rozwińzwiń

Okładka książki Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą Hans Rosling
Hans Rosling Wydawnictwo: Media Rodzina reportaż
reportaż
Factfulness: Ten Reasons We're Wrong About the World - and Why Things Are Better Than You Think
Media Rodzina

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Hur jag lärde mig förstå världen Fanny Härgestam, Hans Rosling
Ocena 8,5
Hur jag lärde ... Fanny Härgestam, Ha...

Mogą Cię zainteresować

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich. Dla tych co już się zorientowali że wszyscy próbują nami manipulować aby przekonać nas do swoich racji. W szczególności dla tych którzy są zaciekli w bronieniu jakiś napompowanych idei ale ich może być trudno przekonać aby sięgnęli po tą pozycję. Mogą się bać, ze otworzą im się oczy i wszystko to co tak promują legnie w gruzach. Polecam.

No nie wytrwalam. Po pierwsze spodziewalam sie zupelnie czegos innego a trafilam w zasadzie na zbor statystyk i wykresow ktore mialy na celu zmienic postrzeganie swiata. Moze do niektorych taki przekaz trafi, bo niewatpliwie moze przekazac i zaktualizowac obraz ktory byl nam wkladany do glowy w szkolach. Natomiast no czy pokazanie wykresu jest w stanie spowodowac ze zaczniemy myslec ze swiat nie jest taki zly? Dla mnie nie, a juz punktem w ktorym stwierdzilam ze dalej nie ide bylo zdanie "Statstyki zamiast terapii".

Świetna, bardzo ciekawa, budząca zainteresowanie, skłaniająca do przemyśleń. Mam jedno ALE - kilkukrotne powtarzanie, że statystyczne szympansy trafniej odpowiadały na niektóre pytanie niż uczeni ludzie. Zrozumiałam za pierwszym razem, a za każdym kolejnym irytowało i budziło niesmak.

Książka warta uwagi. Dużo ciekawostek obalających błędne poglądy na temat świata. Czytałem ją z dużym zainteresowaniem. Poleciłem ją rodzinie i znajomym.

Ksiazka polecana przez Billa Gatesa. Czerwona flaga na dziendobry. Programowanie umysłu dla mas na wesoło to chyba najlepiej okresla ten chlam. Jesli ktos nie ma swojego zdania i jest podatny na manipulacje to po pierwsz ejest swietnym wyborca a po drugie odbiorca docelowym tej ksiazki.

Ksiazke dostalem od kolegi ktory robil porzadki. Wzialem ja do reki ze dwa razy ale czulem, ze cos z nia jest nie tak. Smierdzi z daleka manipulacja. Usiluje zakrzywic rzeczywistosc. Na szczescie nie tracilem duzo czasu na czytanie tych wypocin tylko spojrzalem na negatywne komentarze tutaj i z wiekszoscia sie zgadam. Nawet odezwalem sie do kolegi ktory mi ta ksiazke oddal i sam przyznal ze po czasie uznal ta ksiazke za stek bzdur ale w czasach gdy palil maryche to ksiazka wydawala sie ok. Tu jest chyba klucz, ze jak czlowiek zaczyna myslec na prawde na trzezwo i samodzielnie to kazdy taki lewy guru ktory wie cos niby lepiej jest tylko zartem ktory sie omija.

Książka jest w porządku, pozwala spojrzeć trochę inaczej na świat. Niektóre teorie wydają się być mocno naciągnięte. Według mnie nie "zmienia życia" jak czasem czytałem w opiniach. Można przeczytać, ale nic rewolucyjnego.

Bardzo przystępna forma. Zawartość książki jest dużym zaskoczeniem i to stanowi podstawowy powód do sięgnięcia po nią. Jest to jedna z najlepiej zaprojektowanych pozycji jakie spotkałem. Zaczynasz się nudzić? Bum, potwornie ciekawa historia z szalonego życia autora. Zaczynasz się gubić? Bardzo proszę, oto porządkujący wszystko wykres. Czujesz, że fakty z początku książki zaczynają ulatywać z twojej pamięci? Autorzy to przewidzieli i systematycznie wracają do tego co było już powiedziane, a na końcu dostaniesz od nich podsumowanie. Osobiście lepiej czytało mi się tę książkę wiedząc, że autor jest lekarzem co nadaje mu większej wiarygodności oraz mając na uwadze jego wiek i doświadczenie, ponieważ temat jest tak trudny i kontrowersyjny, że byle młodzieniaszek z doktoratem raczej poległby próbując go wytłumaczyć.

Pozytywne, swietne

Pozytywne, swietne

Dość szybko przeczytałem książkę - zajęło mi to trzy dni, znalazłem w niej dużo ciekawych informacji, nie było tzw. lania wody. Miałem wynik lepszy od szympansów (6-7/12),ale trochę siedziałem wcześniej w tematach powiązanych z książką.

Bardzo dobra książka!

• 2019
  • 2020
  • 2022
  • 2020

Hans Rosling Factfulness. Dlaczego świat jest lepszy, niż myślimy, czyli jak stereotypy zastąpić realną wiedzą Zobacz więcej