To będą piękne święta

Okładka książki To będą piękne święta
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Stacja Jagodno (tom 11) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Stacja Jagodno (tom 11)
Czwarta Strona
2019-10-30
2019-10-30
literatura polska święta prezenty magia Boże Narodzenie

W ten jeden szczególny dzień w roku, wszystkie osoby związane z Jagodnem w jednym miejscu. W klimacie świątecznych przygotowań poznajemy część wcześniejszego życia bohaterów.

Zbiór opowieści osób o świętach, które są obecnie (zasadniczo, które mają być) i o tych które były. Książka jest lekka na grudniowe wieczory. Jedynie czego brakuje mi tutaj zakończenia, które by mówiło o tym jak grupa bohaterów spędzą razem wigilię.

Wisienka na torcie serii "Stacja Jagodno". Dzięki tej pozycji możemy przypomnieć sobie wszystkie bohaterki stacji i ich losy. Polecam na zimowe wieczory, latem ciężko jest poczuć"magię świąt" o której wspomina autorka. Niemniej jednak polecam po uprzednim przeczytaniu całej serii.

Czy ktoś jeszcze, poza mną, czyta świąteczne książki w środku lata? 🙂 Przyznam, że sama nie często praktykuję ten proceder, niestety biblioteka rządzi się swoimi prawami. Powieść Karoliny Wilczyńskiej zamówiłam już dawno i bardzo chciałam przeczytać ostatni tom z serii Jagodno. Wypadło mi go czytać teraz, no cóż... wiadomo, że wolałabym czytać w okresie świątecznym ale nie można mieć w życiu wszystkiego 😉

Jakie są moje wrażenia? Po raz kolejny czuję się oczarowana! Jestem pod wrażeniem tego jak autorka potrafi stworzyć taki ciepły, rodzinny klimat. Za każdym razem jak wracam do Jagodna uspokajam się, wyciszam, odczuwając przy tym niewyobrażalną błogość. Żałuję, że nie mogłam czytać tej książki w okresie Bożego Narodzenia, gdyż wtedy te uczucia na pewno byłyby jeszcze bardziej spotęgowane magią swiąt.

Z ogromną przyjemnością wróciłam do znanych mi postaci, spotkałam się z nimi choć na krótką chwilę. Dowiedziałam się też wiele na temat ich przeszłości, poznałam rozmaite wydarzenia, które mocno ich charakteryzowały w tamtym okresie. W każdej z opowieści autorka podkreśla dobroczynny wpływ Jagodna na życie poszczególnych jednostek. Pomimo licznych życiowych zakrętów każdemu udało się osiągnąć równowagę w swoim życiu. Wiadomo, przed nimi jeszcze wiele niespodzianek, gdyż ich historia jeszcze się nie kończy, jednak posiadając wsparcie w rodzinie i bliskich są w stanie stawić czoła przeciwnościom losu.

Odczuwam lekki zawód, że autorka nie pozwoliła nam zerknąć na ich wspólną wieczerzę, że to spotkanie, na które wszyscy spieszyli odbyło się już poza sceną. Z chęcią zobaczyłabym ich wszystkich razem przy stole.

Jest mi też przykro, że to prawdopodobnie ostatnie spotkanie w tym gronie. Powieść To będą piękne święta stanowi wyraźne domknięcie wszystkich historii. Zresztą, autorka w końcowych uwagach pisze, że książka ta powstała przede wszystkim na życzenie czytelników. Nie pozostało mi nic innego jak tylko rozpocząć przygodę z innymi bohaterami Wilczyńskiej 😊

Czytaliście inne powieści autorki? Może jesteście w stanie mi coś polecić? Będę wdzięczna za cenne wskazówki.

A tej powieści daję mocne 8/10.

