rozwińzwiń

Kroniki Bane’a

Okładka książki Kroniki Bane’a Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Rees Brennan
Okładka książki Kroniki Bane’a
Cassandra ClareMaureen Johnson Wydawnictwo: Mag Seria: Ze Świata Nocnych Łowców fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Próba żelaza Holly Black, Cassandra Clare
Ocena 7,3
Próba żelaza Holly Black, Cassan...
Okładka książki Tajemne miasto Christi Daugherty, Carina Rozenfeld
Ocena 7,2
Tajemne miasto Christi Daugherty, ...
Okładka książki Opowieści z Akademii Nocnych Łowców Cassandra Clare, Maureen Johnson, Sarah Res-Brennan, Robin Wasserman
Ocena 7,7
Opowieści z Ak... Cassandra Clare, Ma...
Okładka książki Czerwone zwoje magii Wesley Chu, Cassandra Clare
Ocena 7,5
Czerwone zwoje... Wesley Chu, Cassand...

Bardzo fajna książka, uzupełniająca serię Dary Anioła. Znalazły się informacje takie jak przeszłość Magnusa, jak Raphael został wampirem, a przede wszystkim rozpisana została bardziej relacja Magnusa z Alexandrem. Jestem trochę zawiedziona końcem książki oraz zabrakło mi bardziej relacji Czarownika z Nocnym Łowcą. ;)

niestety, o ile cała seria Darów Anioła jest w moim topce, tak Kroniki były dla mnie koszmarnie nudne. Część postaci, którą znaliśmy, to część, która jest niewielka i dostępna podczas tych kilku stron. to, w tekście z licznymi opisami i konsekwencjami pasjonującymi wydarzeniami, że nastąpi wcześniejszy przegląd niż przeczytałem. szkoda

Przyjemny dodatek, który przybliża postać Magnusa. Ukazuje także momenty z poszczególnymi postaciami. Aż szkoda, że można dowiedzieć się dopiero tutaj o relacjach niektórych bohaterów z Magnusem, ponieważ inaczej patrzyłabym na momenty czarownika z nimi w poprzednich tomach. Były te mniej jak i bardziej ciekawsze sytuacje. W ostatnim rozdziale liczyłam na smaczki w postaci przemyśleń Magnusa na przestrzeni tych wszystkich lat. Mimo wszystko fani Magnusa, a także całej serii nie zawiodą się na tym dodatku.

Magnus Bane w swoim żywiole ! Pierwsze randki, miłostki i przeszłość, której nie znaliście. Nie mówiąc o tych krótkich fragmentach co się działo kiedy Magnus zerwał z Aleckiem. Jest zabawnie i ciekawie, Magnus nie pozwala nam się nudzić. Oczywiście nie zabraknie też smutnych momentów ale dzięki temu mamy okazje poznać prawdziwego Magnusa.

Na półkach: , , , , ,

,,Kroniki Bane'a" to zbiór opowiadań o perypetiach Magnusa Bane'a, czyli czarownika z serii ,,Dary Aniołów", Magnus to moja ulubiona postać z całej serii, dlatego też sięgnęłam po tą pozycję, jednak w tym zbiorze opowiadań nie był już tak dobrze ukazany jak w samym cyklu. Sam zbiór składa się z jedenastu krótki opowiadań z jego życia, jego przygody i miłosne historie oraz podboje. Jak dla mnie nic ciekawego i trochę żałuje że postanowiłam ją przeczytać ponieważ trochę zepsuła moje odczucia wobec Magnusa.

🪽KRONIKI BANE"A🪽

7/10 ⭐️

🪽Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców.
Zbiór opowiadań jak nigdy przedtem przybliża wielbicielom „Darów Anioła” i „Diabelskich Maszyn” postać czarownika Magnusa Bane’a, którego uwodzicielska osobowość, ekstrawagancki styl i cięty dowcip oczarowały fanów bestsellerowych cykli.🪽

🪽Magnus jest niedoceniany i bardzo się cieszę, że nie tylko ma tą książkę jak i serię z Aleciem!

🪽Przeszedł piekło w swoim życiu i jest wykorzystywany ale w dobrej mierze i oczywiście zawsze się zgadza! Tak działo się w serii Dary Anioła, a tu mamy inny obraz sytuacji i dowiadujemy się dużo więcej!

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #kronikibane'a #magnusbane #nocniłowcy #cassandraclare #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽KRONIKI BANE"A🪽

7/10 ⭐️

🪽Najnowsza książka Cassandry Clare ze świata Nocnych Łowców.

🪽Magnus jest niedoceniany i bardzo się cieszę,...

Cieszyłam się na tą książkę, bo jestem fanką Magnusa. Niestety, bardzo się zawiodłam.

Nie spodziewałam się, że to będzie zbiór opowiadań. Nie wiem dlaczego, ale myślałam, że to będzie coś w stylu kartek z pamiętnika. Opowiadań jest 11 i każde ma mniej więcej 50 stron, więc nie są to długie historyjki.

Problem jest taki, że chyba żadne mi się nie podobało. W każdym było coś do czego mogłabym się przyczepić, ale na pocieszenie powiem tylko, że może 3 końcowe są nawet niezłe.

Nie polubiłam Magnusa w tym wydaniu. W serii Dary Anioła jakoś inaczej go postrzegałam, był bardziej... No nie wiem... Zabawny? Tutaj większość jego tekstów jest żenująca i nieśmieszna. Wydał mi się taki bez charakteru i może lekko dziecinny.

Myślę, że gdybym przeczytała tę książkę zaraz po premierze, czyli kiedy byłam młodsza, to inaczej bym ją postrzegała. Teraz nie robi ona na mnie wrażenia.

W sumie to nie polecam, chyba że ktoś, tak jak ja, ma w planach przeczytanie wszystkich książek Cassandry Clare. Poza tym polecam po nią sięgnąć po zapoznaniu się z serią "Diabelskie maszyny" i "Dary Anioła", bo występują tu bohaterowie z tych dwóch serii, przez co łatwiej zrozumieć, o co chodzi.

Problem jest taki, że chyba żadne mi się nie podobało. W każdym było...

No świetne poprostu!

No świetne poprostu!

Nie potrafię zdobyć się na obiektywną ocenę tej książki, gdyż Magnus jest moją ulubioną postacią - wszelkie wady przestają dla mnie istnieć
Ragnor Fell też super postać. Pardon, groszek :')

Książka to zbiór kilku opowiadań na przestrzeni lat życia Magnusa Bane'a. Pomiędzy jednym a drugim można zaobserwować subtelną zmianę charakteru tak, że tworzy się całkiem ciekawy kontrast między pierwszym opowiadaniem a ostatnim.

Z chęcią poczytałabym więcej jeżeli chodzi o relacje Bane'a z Camille, tak od A do Z. Może kiedyś będzie okazja.

Ragnor Fell też super postać. Pardon, groszek :')

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobre uzupełnienie historii z Darów Anioła. Świetnie przedstawione powody dla których Magnus Bane jest taki arogancki, zdystansowany, zabawny, wszechstronny a nade wszystko zblazowany. Tak odbiega od całej reszty bohaterów, że aż miło się czyta.

3 714
    3 113