyklowy? Choć to fikcja, to i tak pasowałoby to napisać prosto z mostu, a nie domyślać się!

ALE, ALE: Cora Reilly OPISUJE świat mafii. Tego mi brakowało w wielu książkach. I, cóż, nie ukrywam, że uwielbiam książki z męskiego punktu widzenia, o ile są dobrze napisane. A "Luca" jest napisany po prostu ŚWIETNIE. Jedyne czego mi brakowało, to "wstawek" niektórych przemyśleń Arii, ale to pewnie przedstawi tom pierwszy. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to tak wtórne, jak w Greyu.

Cóż, jako że ja lubię czytać wszystko od "zarania dziejów", to postanowiłam...

Kocham Luce

Kocham Luce

Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam!
Książka opisuje wydarzenia zawarte w pierwszym tomie serii z perspektywy głównego bohatera "Złączonych honorem". Dowiadujemy się też więcej o jego przeszłości. Pozwala nam to zobaczyć co ukształtowało Lucę, a także wydarzenia z jego perspektywy dzięki czemu mamy pełniejszy obraz historii jego i Arii.
W tej książce jest dużo mroku i przemocy, ale w takim właśnie świecie się urodził. Do tego został wychowany. Bardzo mi się podobało jak zostały pokazane zmiany zachodzące w postaci od momentu kiedy do jego życia wkroczyła Aria.
Część opisów jest bardzo brutalna i krwawa do czego już się zdecydowanie przyzwyczaiłam czytając pozostałe tomy serii. Pomimo tego, że wydarzenia mające miejsce już w większości były znane czytelnikowi na kilka z nich autorce jednak udało się rzucić nowe światło. Idealnym przykładem jest chociażby śmierć Salvatore Vitiello czy motywy, które doprowadziły do ślubu.
Jak na razie historia Arii i Luci jest moją ulubioną i bardzo często do niej wracam. Moim zdaniem ta książka jest jej wspaniałym uzupełnieniem i daje pełniejszy obraz wydarzeń opisanych w pierwszym tonem. Zmiany które zachodzą w głównym bohaterze pokazują, że w każdym potworze znajduje się dobro.

Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam!
W tej książce jest dużo...

Uwielbiam książki z męskiego punktu widzenia. A Luca jest niesamowity.

Uwielbiam książki z męskiego punktu widzenia. A Luca jest niesamowity.

Luca i Aria to jedna z moich ulubionych par napisanych przez Core😍. Chociaż Aria w niektórych momentach była trochę irytująca (bo była naiwna), a Luca miał problemy z agresją, to kocham ich całym sercem..❤️

„Luca Vitiello” to „złączeni honorem” tylko w całości z perspektywy Luca. Ja osobiście kocham czytać książki z dwóch perspektyw, wiec czytanie tej książki sprawiło mi wielką przyjemność. W Luce dostajemy dodatkowe sceny, które fajnie dopełniają historie Luca i Ari.😍
Według mnie książka jest warta przeczytania!!!! Nawet uważam że była lepsza niż sami „złączeni honorem”🙈

Bardzo, bardzo polecam!!!😘

Naprawdę dobra książka. Perspektywę Luci czytało mi się chyba nawet lepiej.

Naprawdę dobra książka. Perspektywę Luci czytało mi się chyba nawet lepiej.

Jedna z pozycji, które zaczynasz czytać jednego dnia a kończysz drugiego.
Niesamowicie wciągająca!

Jedna z pozycji, które zaczynasz czytać jednego dnia a kończysz drugiego.
Niesamowicie wciągająca!

Ta książka jest... straszna. Zaczynając od przekoloryzowanego języka, po próby autorki odnalezienia się w "mafijnym, brutalnym świecie", kończąc na opisie związku opierającego się na strachu, milczeniu i seksie. Akcji praktycznie nie ma. Ta kiążka nie reprezentuje sobą absolutnie nic.

Chciałam przeczytać książkę z mafijnym klimatem. Dostałam nudne nic. Absurdalną opowieść o facecie który nie może się opanować na widok młodej ładnej kobiety. Ona natomiast rozpieszczona głupia trzpiotka.
Nie wiem właściwie o czym jest ta książka oprócz wiecznych scen seksu. Język tak wulgarny, że odkładałam ją kilkakrotnie w ogarniającym mnie gniewie. Nieścisłości w fabule świadczą, że autorka albo nie przywiązywała wagi do tego by wszystko ze sobą współgrało lub pisała to na raty.
Mafijny ksiąze który biega między imprezami i dziwkami, naprawdę?
Nie odczułam wrażenia że czytam o mafiozach.
Nie jest to opowieść o uczuciu a na pewno nie o miłości. Luca czuje tylko pociąg i obsesję na punkcie ciała swojej młodej żony.
Wiele razy nachodziła mnie myśl jak potoczyły by się jej losy gdyby była przeciętna, normalna a nie najpiękniejsza na świecie.
Nudna, irytujaca czasami aż śmieczna historia o niby groźnym mężczyźnie i niby wystraszonej kobiecie.
Nie sięgne po kolejne części i żadną inną książkę autorki.
Nie polecam

Niesamowicie spędzony czas przy czytaniu to druga książka tej autorki i wiem ze nie ostatnia . Nie mogę sie oderwać . Mimo brutalnych scen bardzo mnie zaskoczyło jak na Luce wpłynęła Aria jak stała się jego ukochaną , jak mężczyzna który nie zaznał miłości w dzieciństwie jest w stanie pokochać żonę .