Troszkę mam mieszane uczucia. Z jednej strony książka mi się podobała, opowiadała różne świąteczne, a raczej wigilijne historie oczami różnych kobiet. I to było fajne! Natomiast troszkę nie mogłam się początkowo w tym połapać. Bardzo dużo bohaterów, zmiany czasu... i nie mogłam się po prostu w tym odnaleźć. Może wiecie... gorączka, którą wtedy miałam czytając na mnie tak zadziałała 😂 Niemniej jednak książkę oceniam na plus, gdyż całkiem szybko mi się ja czytało. Przeniesie Was ona w świąteczny nastrój i pozwoli poznać różne historie naszych bohaterów. ☺️

krótkie historie prostych ludzi, takie życiowe i wszystkie związane ze świętami Bożego Narodzenia.. magia tych świąt dla każdego jest inna, wspomnienia tych pięknych i tych smutnych chwil, bohaterów dworku w Jagodnie. Jedni cenią sobie rodzinę, inni bogactwo, jeszcze inni miłość.. nie miałam okazji czytać tej serii ale chyba po nią sięgnę.

To moja druga świąteczna książka i jakoś ciężko mi było przez nią przebrnąć. Ogólnie byłam bardzo klimatyczna, ale ciężko było mi się połapać w akcji. W książce poznajemy bardzo dużo bohaterów, którzy w pewien sposób się przenikają.
Każda z kobiet opowiada swoją historię pięknych świat. Tych obecnych i tych przeszłych.
Niestety potrzebowałam dużo czasu żeby zrozumieć kto jest kim i o co chodzi w ich opowieściach 😔
Autorka wychodzi z założenia, że wszyscy znamy głównych bohaterów. Dlatego też myślę że byłoby mi dużo łatwiej gdybym znała przygody kobiet z Jagodowa, dlatego zamierzam to nadrobić i z radością będę przypominać sobie ich wigilijne opowieść 🎄💫

Niestety potrzebowałam dużo czasu żeby zrozumieć kto...

To będą piękne święta to zbiór 10 opowiadań, w których poznajemy różnych bohaterów, ich charaktery i historie, a ich losy splotą się w urokliwej miejscowości Jagodno, w Święta Bożego Narodzenia.
Nie ukrywam, że sam proces czytania książki nie był dla mnie łatwy. Ciężko było mi się na niej skupić, gdy po paru stronach musiałam poznawać nowych bohaterów i od nowa wczuwać się w daną historię. To jedyny, ale dość duży minus z mojej strony, gdyż czuję pewien niedosyt. Z drugiej jednak strony mogę za to winić tylko siebie, gdyż zaczęłam od końca. Zapewnie gdybym znała historie bohaterów z poprzednich książek, ta część byłaby taką wisienką na torcie. A teraz coś o plusach, których jest dość sporo i dzięki temu wiem już, że rok 2021 upłynie mi na poznawaniu całej serii o Jagodnie. Styl autorki, ciepło płynące z książki, świąteczna atmosfera, różnorodni bohaterowie, których życie niejednokrotnie nie jest usłane różami, a przede wszystkim ciekawe zdjęcia i świąteczne(nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim zabiegiem w książce) to wszystko sprawia, że książka dostaje ode mnie 6/10.

Powieść gratka dla fanów serii o Jagodnie. Chociaż nie jesteśmy świadkami przygotowań do zbliżającej się Wigilii, ale za pomocą retrospekcji obchodzimy z bohaterami wszystkich książek, wchodzących w skład serii, ich zazwyczaj niezbyt udane święta Bożego Narodzenia. Bohaterowie cieszą się na wspólną Wigilię w dworku, ale ich złe doświadczenia z dzieciństwa czy młodości wprowadzają pewną nutkę niepewności. Głośne wypowiedzenie swoich lęków, obaw i przeżyć działa terapeutycznie. Dodatkowo dla wielu z nich los może okazać się łaskawy i mogą spełnić się ich najskrytsze marzenia.

Dodaj cytat z książki To będą piękne święta