Pozwól mi kochać

Okładka książki Pozwól mi kochać Ilona Gołębiewska Patronat LC
Okładka książki Pozwól mi kochać
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza Cykl: Dwór na Lipowym Wzgórzu (tom 2) literatura obyczajowa, romans

Drugi tom wspaniałej serii „Dwór na Lipowym Wzgórzu”. Znacznie bardziej przypadła do gustu mi ta część niż poprzednia.Oprócz wartkiej akcji, cudownego pejzażu Podlasia, skomplikowanych relacji matki z córką, poszukiwania tajemniczego ojca Sabiny oraz przemiany która zachodzi w głównej bohaterce dostajemy tu również fascynujący świat ziół. Całość skomponowana tak smacznie, że aż ma się ochotę wyruszyć na Podlasie. Już nie mogę doczekać się sięgnięcia po kolejne tomy aby poznać losy córek Sabiny.

Przyjemnie czytająca się kontynuacja rodzinnej powieści na lipowym wzgórzu.Wychodzą na jaw kolejne skrywane rodzinne tajemnice sprzed lat.Ta część opowiada życie Sabiny,córki właścicielki Lipowego wzgórza.Kolejne części nie trzeba czytać w kolejności.Autorka przypomina co wydarzyło się wcześniej.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością📚 Pani Ilony. Czy udane? Oczywiście, że tak 🍀.
W historii Sabiny, pani profesor chemii, przeplatają się wydarzenia złe, jak i dobre. Początkowo jest to pasmo złych zdarzeń - nieuporządkowane relacje z mamą, oskarżenie o przyjęcie łapówki, utrata dobrego imienia i posady. Z czasem Sabina odnajduje w życiu to, co najważniejsze: spókoj, miłość 🥰, dobre relacje z mamą, nowy cel w życiu zawodowym, zaginionego członka rodziny 😲🙂.

Książka napawa optymizmem, wiarą w drugiego człowieka, nadzieją, że po złym czasie przyjdzie ten dobry.

Z przyjemnością sięgnę po kolejną powieść Pani Ilony 💐

Instagram: pozytywnie_o_ksiazkach

2 cześć z serii książek o kobietach Horoczynskich. Troszkę akcji, ale całość utrzymana w lekkim stylu. Przyjemna lektura

Kolejny tom mojej ulubionej serii zaliczam do udanych. Każdy z nas chce kochać i być kochanym. A właśnie o tym jest ta książka. Jestem po raz kolejny bardzo miło zaskoczony. Ogólnie mówiąc dla mnie jest to przepiękna opowieść o miłości, rodzinnych stosunkach i samym życiu. Autorka ciągle zaskakuje czytelnika historią, którą tu przedstawiła.
Polecam

