Ania ze Złotego Brzegu

Okładka książki Ania ze Złotego Brzegu
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 6) Seria: Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 6)
Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza
Anne Of Ingleside
Ringier Axel Springer Polska
2019-11-05
2019-11-05
Aleksandra Kowalak-Bojarczuk

więcej Więcej

Bardzo przykro mi to pisać, bo Ania z Zielonego Wzgórza była jedną z moich najukochańszych książek dzieciństwa. Wtedy dotarłam do czwartego tomu. Teraz postanowiłam dokończyć serię.
Ania ze Złotego Brzegu była dla mnie drogą przez mękę. Nie potrafię chyba nawet opowiedzieć ile negatywnych uczuć mi tutaj towarzyszyło. Nie wiem od czego zacząć.
Książka zestarzała się...

Na półkach: , , , , , , ,

Miło było do tego wrócić, tym bardziej, że kiedy byłam dzieckiem, nie lubiłam tego tomu, a okazało się, że jest naprawdę całkiem dobry. Oczywiście nie jest to poziom pierwszych trzech czy czterech części, ale klimatu książek Montgomery nie da się podrobić.

Lubię Anię i jej przygody :)

Ania wraz z Gilbertem i sześciorgiem dzieci mieszkają w Złotym Brzegu. Rozkoszne dzieciaki z głową "w chmurach" jak ich mama, przeżywają smutne i szczęśliwe chwile w Złotym Brzegu. Więcej jest tych szczęśliwych i zabawnych momentów.

Od historii Ani nie można się oderwać, dlatego też sobie ją dawkuję, bo nie chce jej za szybko skończyć. Parę...

Niedawno skończyłam serial na Netflixie "Ania, nie Anna" i miałam straszny niedosyt bohaterów, już nie mówiąc o głównej parze powieści. Postanowiłam więc złamać wcześniej dane słowo i przeczytać "Anię ze Złotego Brzegu" wcześniej, niż poprzednie pięć tomów, których (jeszcze) nie posiadam, a potem najwyżej przeczytać ją jeszcze raz wraz z całym cyklem powieści. To da w sumie...

No i to ostatnia Ania jaka czytałem, nie odczułem że tam jedną ominąłem po drodze. Fajna literatura młodzieżowa, ulubiona książka mojej mamy.

Znalazłem karton z książkami w piwnicy, a tam kolejne książki które przeczytałem. Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach...

Dalszy ciąg perypetii Ani Blythe. Jednak tutaj nie tylko ona odgrywa główną rolę, lecz jej potomstwo m.in. Nan, Di, Walter, Shirley.

W książce następuje skok czasowy, ale także zmiana narracji. Z historii, w której Ania gra pierwsze skrzypce przenosimy się bardziej w życie jej dzieci. Niestety Ania jest tylko tłem i jej cały wątek opiera się na pocieszaniu i utulaniu swoich dzieci. Moim zdaniem wielka szkoda.

Myślę że będzie to jedna z moich ulubionych części. Jest ona dużo spokojniejsza od wcześniejszych. Pokazuje ona typowe życie rodzinny, ale mimo to ma w sobie pewien urok. Myślę że dobrze dopełnia ona całą serię.

Bardzo przyjemnie się czyta, po dniu pełnym obowiązków. Krótkie, zabawne przygody dzieci ze Złotego Brzegu są idealne na odstresowanie. Dzieci dorastają, mają swoje problemy oraz tajemnice. Ania i Zuzanna starają się wspierać je tak bardzo, jak mogą. Wątek z zazdrością do Gilberta był trochę sztuczny, pod względem zachowań lekarza i przebiegu rozmów z dawną miłością....

Wspaniała, nie starzejąca się lektura ❤ ku pokrzepieniu serc.

11 692
    2 775