Kup teraz - 21 ofert w cenie od 6.99 zł do 35.91 zł

Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Filia
remigiusz mróz mróz Seweryn Zaorski

Oficjalne recenzje i

Sprawnie i poprawnie

[ 16 ] Link do recenzji

Niesamowita historia, trzymająca w napięciu od początku do samego końca. Rzadko zdarza się aby druga część serii była lepsza od pierwszej ale w tym wypadku, tak jest z całą pewnością.

Druga część lepsza niż pierwsza

Remigiusz Mróz nie zawodzi. "Głosy z zaświatów" zawierają wszystko to, za co lubię jego prozę: wydumaną i przekombinowaną do granic absurdu fabułę, przezabawne dialogi, bezwstydny product placement, wymuszoną erudycję i bardzo niekorzystny stosunek ilości tekstu do faktycznej treści. Do tego koszmarnie topornie wprowadzony wątek wykorzystywania dzieci i zakończenie, które...

Dla mnie jedna z lepszych książek.

Bardzo dobry kryminał, trzyma w napięciu do samego końca.

Po dłuższym czasie od przeczytania pierwszej części postanowiłam wrócić do Seweryna. Drugo tom mnie rozczarował, a główny bohater irytował. Giną dziewczynki w wieku córek Seweryna a on mimo że zabójca wciąga go w grę to nie wpada na pomysł aby w pierwszej kolejności chronić córki. Do tego zakończenie pozostawia wiele do życzenia, nie wiem czy sięgnę po trzecią część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacja. Co prawda tutaj niektóre wątki były do przewidzenia a właśnie tą nieprzewidywalnością Mróz kupił mnie poprzednio. Uważam też, że pewne dokładne opisy mógł sobie odpuścić np. ten pod koniec dotyczący Ady. Jednak wciągnęłam się już od pierwszych stron, a Seweryn wciąż zajmuje pierwsze miejsce wśród moich ulubionych literackich bohaterów.

Jak dla każdego, dla mnie również, temat pedofilii jest przykry. Jednak nie mam za złe, że autor podjął go w tej książce. Według mnie trzeba o tym mówić i pisać do momentu aż prokuratura ruszy....... SIĘ i Zacznie interesować się tymi przestępstwami , bo póki co zmuszona do jakiegoś ruchu przesłuchuje zwyrodnialca w Miechowie nie jako podejrzanego, ale jak świadka! Także...

Podobała mi się, ale nie porwała. Napisana bardzo przyjemnie, czyta się szybko i lekko. Historia też niczego sobie, ale jakoś no nie wiem, brakuje mi pazura w tej historii.

Może nie jestem obiektywna, bo pałam do Mroza jakąś bliżej nieokreśloną sympatią i wybaczam mu wszystkie niedociągnięcia ale ta książka naprawdę wbija w fotel. Z pewnością dlatego, że główną rolę grają w niej dzieci, najbardziej nieskazitelne i niewinne istoty, które spotkało coś strasznego. Niewyobrażalnego. Jest kontrowersyjnie, czasami obrzydliwie, jest się nad czym...

Dyskusje

4 388