Nienawiść sp. z o.o. Jak dzisiejsze media każą nam gardzić sobą nawzajem

Matt Taibbi Wydawnictwo: Czarne Seria: Seria Amerykańska literatura faktu
Hate Inc.: Why Today's Media Makes Us Despise One Another
9788381910859
Tomasz S. Gałązka
Czarne
agresja demagogia dziennikarstwo dziennikarz etyka zawodowa literatura faktu manipulacja media nienawiść non-fiction polityka prasa reportaż USA walka o władzę
Hate Inc.: Why Today's Media Makes Us Despise One Another
literatura faktu
9788381910859
Tomasz S. Gałązka
Seria Amerykańska

Temat z ogromnym potencjałem. Wiele obiecywałem sobie po tej książce. Niestety. Muszę przyznać, że się lekko zawiodłem i a sama książka nie spełniła pokładanej w niej nadziei. Słabością jest jej język. Matt Taibbi pisze tak jak mówi. W rezultacie wyszło to tak jakbyśmy słuchali lekko podchmielonego gościa przy kuflu piwa. Nie zawsze się to broni. Często przeskakujemy z...

Książka, która jest w pół streszczeniem "Manufacturing Consent" Noama Chomsky'ego a w pół instrukcją obsługi współczesnych mediów.

Jest to jedna z tych pozycji, która werbalizuje coś co każdy jakoś mniej lub bardziej w sobie skrywa: jak działają media, dlaczego często widzimy tam taki bullshit i pseudoeksertów (niezależnie czy to stacja konserwatywna czy liberalna),...

Bardzo mi się podoba ta książka, ale też bardzo mnie ona wkurza.

Jeśli chodzi o pozytywy, to jest to rzeczywiście publikacja, która świetnie pokazuje, jak działają media w USA, jakimi schematami tworzenia treści się posługują i jak bezmyślni są dziennikarze, których setki tysięcy Amerykanów traktuje jak wyrocznie w sprawach politycznych.

Największą mocą książki Taibbiego...

• Do kupienia
  • Domowa biblioteczka