Wymarzony dom Ani

Okładka książki Wymarzony dom Ani
Lucy Maud Montgomery Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 5) Seria: Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Ania z Zielonego Wzgórza (tom 5)
Kolekcja Ani z Zielonego Wzgórza
Anne's House Of Dreams
Ringier Axel Springer Polska
2019-10-22
2019-10-22
Stefan Fedyński

więcej Więcej

Z całą pewnością jest to gorszy tom od poprzednich, jakoś tak mało w nim Ani, którą znamy i kochamy. Mam wrażenie, że książka bardziej opowiada o losach kapitana Jima, Ewy oraz panny Kornelii. Brakowało mi w niej elementów humorystycznych, które przecież są wplecione w każdą poprzednią część.
Ale nadal mam do całej serii duży sentyment.

Kolejny tom przygód rudowłosej Ani za mną.
Ten tom również odsłuchany w najnowszym tłumaczeniu.
Jest to tak dobrze znana historia, że myślę, że nie trzeba jej bliżej nikomu przedstawiać.
Pełna ciepła, miłości, przyjaźni ale również codziennych trosk i bóli opowieść życia głównej bohaterki.
Gdy ją poznaliśmy w pierwszym tomie była 11-latnia marzycielką, gdy spotykamy ją w...

Na półkach: , , , , , , ,

Czytałam "Wymarzony dom Ani" ostatnim razem jako mała dziewczynka i pamiętam, że to był ostatni tom przygód rudowłosej marzycielki, jaki mi się podobał, choć nawet ten nie był wtedy w moim odczuciu tak dobry jak poprzednie. Po latach postanowiłam sobie przypomnieć cały cykl i kiedy dotarłam do tego tomu, wydawało mi się, że będzie podobał mi się jeszcze mniej niż za...

Przyjemna kontynuacja serii powieści, chociaż ku mojemu zaskoczeniu książka w pewnym momencie zaczęła mi się dłużyć. Rozczarował mnie bardzo kierunek w jakim poszła postaci Gilbert, oraz krótkie momenty niesmaku kiedy Ania jest wtłaczana w postać głupiutkiej żonki. Za to dużo świeżości wnoszą nam dwie nowe postacie sąsiadów, szczególnie panna Kornelia Bryant.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dalszy ciąg perypetii Ani, jednak tym razem Blythe. Ukazane jest życie poślubne jej i Gilberta w ich wymarzonym domku z widokiem na latarnię. Poznają tam wspaniałych ludzi m.in. Kapitana Jima, pani Kornelie, pani Ewę. Jest to piękna historia, która doprowadza do łez oraz śmiechu. Aż chcę się sięgnąć po następne części...

Wracam do świata Naszej ukochanej Ani :) W tym tomie Ani już na zawsze opuszcza Zielone Wzgórze. Wraz ze swoim mężem Gilbertem zamieszkają w swoim wymarzonym domu, gdzie przeżyją wiele radosnych oraz smutnych chwil. Ania poznaje nowych przyjaciół: Panią Kornelię, Kapitana Jima oraz Leslie. Widać że Ania bardzo dojrzała, ale nie opuściła do końca świata marzeń, to dobrze :)...

Naprawdę niezły tom Ani. Po nieco już nudnawym schemacie poprzednich tomów - nagle powiew świeżości. Wyjątkowo barwni bohaterowie - Ewa, Jim, Zuzanna. I Ania żyje prawdziwszym życiem, jej problemy są bardziej realne. A ciepła atmosfera Montgomery na tym absolutnie nie traci.

Kolejny tom przygód Ani. Już nie Ani Shirley, a Blythe. Książka jest bardzo emocjonująca oraz wartościowa. Kocham❤️

Nie jest to mój ulubiony tom z serii o Anii ale i tak uwielbiam

Chyba moja ulubiona część z całej serii. Jest taka ciepła i ma w sobie coś wyjątkowego co sprawia, ze cały czas się uśmiechałam.

11 286
    2 655