City of Fallen Angels

Okładka książki City of Fallen Angels
Cassandra Clare Wydawnictwo: Margaret K. McElderry Books Cykl: Dary Anioła (tom 4) Seria: Ze Swiata Nocnych Lowcow literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2015-08-01
angielski

Okładka książki Miedziana rękawica Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,6
Miedziana ręka... Holly Black, Cassan...
Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,3
Próba żelaza Holly Black, Cassan...
Okładka książki The Mortal Instruments: The Graphic Novel, Vol. 5 Cassandra Clare, Cassandra Jean
Ocena 9,0
The Mortal Ins... Cassandra Clare, Ca...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oh, Simon... ale żeś namieszał.

Jest to 4ty tom Darów Anioła. Wprowadzony został nowy wątek fabularny chociaż lekko drętwy moim zdaniem - ale nie będę tu nic ujmować, finalny werdykt wydam na samym końcu.

Postać Clary już mi się tutaj mniej podobała. Zamienia się powoli w damulkę w opałach. Ogólnie jej wątek z Jacem wygląda na mocno wymuszony. Oby to było tylko chwilowe załamanie.

Nie jest źle, jednak wypada gorzej niż poprzednie tomy.

Oh, Simon... ale żeś namieszał.

szczerze mówiąc imo jest to najgorsza z części darów anioła jaką przeczytałam. strasznie długo mi szła ta książka i naprawdę miałam przez nią straszny zastój czytelnicy ale doczytałam :) i zabieram sje za następną część <33

6,5*
Czytanie tej części zajęło mi tylko dwa miesiące XD Trochę chyba skrzywdziłam tę serię bo czytam do spania i tak rozwlekam, że nie pamiętam co było na początku, ale właśnie dlatego ją wybrałam bo nie będzie mi szkoda jak zapomnę połowę. Kiedyś i tak zrobię maraton z audiobookami żeby odkupić moje winy xD

Zdecydowanie lepszy niż poprzedni tom, ale nie ucieka od cringe'owych momentów i głupotek. Zakończenie kinda dramatic, ciekawi mnie co będzie dalej. No i bardzo ciekawym doświadczeniem jest zestawienie serialu z książką bo są znaczne różnice w tym tomie, nie wiem czy na lepsze czy na gorsze bo ja jestem biased jeśli chodzi o serial. Dodatkowe pół gwiazdki za okładkę bo jest na niej Isabelle, a ja mam dużą słabość do jej serialowej wersji XD

6,5*

Zdecydowanie lepszy niż poprzedni tom, ale nie ucieka od...

Trzeci tom skończył się fajnie, więc w tym trzeba było namieszać ;) No i dalej nie trawię Clary..

9/10 tylko dlatego, że się w tej serii zakochałam i nic mnie jeszcze nie wciągnęło tak, jak to.
Przy pozostałych trzech tomach znacząco odstaje - nie działo się zbyt wiele, choć książka w ogóle mnie nie nudziła.
Zachowanie Jace'a naprawdę działa mi na nerwy i nie wiem, gdzie podział się jego charakterek z pierwszej części, ale zaczyna mi go brakować. Zakończenie niespodziewane i choć czułam, że na końcu coś musi się wydarzyć, to jednak targały mną skrajne emocje. Mam nadzieję, że ostatnie dwa tomy będą lepsze.

W tej części zachowanie Jace w stosunku do Clary robi się denerwujące i nie do zniesienia. Ich fragmenty męczyły mnie najbardziej, a przecież to główni bohaterowie. Uważam, że autorka za bardzo zaczęła kombinować z szukaniem problemów, wskrzeszaniem bohatera z poprzednich części i plątaniem fabuły w taki sposób, że zaczęło się to robić męczące.

488 stron, z czego 350 można by spokojnie wyrzucić, bo fabularnie stoją w miejscu. Naprawdę, ale to naprawdę miałam ochotę rzucić to w diabły, a do tej pory okazywało się, że ja te Dary Anioła jednak lubię i to bardzo, ale ta część? Nudna jak flaki z olejem i gdyby nie te ostatnie 20%(!) to umarłabym z nudów.

Zdecydowanie najgorszy tom z całej serii, bo z jednej strony spodziewałabym, że po zakończeniu, jakie zaserwował nam trzeci zadzieje się coś wielkiego (nie dzieje), rozpoczniemy coś wow (też nie), albo bohaterowie mocno się rozwiną (również nie). Clary i Jace? Boże. Lubię ich, ale w tym tomie wybitnie działają mi na nerwy i ich wzajemne odpychanie się i wątpliwości można by streścić dużo krócej.

Z jednej strony poświęcenie czasu Simonowi, który jest ogromną częścią historii - spoko, ale zrobione na kolanie, bo nic nie wnosi do fabuły, a ja wszystkie jego rozterki rozpisane na grubo ponad 300 stron streściłabym w trzech zdaniach.

Także ten. Autorko, nie popisałaś się, ja spróbuję wymazać ten tom z pamięci i liczę na powrót formy w kolejnym!

Zdecydowanie najgorszy tom z całej serii, bo z jednej strony...

Dawno żadna książka mnie tak nie wymęczyła. Nie sądziłam że to możliwe, ale głupota Clary i Simona sięga tutaj zenitu. Jace zachowuje się jak dziewięciolatka z problemami, a akcji praktycznie wcale nie ma.

Bardzo lubię całą serię, ale to jednak serial skradł moje serce.

Bardzo lubię całą serię, ale to jednak serial skradł moje serce.