Głosy z zaświatów

Okładka książki Głosy z zaświatów
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Sprawnie i poprawnie

6349 110 33

Absolutny hit. Wciągająca historia, mocna, brutalna i wcale nie jesteś spokojny o happyend. Mocny kandydat do najlepszej powieści Mroza, a na pewno do najlepszej powieści, po którą sięgnąłem w tym roku.

Ta książka nie da ukojenia, nie pozwoli na leniwą, bezmyślną chwilę z lekturą. Głowa ciągle pracuje, emocje buzują, szczególnie pod koniec książki. Poruszony temat jest ciężki, musiałam robić sobie przerwy nim czytałam pewien wątek dalej. Ciężko mi było uwierzyć w to co się stało. Cholerna niesprawiedliwość i niedowierzanie w krzywdę niewinnych istot, to myśli, które pozostaną w mojej głowie jeszcze jakiś czas.
Autor nie boi się kontrowersyjnych tematów. To dobrze, ale ciężko się to czyta. W pełni zgadzam się z opinią Mroza z posłowia. Nie jest ważne zwiększenie wymiaru kary, ale wykrywalność czynu. Żal mi jak potoczyło się życie bohaterów, ale w książce tak jak w życiu nie wszystko idzie po myśli i nie zawsze uda się uniknąć tragedii mimo wszelkich starań.

Interesująca, zaskakująca, polecam

Interesująca, zaskakująca, polecam

Na półkach: , , , ,

Mocna,dobra i wciągająca.
Choć pierwszy tom podobał mi się o ciut lepiej,to nie zmienia faktu,że drugi tom wchłonęłam również błyskawicznie.Wątek z księdzem wstrząsajacy-jak dla mnie za mocny,a niebanalne zakończenie zmusza do przeczytania kolejnego tomu.
Choć uważam,że Kaja w tej części była zbyt irytująca,a na Seweryna spadło za dużo "plag "tego świata,to ciekawa jestem jak potoczą się ich dalsze losy zarówno te służbowe,jak i sercowe.

Mocna,dobra i wciągająca.

Jedna z nielicznych książek, które wbiły mnie w ziemie. Poruszały bardzo trudne tematy, które momentami były wręcz przerażająca, obrzydliwe jak i smutne. Czasami opisy były zbyt długie, jednak taki styl ma autor i nic na to nie poradzimy. Zdecydowanie polecam, jednak nie każdemu ta książka przypadnie do gustu.

Niesamowicie wciągająca historia, od której ciężko się oderwać!

♥ Julia

Niesamowicie wciągająca historia, od której ciężko się oderwać!

♥ Julia

Ile tutaj się dzieje... Druga część losów Seweryna Zakrzewskiego pochłania czytelnika w całości. Skomplikowane losy bohaterów, dynamika i zawiłość akcji zostały podtrzymane, a poziom dramatyzmu sięgnął zenitu. Autor poruszył w książce bardzo trudny temat, który także zakończył się źle. Już sięgam po III część,

Kontynuacja przygód patomorfologa Seweryna Zaorskiego jest jeszcze lepsza od pierwszej części. Polecam

Seweryn na nowo stara się ułożyć sobie życie. Kiedy do zakładu patomorfologii trafiają ciała małych dzieci z okolicy. Nic nie wskazuje na to,żeby ktoś je zamordował. Tymczasem Kaja musi zmierzyć się z komplikującym życiem rodzinnym,ale także z upiornym wołaniem tych których ma na sumieniu.

Zacznijmy od ciekawego wątku Burzy. Szczególnie jej przypadłości. Nie chce zbyt wiele zdradzać,ale rzeczywiście myślałam,że będzie tu coś więcej w tym temacie. Tak jak było też było okej. Jednak ja bym coś jeszcze mrocznego dodała. Wkręciła mi się bardzo ta seria,że sluchałam ja w formie audiobooka całą wyprowadzkę i całe sprzątanie dwóch mieszkań przez 2dni. Zaczęłam ostatnia i będę już jej słuchać na nowym mieszkaniu.

Jestem zachwycona ta seria i mam nadzieję,że ostatni,najnowszy tom nie zawiedzie i będzie na równym,albo lepszym poziomie niż poprzednie.
7/10.

Polecam bardzo wciągająca