Pozwól mi kochać

Kontynuacja sagi o mieszkańcach Lipowego dworu. Tym razem o córce właścicielki. Trochę zbyt dużo cudownych zbiegów okoliczności, ale przeczytać można.

Kolejna niezwykła przygoda na Podlasiu... Dwór na Lipowym Wzgórzu. Piękna a zarazem ciekawa intrygująca powieść. Relacje mama córka czy takie relacje można naprawić oczywiście. Dowiedzieć się o swoim ojcu owszem... Dwór to piękne miejsce i wiele przyjaźni i miłości. Tam znajdzie każdy swoje miejsce przyjazne niezależnie od wieku i statusu materialnego... Po przeczytaniu człowiek naprawdę czuje się zrelaksowany i spokojny... Aż chce się w tym dworze być...

Tym razem zaglądamy na Dwór na Lipowym Wzgórzu i poznajemy bliżej Sabinę Horczyńską, córkę Anieli, właścicielki dworu. Jak wszystkie Horczyńskie i Sabina jest kobietą sukcesu, pracuje na uczelni i szczyci się poważaniem. Jednak pewnego dnia zostaje oskarżona o wzięcie łapówki i oszustwo. I tak oto z poważanej pani profesor stała się przestępcą? Próbuje walczyć z przeciwnościami losu ale czy jej się to uda?

Drugi tom wspaniałej serii „Dwór na Lipowym Wzgórzu”. Znacznie bardziej przypadła do gustu mi ta część niż poprzednia.Oprócz wartkiej akcji, cudownego pejzażu Podlasia, skomplikowanych relacji matki z córką, poszukiwania tajemniczego ojca Sabiny oraz przemiany która zachodzi w głównej bohaterce dostajemy tu również fascynujący świat ziół. Całość skomponowana tak smacznie, że aż ma się ochotę wyruszyć na Podlasie. Już nie mogę doczekać się sięgnięcia po kolejne tomy aby poznać losy córek Sabiny.

Przyjemnie czytająca się kontynuacja rodzinnej powieści na lipowym wzgórzu.Wychodzą na jaw kolejne skrywane rodzinne tajemnice sprzed lat.Ta część opowiada życie Sabiny,córki właścicielki Lipowego wzgórza.Kolejne części nie trzeba czytać w kolejności.Autorka przypomina co wydarzyło się wcześniej.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością📚 Pani Ilony. Czy udane? Oczywiście, że tak 🍀.
W historii Sabiny, pani profesor chemii, przeplatają się wydarzenia złe, jak i dobre. Początkowo jest to pasmo złych zdarzeń - nieuporządkowane relacje z mamą, oskarżenie o przyjęcie łapówki, utrata dobrego imienia i posady. Z czasem Sabina odnajduje w życiu to, co najważniejsze: spókoj, miłość 🥰, dobre relacje z mamą, nowy cel w życiu zawodowym, zaginionego członka rodziny 😲🙂.

Książka napawa optymizmem, wiarą w drugiego człowieka, nadzieją, że po złym czasie przyjdzie ten dobry.

Z przyjemnością sięgnę po kolejną powieść Pani Ilony 💐

Instagram: pozytywnie_o_ksiazkach

2 cześć z serii książek o kobietach Horoczynskich. Troszkę akcji, ale całość utrzymana w lekkim stylu. Przyjemna lektura

To saga rodziny Horczyńskich, która przed wojną posiadała tytułowy dwór, wiadomo komuna go zabrała. Ale gdy było można starali się odzyskać posiadłość. Bohaterką pierwszego tomu była seniorka rodu Aniela, malarka. Drugi zdominowała jej córka Sabina, wybitna chemiczka, matka dwóch córek. Wychował ją dziadek Horczyński, nie ma dobrych relacji z wiecznie nieobecną w jej życiu matką. Dzieli je także niechęć Anieli do wyjawienia córce, kto jest jej ojcem. Pierwszy raz spotykamy się z Sabiną w przełomowym momencie jej kariery, gdy prezentuje publicznie wyniki badań swojego zespołu. Prasa zarzuca jej nieuczciwość, że dała się przekupić i sfałszowała wyniki. W pracy zostaje wysłana na przymusowy urlop, toczy się przeciw niej sprawa w sądzie, kobieta cierpi na depresję. Pod nieobecność matki przyjeżdża do rodzinnego dworu, gdzie nie tylko odzyskuje siły, zawiera nowe przyjaźnie, ale też postanawia zmienić wiele w swoim życiu zawodowym. Zgrabna historia, ale przedstawiona stylem rozwlekłym i egzaltowanym, który naśladuje powieści obyczajowe z przełomu dwóch ubiegłych wieków. Do tego research autorce nie wyszedł, bohaterką ma być wybitną uczoną, szybki doktorat i habilitacja, a potem zostaje profesorem nadzwyczajnym. Wbrew nazwie to było tylko stanowisko, nie tytuł naukowy. Do tego od lat już go nie ma. Sabina poszukuje informacji o faktach z życia jednego ze swoich nowych znajomych. Przeszukuje cyfrowe repozytoria zawierające zdigitalizowaną prasę. Według pisarki akademickie stanowisko bohaterki daje jej do tego dostęp. Tymczasem są to materiały dostępne dla każdego. Czy będę czytać dalej? Tak bo jestem ciekawa opowieści o córkach Sabiny, a i ten tom jest lepszy od poprzedniego, co dobrze wróży kolejnym książkom.

Ciąg dalszy historii rodziny Horczyńskich i ich Dworku na Lipowym Wzgórzu.

Ciąg dalszy historii rodziny Horczyńskich i ich Dworku na Lipowym Wzgórzu.

Po tej lekturze zaczęłam się zastanawiać, czy aby nie wyjechać na Podlasie. Świetna historia

Dodaj cytat z książki Pozwól mi kochać