Najmilszy prezent

Patronat LC
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Ulica Wierzbowa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Filia
Boże Narodzenie dobro literatura polska odmiana losu przyjaźń relacje międzyludzkie szczęście uczucie
Ulica Wierzbowa (tom 1)
literatura obyczajowa, romans

Ciepła, pełna pasji. Polecam

Pozycja dedykowana zdecydowanie żeńskiej części czytelników. Ciepła opowieść życiu w Uroczysku i jego "urokach". Od pierwszych wersów zostajemy wciągnięci w historie mieszkańców ulicy Wierzbowej. Dziewięć domostw jak dziewięć komórek- każda inna, różni ludzie, ich wady, zalety, problemy.. Najpiękniejsze jest to, że w kryzysowej sytuacji potrafią się zjednoczyć, wykazać...

Na półkach: , , , , ,

Do sięgnięcia po "Najmilszy prezent" Agnieszki Krawczyk skłoniła mnie informacja od wydawnictwa Filia, że już 6 czerwca będzie miał premierę drugi tom tego niezwykle ekscytującego cyklu obyczajowego. Postanowiłam dłużej nie zwlekać i zapoznać się bliżej z mieszkańcami ulicy Wierzbowej w Uroczynie. Spodziewałam się historii na kształt sagi "Po Sąsiedzku" autorstwa Kasi...

Książka urzekła mnie swoim pozytywnym przesłaniem. Osadzona w świątecznej atmosferze, osadzonej w małej miejscowości przy ul. Wierzbowej. Każdy z sąsiadów ma swoje troski i radości ale wspólnie tworzą ciekawą grupę.
Czyta się z przyjemnością

Kto by pomyślał, że w maju przeczytam świąteczną, jak mi się wydawało, książkę. A na pewno zimową. Zapewne nikt. A tym bardziej sama, uparcie obstająca przy tym, że zimowe książki, czyta się zimą. No cóż, życie weryfikuje wiele rzeczy. Nie inaczej było i tym razem.

Przyznam, że ociągałam się z sięgnięciem po ten tytuł. Ociągałam, ponieważ jak do tej pory było mi nie po...

Kolejna książka tej autorki,która pokazuje że w każdym człowieku tkwi jakiś potencjał.Sami bohaterowie są różnorodni ale łączy ich dobro drugiego człowieka i to jest wspaniałe. Taka opowieść o ludzkich losach i tym jak ważny jest w życiu drugi człowiek.Fajnie że będzie kolejna część z pewnością po nią sięgnę.

To powieść czysto świąteczna, w klimacie grudniowym, ale odcina się od głównego nurtu powielanych schematów osobą głównej bohaterki. Kiedy trafiłam na opis pierwszą moją myślą było: "nareszcie coś o starszych ludziach!" Jesteśmy bowiem od lat spychani na całkowity margines życia społecznego, co również przekłada się na margines fabuły literackiej.
Ta powieść napisana jest...

ciepła, urocza opowieść o pewnej uliczce w małym miasteczku i jej mieszkańcach; ładnie wpije się w bożonarodzeniowy klimat, choć chwilami trąci przewidywalnością i sentymentalizmem

Na półkach: , , , ,

Z wielką przyjemnością dałam się zaprosić do Uroczyna,głównie na ulicę Wierzbową,gdzie stoi 9 domów z ich mieszkańcami.Od samego początku moją ulubienicą została pani Flora a zaraz po niej mała ale bardzo rezolutna Nela.Na każdym kroku widać ,że Flora lubi ludzi i wierzy w nich . Stara się także przez drobne ,miłe gesty dokonać "zmian" co dosyć często się udaje. W...

Dyskusje

• 2019