I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii

Jennifer Wright Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: ZROZUM popularnonaukowa
It Ended Badly: Thirteen of the Worst Breakups in History
popularnonaukowa
Maciej Miłkowski
ZROZUM
miłość rozstanie zbrodnia morderstwo

Gdyby w ten sposób uczono nas historii w szkole, w jaki autorka przybliża nam niektóre fakty o postaciach ze świata polityki, biznesu, artystach czy aktorach, to myślę, że więcej nas byłoby entuzjastami tej dziedziny nauki.

Związki uczuciowe, miłosne, małżeńskie i rozstania: wielkie, straszne, okrutne, bolesne, kuriozalne. Od czasów antycznych po współczesne. Wybrane...

Warto. Jedynie przypisy autorki do czytelnika czasem jakby na siłę śmieszne, nienaturalne. Bardzo ciekawe ploteczki z historią i refleksją w tle.

Czyta się ją lekko i przyjemnie. Historie są bardzo ciekawe. Polecam tę książkę na odpoczynek po ciężkim dniu.

Autora opisuje dość ciekawe historie, niektóre szeroko znane (Neron i Poppea), inne dość mało rozpowszechnione, przez to ciekawsze (Kokoschka i Alma Mahler). W tekst wplata fajne ciekawostki i szczegóły. Tyle, że jakaś połowa objętości książki to wkład własny Autorki w postaci jej poczucia humoru. Niekiedy do przyjęcia, niekiedy zbyt nachalnego - w każdym razie, ja bym się...

Podczas lektury da się zauważyć, że jest to pisarski debiut. Miejscami wnioskowanie autorki jest bardzo naiwne, zaś konkluzje budzą uśmiech politowania. Zbyt często popada też w dygresje. Książka składa się z 13 dość krótkich opowieści (większość mieści się na 20 stronach z dość dużym światłem) o znanych związkach. Niestety wszystkie potraktowane są ogólnikowo, autorka...

Bardzo dobrze się bawiłam czytając. Nie jest to może szczególnie naukowy wątek, ale nie o to w niej chodzi, Czyta się bardzo szybko. Jest jak dobry serial, który po prostu się lubi oglądać dla odprężenia.

Bardzo podobała mi się poprzednia książka autorki "Co nas (nie) zabije" i nie zawiodłam się także na tej pozycji.
Jeśli uważasz, że ty miałeś trudne zerwanie to przeczytaj koniecznie nową pozycję Jennifer Wrigt. Ponownie w zabawny i interesujący sposób przedstawia nam historię trudnych rozstań począwszy od starożytnego Rzymu, po średniowieczną Anglię aż do Hollywood lat...

Bardzo lubię takie książki Trochę historii, dużo humoru. Naprawdę świetnie się bawiłam i polecam każdemu, nie tylko tym nieszczęśliwie zakochanym.

Na początku byłam oczarowana stylem autorki. Potem było różnie. Jedne rozdziały rewelacyjne, inne nudnawe. Ogólnie wyszło na plus. Ciekawy przegląd znanych (bardziej i mniej) par i ich spektakularnych rozstań.

Idealna książka na poprawę humoru. Dawka wiedzy, z dodatkiem ciekawostek, anegdotek, podana z przymrużeniem oka.
Najdziwniejsze i najstraszniejsze rozstania w historii. Po poznaniu wszystkich pozostaje tylko cieszyć się, że nas takie nie czekają ;)

• 2021
  • Legimi
  • Popularnonaukowe
  • Przeczytane w 2021
  • Ebooki

Jennifer Wright I (nie) żyli długo i szczęśliwie. Najgorsze rozstania w historii Zobacz więcej