Ania ze Złotego Brzegu

Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Bellona Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 6) Seria: Perły Literatury Młodzieżowej literatura młodzieżowa
Anne Of Ingleside
2015-09-10
1990-05-04
Data 1. wydania:
1987-01-01
Bellona
Anne Of Ingleside
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 6)
literatura młodzieżowa
2015-09-10
Perły Literatury Młodzieżowej

Kolejna część poświęcona Ani i jej rodzinie. Więcej w niej opowieści o dzieciach niż o niej samej, ale mimo to, czytałam z przyjemnością.
W odróżnieniu od pozostałych części jest w niej poświęcone wiele miejsca starszym dzieciom Blythe'ów oraz zwierzętom, które pojawiają się w Złotym Brzegu. Są psy, koty i nawet jeden drozd.
Uroki życia w pięknym, malowniczo położonym domu...

Namnożyło się tych bohaterów jak królików. Dodatkowego chaosu dostarczają powtarzalne imiona oraz różnice w tłumaczeniu imion, gdy czyta się różne przekłady.
Miałam wrażenie, że w tej książce jest sporo złych, negatywnych postaci, które są skore do krzywdzenia innych. Poprzednie części oferowały milsze towarzystwo.

Dla mnie najsłabsza z serii o Ani...

audiobook

Brakowało mi w tej książce postaci, które już znam ale nadal jest tu dużo humoru, wciąż aktualnych problemów i przygód.

Często czytam tę książke. Polecam do przeczytania!!!

Dużo bohaterów, mało emocji. Emocji czytelnika, nie bohaterów. Przeczytałam tę część tylko po to, by dowiedzieć się, co dalej z Anią. No to się dowiedziałam. Ale żeby coś mną targało podczas lektury, to nie bardzo. Dopiero pod koniec nastąpiło przebudzenie, przy wątku dawnej narzeczonej Gilberta. Lepiej późno niż wcale. Aha, ilustracje na okładce jak zwykle koszmarnie...

Jedyna książka o Ani, której dałam mniej gwiazdek - to mój ukryty bunt - za mało Ani!. Czyta się oczywiście świetnie, wiadomo, Ania ma już rodzinę, dzieci. Ale ja wracałam do niej dla Niej. Ta lektura z pewnością jest jakąś formą ucieczki przez szarzyzną rzeczywistości. A ta część niestety trochę ją przypomina ( chociaż jeśli porównać moją dwójkę z rodzinką Ani, to chyba...

Kupię tą książkę! Bardzo proszę o wiadomość!

Książka wciąż ma swój urok, ale bez Ani w roli głównej to już niestety nie to samo. Mimo wszystko nie raz uśmiechałam się pod nosem czytając o problemach i przygodach jej dzieci.

Jedna gwiazdka wyżej za fajną końcówkę, która znowu była lekko wzruszająca, ale generalnie cała książka taka trochę bez historii - zbitek różnych wątków. I już też coraz mniej pojawia się o głównej bohaterce, a więcej o jej dzieciach, więc tytuł powinien być trochę inny.

Dyskusje

11 135