Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę

Sébastien Bohler Wydawnictwo: Feeria Science popularnonaukowa
Le bug humain : pourquoi notre cerveau nous pousse à détruire la planète et comment l'en empêcher
Łukasz Musiał
Feeria Science
Literatuta francuska konsumpcja mózg popularnonaukowa popularnonaukowe
popularnonaukowa
Łukasz Musiał
Literatuta francuska konsumpcja mózg popularnonaukowa popularnonaukowe

Książka którą powinien przeczytać każdy! W sposób naukowy tłumaczy wiele zachowań i schematów ludzkich. Porusza wiele bardzo ważnych tematów, od kryzysu klimatycznego po psychologie uzależnień. Mimo poważnej tematyki lektura napisana jest w całkiem prosty i przystępny sposób. Powinna być to lektura obowiązkowa w XXI wieku.

Sébastian Bohler w świetniej książce „Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę”, przedstawia, w jaki sposób funkcjonuje mózg, ponoć najinteligentniejszej istoty na Ziemi. („No bez przesady” Tom Philips – „Ludzie. Krótka historia o tym jak spieprzyliśmy wszystko” Gatunek nasz w znacznej większości, skoncentrowany jest głównie na jedzeniu,...

Krótko i na temat. Najciekawsze informacje dotyczą tego jak funkcjonuje prążkowie i jaki ma wpływ na człowieka, a co za tym idzie jaki to ma wpływ na środowisko. "Zachłanny mózg" można polecić jako ciekawostkę czytelniczą. Niestety najsmutniejsze są wnioski, które potwierdzają, że czeka nas w najbliższym czasie zagłada.

Po tym jak autor usłyszał w radiu wiadomości w których, w jednym momencie ubolewa się nad ocieplaniem się klimatu, a następnie cieszy się z kontraktu na produkcję samolotów średniego zasięgu, który wiadomo że przyczyni się do pogłębienia kryzysu klimatycznego, postanowił napisać tę książkę.
Książka w dużym skrócie jest o tym, że mózg homo sapiens zaprogramowany jest na...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie napisana lektura, która ma uświadomić człowiekowi w jaki sposób wpływa on na otaczający go świat. To co czyni książkę wyjątkową pozycją na rynku publikacji popularno-naukowych, to perspektywa, jakże odmienna od prezentowanej przez stowarzyszenia i organizacje ekologiczne czy polityków, z jakiej autor patrzy na istniejący problem nieuchronnej zagłady świata. Punktem...

Książka w głównej mierze skupia się na naturze ludzkiej i w tym należy upatrywać jej największego potencjału. Wpływ człowieka na środowisko i postępującą degradację Ziemi stanowi jeśli nie wątek poboczny, to na pewno niedominujący.

O ile początkowe rozdziały raziły swoim popularno-naukowym charakterem, czytaj - stanowiły stwierdzanie oczywistości typu: ludzie ciągle kupują...

bardzo dobra lub dobra książka, wyjaśniająca mechanizmy jakimi mózg kieruje nas wprost do zagłady. Być albo nie być. Okazuje się, że im bardziej chcemy być, tym pewniej przestaniemy być:) Autor jednak pozostawia nadzieję

Bohler napisał Zachłanny mózg w celu uświadomienia społeczeństwa, w jaki sposób człowiek ma wpływ na klimat. Patrzy na ten temat z innej perspektywy niż politycy i młodzi aktywiści grzmiący do mikrofonów o przymusie zmian przyzwyczajeń. Autor patrzy na problem przez pryzmat biologii ludzkiego mózgu. W książce nie znajdzie się moralizatorskich fraz, powtarzanych w kółko od...

TA KSIĄŻKA TO FENOMEN!
POWEINIEN JĄ CZYTAĆ KAŻDY, POWTARZAM KAŻDY I TO WIELOKROTNIE!

Kolejna bardzo ciekawa pozycja z literatury popularnonaukowej, której tematyka dotyczy ludzkiego mózgu.
Nie tak dawno polecałam Wam "Wyloguj swój mózg". Tam autor skupiał się na wpływie nowych technologii na ludzki umysł. W książce "Zachłanny mózg" autor porusza podobną tematykę, rozszerzając jednak zagadnienie.
Mózg to z jednej strony najcenniejszy, a z drugiej...

Dyskusje

• Popularnonaukowe
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Psychologia
  • Literatura popularnonaukowa
  • Ebook

Sébastien Bohler Zachłanny mózg. Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę Zobacz więcej