Choinka cała w śniegu

Okładka książki Choinka cała w śniegu
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Cztery płatki śniegu (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Cztery płatki śniegu (tom 3)
Czwarta Strona
2019-10-30
2019-10-30
literatura polska święta prezenty magia Boże Narodzenie

Miła książka, ma świąteczny klimat, a raczej pokazuje rozterki dnia codziennego, i to jak ludzie teraz przy wszystkich dobrach muszą aż na siłę szukać magii świąt. Ale niestety przeplatane jest na każdym kroku rozróżnienie na mężczyzn i kobiety
Podkreślane, że faceci to wychowane sieroty, kobieta musi robić wszystko. a to punkty w dół. Czasem język jest za infantylny, ale...

To trzeba być naprawdę mną, żeby przeczytać całą książkę i dopiero przy epilogu, zorientować się, że przez cały ten czas, czytałaś TRZECI tom powieści, bez znajomości poprzednich.
Bez komentarza...
A tak poza tym, jak na świąteczną obyczajówkę, to całkiem znośna, ale bez fajerwerków. Niedomknięte wątki na samym końcu, pozostawiają wiele do życzenia.
Choć wspólnych...

Na półkach: , , , ,

"Dopóki sama nie zostałam mamą,
nie wiedziałam, że można aż tak bardzo kochać!"

Sympatyczna i zabawna powieść świąteczna.

Ostatnia czesc cyklu. Ciezko sie zegnac :( lekko nie zdazylam z czytaniem jej podczas swiat gdyz jest juz troche po ale i tak czytalo mi sie je wszystkie niezwykle przyjemnie. Chcialoby sie miec takie babcie i takich sasiadow … Tak czy siak, POLECAM goraco!

Książka miła i lekka. W sam raz na przedświąteczny czas, kiedy głowa zaprzątnięta jest tym, co jeszcze trzeba załatwić.

Pani Michalska znów bawiła mnie do łez, mieszkańcy kamienicy przy ul. Weissa również, aby finalnie po prostu wzruszyć.

Lekka, szkoda, że dopiero po jej przeczytaniu okazało się, że jest to książka z jakiegoś cyklu.

Powracamy do bohaterów mojej ulubionej świątecznej serii "Cztery płatki śniegu"! ❄

"Choinka cała w śniegu" to kolejne perypetie mieszkańców bloku przy ulicy Weissa, którym nadzoruje nie kto inny, jak Pani Michalska.

Bohaterowie po raz kolejny stawiają czoła kłopotom i zmagają się z przeróżnymi rozterkami.

Poznajemy Zuzannę z nieco innej strony, którą dosłownie porywa...

Cały cykl „Cztery płatki śniegu” to opowieść z bożonarodzeniowym klimatem. Autorka w każdej z tych trzech książek, będących cyklem, ukazuje mieszkańców bloku przy ul. Weissa 5, ich przedświąteczne przygotowania do wigilii i świąt Bożego Narodzenia , ich wzajemne relacje rodzinne, sąsiedzkie i problemy, których w każdej rodzinie nie brakuje.
To lekka opowieść , pełna...

Nadal przyjemnie się czyta, nadal ciepła atmosfera, ale opisane zdarzenia już nie tak ciekawe. Zgadzam się, że w stosunku do poprzednich części czyta się z mniejszym zainteresowaniem. Ale dla przedświątecznej atmosfery na pewno warto.

"Cztery płatki śniegu" czytałam dwa lata temu, a drugą część cyklu niestety ominęłam, więc początkowo trudno było mi się wgryźć z akcję "Choinki całej w śniegu" i ciężko było mi przebrnąć przez mniej więcej połowę, ale resztę pochłonęłam na jednym wdechu. Książka jest ciepła, przyjemna, życiowa, choć niektóre postacie wręcz karykaturalne (Waldemar), a przygody nie do końca...

• 2019
  • 2020
  • 2021
  • Świąteczne
  • 2020

Dodaj cytat z książki Choinka cała w śniegu