Sztuka kobiecości

Okładka książki Sztuka kobiecości Aneta Borowiec, Beata Wróbel
Okładka książki Sztuka kobiecości
Aneta BorowiecBeata Wróbel Wydawnictwo: Agora nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agora
2020-01-29
2020-01-29

„Sztuka kobiecości" to zbiór rozmów z seksuolożką i ginekolożką dr Beatą Wróbel. O tym, co konkretnie kobiety mają między nogami. O piersiach, ich kształcie i dlaczego nie są niczym specjalnym. O orgazmach, mięśniach Kegla i libido. O punkcie G i seksie, który z wiekiem nabiera smaku. Ale ponieważ ciało to tylko część kobiecości, Doktor Wróbel opowiada też o stresie, wychowywaniu dzieci, wreszcie o budowaniu dobrych związków.
Dodatkami do błyskotliwych rozmów są mini przewodnik po antykoncepcji, zestawienie najczęstszych dolegliwości ginekologicznych oraz zmian zachodzących w ciele kobiety wraz z upływem czasu."Sztuka kobiecości" to trzecia książka w serii po "Sztuce kochania" i "Sztuce obsługi penisa". Nie ze wszystkim co Pani Doktor zapisała się zgadza się z moimi poglądami, jednak uważam, że jest to lektura warta poznania.

Warto przejrzeć książkę, każda kobieta niezależnie od wieku znajdzie coś tam dla siebie. Tematyka jest szeroka, książka napisana w formie wywiadu, dobrze się czyta.
I o ile sporo rzeczy technicznych juz wiedziałam, to chętnie przeczytałam rozdział na temat pielęgnacji związku, czy dbania o siebie (swoje zdrowie psychiczne). Autorka oczywiście porusza tez wiele tematów typowo ginekologicznych.

Uważam , że powinna być traktowana jako podręcznik. Merytorycznie, prosto i z szacunkiem.

Poradnik - a raczej Kobieca Biblia!
Książka, która powinna się znaleść u każdej kobiety pod ręka. Ale również polecam ją Panom, którzy chcieliby lepiej zrozumieć ciało jak i psychikę swojej kobiety.
Ten poradnik moje drogie panie to cudo! Dowiadujemy się tutaj wszystkiego na temat swojego ciała i jego funkcji - a raczej umiejętności.
Od miesiączkowania, po stosunki seksualne i szczytowanie, aż po ciąże do menopauzy. I wszystkiego pomiędzy...

Serdecznie polecam!

Poradnik - a raczej Kobieca Biblia!
Od miesiączkowania, po stosunki...

Nie podobał mi się protekcjonalny ton autorki. Wiele też stereotypów zostało tu utrwalonych.

Przyswoiłam dużo nowej wiedzy, ale bardzo irytował mnie fakt na siłę upchanych ideologii lekarki.

Zapowiadało się dobrze ale książka ma dużo przestarzałych informacji np na temat nacinania krocza. Pani ginekolog nieprzychylna i toczy rozmowę z wyższością.

Fajna ta pani doktor. Szkoda, że nigdy do takiej nie trafiłam.

Fajna ta pani doktor. Szkoda, że nigdy do takiej nie trafiłam.

Kolejna książka z tej serii, kolejna sztuka i ta mi się bardzo podobała.

Bardzo dużo elementów psychologii w rozumieniu kobiecości. Myślę, że to jest dobra książka na początek budzenia w sobie kobiecości, jako mama mogłabym tę książkę polecić córce, aby poznała pytania na które w przyszłości znajdzie odpowiedzi. Rozwojowa i świadomościowa książka, momentami czuła dla czytelniczek. Przez co urocza i mogę ją polecać.

Kolejna książka z tej serii, kolejna sztuka i ta mi się bardzo podobała.

Każdy dobry medyk powinien w swojej karierze zawodowej uaktualniać wiedzę, być na bieżąco, kierować się medycyną opartą na faktach Evidence-Based Medicine (EBM). Pani doktor jest osobą konserwatywną, nie postępuje z najnowszymi wytycznymi, przez co może bardziej zaszkodzić niż pomóc swoim podejściem.

• Psychologia