Opowieści z Avonlea

Okładka książki Opowieści z Avonlea
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza
Chronicles Of Avonlea
Ringier Axel Springer Polska
2019-12-17
2019-12-17
Ewa Fiszer

więcej Więcej

Niezwykle ciepłe opowieści o świecie, w którym wszystko jest tak cudownie proste.

Cieszę się że przed lekturą przeczytałam opinie i juz wiedziałam na co się nastawiać. Dzięki temu bardzo miło pochłonęły mnie opowiadania pełne ciepła. Z Anią jednak naprawdę nie mają nic wspólnego. Jest czasami wspominana, ale bohaterami są nam nieznane do tej pory postaci. Nie rozumiem dlaczego ta książka jest jako przedostatnia z serii o Ani. Zdecydowanie powinna to być...

Troszkę się rozczarowałam, spodziewałam się czegoś innego.

Zarówno Opowieści jak i Pożegnanie Avonley były dla mnie rozczarowujące. Może dlatego, że Ania już nie widnieje na kartach książki jako główna bohaterka, a jedynie jest wspomnieniem na ustach mieszkańców Avonley. Serie o Ani przeczytałam z pięć albo i sześć razy, z wyjątkiem tych dwóch ostatnich pozycji.

Wydaje mi się, że najpiękniejsze przygody i opisy życia codziennego Ani Shirley/Blythe z Zielonego Wzgórza/ ze Złotego Brzegu odeszły już w dalekie zapomnienie, a na pewno zakończyły się w poprzednim tomie "Rilla ze Złotego Brzegu".

Owy tomik kontynuujący serię Ani z Zielonego Wzgórza zapowiada, że ta książka będzie inna, odbiegała od dotychczasowej formy.
Książka składa...

Zbiór ciepłych opowiadań. Przy niektórych mocno się wrzuszyłam, ale nie sądzę, że wzbogacają w jakikolwiek serię i że były potrzebne.

Klimatyczne opowiadania, ożywiające czasy, które już nie wrócą.

Najbardziej podobało mi się pierwsze opowiadanie. Najmniej drugie, a zastanowiło to o Aleksandrze Bennetcie i Piotrusi; jak to jest, że w okolicznościach obyczajowych, jakie wówczas panowały, pozwolono im spędzić kwarantannę w jednym domu sam na sam?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na „Opowieści z Avonlea” składa się dwanaście stosunkowo krótkich i lekkich co do treści opowiadań. Ich bohaterami pisarka uczyniła różne osobowości. Od dumnych i zapiekłych w złości statecznych dam, przez odrobinkę zwariowane stare panny, po trochę ślamazarnych panów, którzy potrzebują czasu, tudzież wsparcia z zewnątrz, aby zdobyć ukochaną kobietę. Nie ma jednej myśli...

„Opowieści z Avonlea” to 12 opowiadań o mieszkańcach Avonlea i sąsiednich miejscowości. Choć przed zapoznaniem się z nimi obawiałam się, że będą to historyjki przeciętne, bo jednak nie opowiadają o Ani Shirley to zostałam pozytywnie zaskoczona! Opowieści te bardzo mnie zaciekawiły i każda miała w sobie coś wyjątkowego. To historie pełne wzruszeń i śmiechu, a bohaterów tutaj...

3 627
  • Dzieciństwo