Głosy z zaświatów

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Sprawnie i poprawnie

8711 133 52

Trochę przerażająca ta część, jako osoba wierząca i praktykująca czułam trochę niesmak jak był fragment gdy ksiądz gwałcił córkę Seweryna... Jestem świadoma, że w obecnych czasach jest wiele przypadków takich zgorszonych i pełnych zła księży po tym co się słyszy i widzi.. nie dziwię się że ludzie odchodzą od kościoła i od wiary bo właśnie to odpycha, jednak ja dla księdza nie chodzę do kościoła tylko dla siebie i wierzę że jeszcze jest trochę księży którzy są z powołania, choć nie ukrywam że są pewnie w mniejszości. Coraz częściej też pisarze poruszają wątki dotyczące księży pewnie sugerując się wydarzeniami i aferami jakie się ujawniają.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Glowny bohater jest nieco irytujacy , ale w 2 czesci Pan Mroz dal wszystko dramat , akcja , romans , obyczaje , tragedie mie zabraklo niczego swietna seria po zakonczeniu forsta w peni mi to wynagradza SUPER

Na półkach: , , , , ,

Nawet lepsza niż pierwszy tom. Jednak to książka dla ludzi o mocnych nerwach. Chyba najcięższe do przebrnięcia były fragmenty z księdzem Wiesiem, bo jak tylko się pojawił to sobie pomyślałam że chyba wiem gdzie to niestety zmierza. I się nie pomyliłam. Smutne zakończenie, które mnie zaskoczyło, bo u Mroza to tak nieczęsto się zdarza, że jest aż tak źle.

Po części pierwszej przyszedł czas na część drugą "Głosy z zaświatów". Wciągnęła tak samo jak część pierwsza. Zgodzę się z czytelnikami, że chyba nieco lepsza niż pierwsza, ale to prawdopodobnie ze względu na problemy społeczne, które się tu pojawiają/ są tu poruszane (fałszywe oskarżenia ojca przez matkę dzieci + zmanipulowane dowody, pedofilia). Oderwać się nie idzie ;-),wartka akcja, skumulowanie napięcia, wyraziste opisy zdarzeń, poruszające sceny.
Fikcja fikcją, ale problemy teraźniejszości jak najbardziej realne.
A rozwiązanie tajemnic baaardzo zaskakujące i równie tragiczne :-( - nie dla osób o słabych nerwach (chyba, że uwielbiają twórczość Pana Remigiusza),ale ogólnie serdecznie polecam.

Dawno żadna książka mnie tak nie pochłonęła. Nie mogłam się oderwać.
Zaskakująca, wciągająca i trzymająca w napięciu. Polecam

Dawno żadna książka mnie tak nie pochłonęła. Nie mogłam się oderwać.
Zaskakująca, wciągająca i trzymająca w napięciu. Polecam

Zdecydowanie polecam! Styl autora zdecydowanie mi odpowiada, czytanie jest zdecydowanie przyjemne, a fabuła wciągająca. Chociaż książkę czyta się lekko, to tematyka w niej poruszona zdecydowanie taka nie jest.

Drugi tom o Sewerynie Zaorskim jest dużo mocniejszy niż poprzedni. Emocje są tu skrajne, bo z jednej strony mamy cudowną relację ojca z dwoma niesfornymi córkami, a z drugiej dramatyczne losy małych dzieci.
Seweryn w swoim „tatełowym” stylu zrobi wszystko, żeby jego dzieci miały jak najlepiej, nawet jeśli będzie musiał okłamać najbliższą mu osobę i ponownie zbratać się z gangsterami. Będzie jak marionetka prowadzona po sznurku, zgadzając się na wszystkie pomówienia i oskarżenia. Tylko po to, żeby dwie urocze diablice miały lepsze życie. Jednocześnie próbuje współpracować z policją w sprawie tajemniczych śmierci małych dziewczynek, których nikt nie zna. Czy to się uda? Zadanie jest znacznie trudniejsze, niż się wydaje.
Można zapytać, czy warto w książkach poruszać tematykę molestowania czy mordowania niewinnych istot? Myślę, że choć trudno się to czyta, to trzeba to nagłaśniać. W ostatnich latach pojawiło się bardzo dużo osób, które podjęły heroiczną odwagę i przyznały, że były wykorzystywane jako dzieci. A przecież można było tego uniknąć. Zmanipulowane dzieci zaczynają się bać, nie wiedzą, komu mogą zaufać.
A drugim ważnym wątkiem jest dbanie o pamięć historyczną. Być może gdzieś tam słyszeliśmy pojęcie „dzieci Zamojszczyzny”. Ale niewielu z nas jest w stanie opowiedzieć więcej niż tyle, że mnóstwo dzieci zostało wywiezionych przez Niemców. A co dalej? Co się z nimi działo, czy przeżyły? Remigiusz Mróz fantastycznie łączy fikcję z prawdziwymi wydarzeniami, o których warto pamiętać.

Druga część z serii z Sewerynem Zaorskim. Za dużo wątków: zwłoki dzieci, ksiądz i molestowanie, była żona bohatera, romans, śmierć córki. Za chaotycznie. Trochę mnie wymęczyła ta książka.

Jestem świeżo po przeczytaniu książki i ciężko ubrać w słowa to, co sie działo na ostatnich stronach. Zostało to napisane w taki sposób, że czytając można autentycznie poczuć gniew, obrzydzenie i bezsilność. Czy było to potrzebne? Tak. Dla każdego, kto miał wątpliwości niech będzie fakt to, że takie sprawy często są zamiatane pod dywan a powinny być nagłaśniane a opisy w tej książce mają tylko uzmysłowić, jak ohydne to jest.

Pomijając ten wątek to dalej w głównej mierze książka o Sewerynie i Kai i o tym, co sie dzieje z nimi i wokół nich. Tym razem dostajemy historie zamordowanych dziewczynek, które w swej czystości i humanitarnemu traktowaniu przez mordercę nawet nie wyglądają, jakby były mordowane a po prostu umierały. Wątek sam w sobie jest interesujący, gdy z czasem dowiadujemy sie kto stoi za tym wszystkim i jaki ostatecznie miało to cel.

Po przeczytaniu poprzedniej ksiązki z serii uważam, że ta póki co wypadła lepiej ale wiadomo, opinia subiektywna.

Nadszedł czas na drugą część historii o Sewerynie Zaorskim. Zakończenie lekko mnien zaskoczyło, co świadczy o tym, że główny wątek został poprowadzony w sposób przemyślany. 'Głosy z zaświatów' były dla mnie cięższą lekturą niż 1 tom serii - poruszane tematy mocno we mnie uderzały, przez co jeszcze bardziej kwestionowałam ludzką moralność. Wątek poboczny z Adą - mimo, że wzbudzający we mnie gniew i obrzydzenie - pokazuje jak istotne jest nagłaśnianie takich tematów i dbanie o bezpieczeństwo swoich dzieci. Uważam, że jest to pozycja mocniejsza od poprzedniej, jeżeli chodzi o aspekt psychologiczny.

7 805
    1 255