Reklama

Nigdy więcej

Patronat LC
Anna Zamojska
8,1 / 10
55 ocen 33 opinii
biografia, autobiografia, pamiętnik 178 str.
Data wydania:
2019-10-16
Data 1. wyd. pol.:
2019-10-16
Liczba stron:
178
Język:
polski
ISBN:
9788366360167
Wydawnictwo:
Insignis
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik


Data wydania:
2019-10-16
Liczba stron:
178
Język:
polski
ISBN:
9788366360167
Wydawnictwo:
Insignis
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik

Średnia ocen
8,1 / 10
55 ocen 33 opinii

Oceń przeczytaną książkę
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Podobne książki

Więcej
więcej

Oficjalna recenzja

Wilk zamiast owczej skóry czasem przywdziewa sutannę


8 Link do recenzji

Oceny

Średnia ocen
8,1 / 10
55 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [33]

Sortuj:
116
114

Na półkach:

Hmm... Ciężko jest powiedzieć coś o tej książce. Anna, jako czternastolatka zostaje molestowana przez proboszcza w małej miejscowość, z której pochodzi.Pochodzi z bardzo pobożnej rodziny, codzienne wspólne modlitwy, błogosławieństwo przed każdym wyjściem do szkoły. Dziewczyna jest bardzo dobrą uczennica. I jak to mówią pod latarnią najciemniej.

więcej Pokaż mimo to


553
78

Na półkach: ,

UWAGA:
Na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem chrześcijaninem i wierzę w Boga.
Nie wierzę natomiast w księży (nie wszystkich oczywiście, bo nie można generalizować i wrzucać wszystkich do jednego wora) oraz w kościół w takiej formie, w jakiej istnieje obecnie.
Oraz jak najbardziej mam świadomość, że pedofile znajdują się w każdym zawodzie.
Tyle tytułem wstępu....

więcej Pokaż mimo to

682
117

Na półkach:

O niektórych tematach po prostu trzeba mówić. Są sprawy, których nie wolno zamiatać pod dywan i żadna książki, poruszająca dane zagadnienie, nie jest zbędna. Problem dzieci molestowanych przez księży stał od jakiegoś czasu kwestią medialną. Ale poza głośną otoczką jest tragedia i dramat wielu dzieci. Obok tego nie można przejść obojętnie.

„Nigdy więcej” to książka ni...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
2
2

Na półkach:

Książka mną wstrząsnęła. Nie spodziewałam się z jakimi problemami może borykać się osoba gwałcona. Depresja, jak mówi pisarka, bywa mylona ze smutkiem. Dla Anny Zamojskiej była czymś o wiele gorszym. Miała ochotę zwinąć się w kłębek i zniknąć. Wszystko zaczęło się niewinnie, pojawiały się czułe słówka. Przecież wszystko robi dla niej, przecież ją kocha, przecież jeśli kogoś zn...

więcej Pokaż mimo to

1035
308

Na półkach: , , ,

,,Nigdy więcej'' to pozycja, którą zamówiłam dość spontanicznie na portalu czytam pierwszy. Przyznam szczerze, że nie zachęcił mnie ani opis, ani przedmowa Reginy Brett, lecz mała ilość punktów za którą można było tę książkę pozyskać.

Anna Zamojska autorka będąca jednocześnie bohaterką książki dzieli się z nami historią, wobec której mało kto może przejść obojętnie. An...

więcej Pokaż mimo to

301
219

Na półkach:

Jest mi strasznie przykro, że nie umiałam inaczej odebrać tej książki. Nie ulega jednak wątpliwości, że porusza ważny i trudny temat, a język jakim jest napisana jest specyficzny, niemal poetycki, poważny, przemyślany, od razu można rozpoznać, że należy do osoby mocno skrzywdzonej przez życie. Przynajmniej ja miałam takie odczucia.
Historia Ani nie jest tylko o molestowaniu...

więcej Pokaż mimo to

5131
897

Na półkach: , , , , , ,

Są książki, które właściwie nie sposób oceniać i dzisiaj właśnie z taką pozycją do Was przychodzę - mowa tutaj o książce „Nigdy więcej” autorstwa Anny Zamojskiej. Niniejsza publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Insignis w październiku bieżącego roku.

O pedofilii w polskim kościele zrobiło się bardzo głośno za sprawą filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”,...

więcej Pokaż mimo to

594
59

Na półkach: , ,

Nie przesadzę, jeżeli powiem "ale to już było". Zaczęło się od genialnego filmu braci Sekielskich i łup lawina ruszyła. Zaznaczę, że nie miałam szczególnych oczekiwań, co by się zbytnio nie rozczarować tą pozycją.

X lat temu miałam styczność z twórczością Reginy Brett (Bóg nigdy nie mruga) i niestety coś nie po drodze mi z tą Panią, a jak wiadomo napisała p...

więcej Pokaż mimo to

125
31

Na półkach:

No kurcze, szkoda. Pokładałam wielką nadzieję w tej książce. To nie pierwsza moja książka o tej tematyce, ale zdecydowanie najsłabsza. Coś poszło nie tak. Może za dużo modlitw, cytatów, sentencji. Nie mam pojęcia. Ile ludzi tyle opinii, ale ja jestem na nie.

Pokaż mimo to

512
162

Na półkach: , ,

„Nigdy więcej” – nie jest to książka, którą powinno się oceniać pod względem fabuły czy sztuki pisarskiej. Przede wszystkim nie można tutaj stwierdzić czy warsztat autora jest dobry lub zły czy forma podania treści jest ciekawa lub poprawna. Ta pozycja książkowa raczej może być przedmiotem do dyskusji na dany temat i to on powinien być poddawany ocenie.

Książka przedst...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach


Reklama

Reklama
Reklama

Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nigdy więcej


Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd