Słuchaj głosu serca

2019-10-30
literatura polska święta góry Zakopane

Dla fanów miłosnych historii i Zakopanego

Dla fanów miłosnych historii i Zakopanego

Główna bohaterka Jagna, której korzenie sięgają Zakopanego jest w momencie swojego życia, kiedy ma prawie wszystko, no właśnie prawie… Brakuje jej tylko kochającego mężczyzny, którego w głębi serca pragnie w końcu spotkać. No i pojawia się on, niemalże idealny, wyśniony Piotr. Wszystko układa się jak w bajce, ale do czasu... Jednocześnie do jej życia wraca dawno niewidziany przyjaciel Janek, z którym kiedyś coś ją łączyło, ale jego traktuje tylko jako przyjaciela. Czy mimo to wyśniony Piotr „pokona” dawno niewidzianego przyjaciela?

Zakochana w zakopiańskiej serii, sięgnęłam po dalsze losy Pani Anielki.
Tak, wiem. Książka opowiada o dwójce bohaterów, których za chwilkę postaram się wam przedstawić, jednak jako uparta zwolenniczka postaci drugoplanowych, swoje serce oddałam starszej Pani.

Spędzając niezwykłe z książkami Natalii Sońskiej, zapragnęłam znaleźć się w domu Pani Anieli, a przynajmniej jej realnemu klonowi. Czym jest Pohale, jeśli nie ludźmi z otwartym sercem na drugiego człowieka?
Nie zrozumcie mnie źle, jestem ogromną fanką Zakopanego. Nawet tej komercyjnej wersji. Jednak samo miasto, choć piękne, to swój urok zawdzięcza ludziom.

Natalia Sońska doskonale hołduje tradycje góralskie, umieszczając je w tle rozgrywających się przygód.

W każdej z książek możemy towarzyszyć bohaterom na szlakach turystycznych, a także przeżywać z nimi walkę z okrutnym losem.

Jagna, wnuczka wyżej wspomnianej Pani Anielki, mieszka w Katowicach, gdzie pracuje jako psycholog. Jej serce jednak, wciąż pozostaje w górach. Szykując się na wyjazd do babci, dostaje ofertę wspólnej podróży z przystojnym kolegom z pracy. Ich znajomość szybko ewoluuje, dając kobiecie zgubne poczucie stabilizacji.
Nowy związek córki, nie budzi zachwytu matki Jagny. Czy czarujący mężczyzna, może okazać się wilkiem w ludzkiej skórze?

Moja intuicja, która często każe mi żałować pokrzywdzonych przez los bohaterów, tym razem mnie nie zawiodła. Od początku kibicowałam jednej postaci, która wraz z biegiem historii pojawiła się w powieści.

Całą serię z pewnością postawie na podium najlepszych książek, które udało mi się przeczytać.

Jeśli liczycie na gorące sceny, to odpuście. Za to emocji Wam nie zabraknie. Przesycone realizmem i pięknem Podhala książki sprawiają, że nie przejdzie się obok nich obojętnie. Czytając choć jedną, przepadniesz z kretesem w otchłań pióra Natalii Sonskiej.

POLECAM!

Zakochana w zakopiańskiej serii, sięgnęłam po dalsze losy Pani Anielki.

Kolejna część przeczytana. " Słuchaj głosu serca" Natalia Sońska. Lekka, ciepła i przyjemna opowieść. Jagna poznaje w pracy pewnego mężczyznę, zaczynają się spotykać, on proponuje podwózke do Zakopanego, gdzie dziewczyna wybiera się na wakacyjny urlop do swojej babci - cudownej Pani Anieli. Tam odnawia kontakty z dawnych lat. Jagna chciałaby w końcu mieć tą drugą połówkę...czy odnajdzie miłość w koledze z pracy a może to "stara miłość nie rdzewieje" w Zakopanem da jej szczęście? Jeśli chcecie się dowiedzieć kogo wybierze Jagna, a raczej co los zdecyduje to zapraszam do przeczytania tej wspaniałej książki. Zakończenie jest najpiękniejsze, świąteczne, pełne magii... aż poleciały łzy wzruszenia. Polecam serię zakopiańską Natalii Sońskiej, to na prawdę przecudowne książki pełne miłości, codziennych problemów, smutkow, odwagi, marzeń... P.Natalia wspaniałe opisuje góry, Zakopane, że człowiek się czuje jakby tam był i przechadzał się wraz z bohaterami po tym pięknym miejscu...

Jagna, uwielbia swoją pracę, ale miłość do gór ma we krwi, z Zakopanego pochodzi jej matka, a babcia nadal tam mieszka. Zaczyna jej doskwierać samotność, w duchu marzy o związku, ale nie przyznaje się do tego. Propozycja podwózki przez przystojnego mężczyzna do jej ukochanego Zakopanego, będzie początkiem ciekawej znajomości. Do tego u babci Anieli, odnawia kontakty ze starymi znajomymi. Czy Jagna wreszcie odnajdzie miłość???
Uwielbiam sagę zakopiańską. Nie ma lepszych książek zimowych. Czytając, miałam ochotę na odwiedziny Zakopanego, a ja nie przepadam za górami. Co już dużo mówi😊. Historia Jagny, podobała mi się. Książkę pochłonęłam szybciutko, dobrze się na niej bawiąc. Dzięki babci Anieli, ta historia jest pełna ciepła i miłości, jak zawsze możemy liczyć na mądre rady starej góralki. Ja jestem na tak i już rozpaczam, że moja ulubiona saga dobiegła końca. Co ja teraz będę czytać zimą 😭. A Wam polecam przeczytać jeżeli jeszcze nie znacie😊.

Niesamowicie ciepła i przyjemna opowieść o miłości, która pojawia się tam, gdzie się jej nie spodziewa i która jest czymś po stokroć lepszym niż to, co sobie wymarzymy.

Klimat zakopiański wręcz wylewa się z zapisanych czarną czcionką stron.

Klimat zakopiański wręcz wylewa się z zapisanych czarną czcionką stron.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Natalii, uwielbiam! Lekka, ciepła i przyjemna.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę Jagnę. Kibicowałam. Jej i przejmowałam jej losami.
Uwielbiam klimat górskich terenów i całą tą zimową otoczkę.

Uwielbiam klimat górskich terenów i całą tą zimową otoczkę.

Uwielbiam twórczość Natali Sońskiej, nigdy się nie zawiodłam sięgając po jej książkę, tak było i tym razem. Od pierwszych chwil polubiłam Jagnę, może dlatego, że odnalazłam swoje cechy w niej a może dlatego że jej postaci nie da się nie lubić' zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, nie tego się spodziewałam ☺️
Mimo, że cała akcja nie toczy się w okolicach świąt, a tylko niewielki jej skrawek to grudzień i czas przygotowań do Bożego Narodzenia, to myślę że każdy kto ją przeczytać poczuje magię świąt ☺️

Mimo, że cała akcja nie toczy się w okolicach świąt, a tylko...

Na półkach: , , , ,

W dużej mierze to końcówka książki zadecydowała o ocenie :)

W połowie myślałam, że ją właściwie odłożę, bo główna bohaterka tak mnie drażniła. Jagna wydawała mi się zwyczajnie bujającą w obłokach dziewczyną, która nie widzi tego co powinna. Nie żałuję jednak, że przeczytałam do końca, bo właśnie na końcu zawiera bardzo mądrą naukę. Trzeba jednak przeczytać całość, żeby wszystko miało sens.

Miałam głęboką nadzieję, że Jagna posłucha swojego serca i ....
No właśnie, na co ostatecznie się "zdecydowała" trzeba przekonać się samemu :)

W dużej mierze to końcówka książki zadecydowała o ocenie :)

Książka bardzo mi się spodobała, bo:
- akcja toczy się w Zakopanem, a że uwielbiam tą miejscowość i okolice w zimowej aurze to ogromny plus dla książki już na starcie
- jest w niej dużo śniegu, świątecznej otoczki która sprawia, że już chce się święta
- pokazuje bardzo prawdziwe losy bohaterów
- miłość kryje się tuż za rogiem, tylko trzeba otworzyć dla niej oczy i serce.
Polecam, bardzo przyjemna książka.

Książka bardzo mi się spodobała, bo:
- pokazuje bardzo prawdziwe losy bohaterów
- miłość kryje się tuż za rogiem, tylko trzeba otworzyć dla niej oczy i...

Dodaj cytat z książki Słuchaj głosu serca