Polecam

II tom cyklu „Dwór na Lipowym Wzgórzu” opowiada historię Sabiny, córki znanej nam z pierwszego tomu Anieli. Sabina skonfliktowana z matką bardzo rzadko bywa na Lipowym Wzgórzu. Jest kobieta sukcesu, robi karierę na uczelni, na sławę, uznanie i pieniądze. Silna, niezależna, przebojowa. To wszystko do momentu aż nie zostaje oskarżona o oszustwo, przyjęcie łapówki i sfałszowanie badań. Zostaje zawieszona na uczelni, a przyjaciele się od niej odwracają, przechodzi załamanie nerwowe i trudno jej dojść do siebie po tych przeżyciach. Córka proponuje jej zmianę otoczenia i wyjazd na Lipowe Wzgórze. Ze względu jednak na konflikt z matką Sabina nie może się na to zdecydować. Niespodziewanie okazuje się, że Aniela wyjeżdża na dłuższy czas. Wobec tego Sabina wyjeżdża na Lipowe Wzgórze, z nadzieję, że pobyt tam pomoże jej dojść do siebie i uporządkować swoje życie/ Nie zdaje sobie jednak sprawy, jak bardzo on wpłynie na jej dalsze losy. W sielskich warunkach Lipowego Wzgórza Sabina odkrywa na nowo siebie. Co więcej poznaje dwóch mężczyzn, którzy będą mieli istotny wpływ na jej dalsze życie.
Cykl o Lipowym Wzgórzu dołączył do moich ulubionych serii. Ciepło i optymizm, którymi charakteryzują się te książki sprawiają, iż trudno się od nich oderwać. Tak jak poprzedni tom, tak „Pozwól mi kochać” rozpoczyna się scenami z przeszłości, które miały wyraźny wpływ na obecne wydarzenia. Wiele bowiem energii podczas swojego pobytu Sabina poświęca na poznanie przeszłości i wyjaśnienie tajemnicy związanej z jej ojcem. Czy odkryta prawda pomoże jej wreszcie porozumieć się z matką?
Styl książki jest niezmiernie lekki i porywający. Narracja trzecioosobowa, wielowątkowa, Książka dotyka wielu istotnych tematów, jak miłość, przyjaźń, lojalność, trudne relacje rodzinne, zazdrość, tajemnice, miłość do przyrody i miejsc. Najważniejsze jest jednak to, że przenosi nas jakby do innego świata, gdzie czas płynie inaczej, a nasze serca otula nadzieja, optymizm, radość i spokój.

Po tej lekturze zaczęłam się zastanawiać, czy aby nie wyjechać na Podlasie. Świetna historia

Ciąg dalszy historii rodziny Horczyńskich i ich Dworku na Lipowym Wzgórzu.

Ciąg dalszy historii rodziny Horczyńskich i ich Dworku na Lipowym Wzgórzu.

To saga rodziny Horczyńskich, która przed wojną posiadała tytułowy dwór, wiadomo komuna go zabrała. Ale gdy było można starali się odzyskać posiadłość. Bohaterką pierwszego tomu była seniorka rodu Aniela, malarka. Drugi zdominowała jej córka Sabina, wybitna chemiczka, matka dwóch córek. Wychował ją dziadek Horczyński, nie ma dobrych relacji z wiecznie nieobecną w jej życiu matką. Dzieli je także niechęć Anieli do wyjawienia córce, kto jest jej ojcem. Pierwszy raz spotykamy się z Sabiną w przełomowym momencie jej kariery, gdy prezentuje publicznie wyniki badań swojego zespołu. Prasa zarzuca jej nieuczciwość, że dała się przekupić i sfałszowała wyniki. W pracy zostaje wysłana na przymusowy urlop, toczy się przeciw niej sprawa w sądzie, kobieta cierpi na depresję. Pod nieobecność matki przyjeżdża do rodzinnego dworu, gdzie nie tylko odzyskuje siły, zawiera nowe przyjaźnie, ale też postanawia zmienić wiele w swoim życiu zawodowym. Zgrabna historia, ale przedstawiona stylem rozwlekłym i egzaltowanym, który naśladuje powieści obyczajowe z przełomu dwóch ubiegłych wieków. Do tego research autorce nie wyszedł, bohaterką ma być wybitną uczoną, szybki doktorat i habilitacja, a potem zostaje profesorem nadzwyczajnym. Wbrew nazwie to było tylko stanowisko, nie tytuł naukowy. Do tego od lat już go nie ma. Sabina poszukuje informacji o faktach z życia jednego ze swoich nowych znajomych. Przeszukuje cyfrowe repozytoria zawierające zdigitalizowaną prasę. Według pisarki akademickie stanowisko bohaterki daje jej do tego dostęp. Tymczasem są to materiały dostępne dla każdego. Czy będę czytać dalej? Tak bo jestem ciekawa opowieści o córkach Sabiny, a i ten tom jest lepszy od poprzedniego, co dobrze wróży kolejnym książkom.

Dodaj cytat z książki Pozwól mi kochać