Chmura

Cloud
literatura młodzieżowa
2019-10-16
Iwona Mączka
internet manipulacja nastolatka niebezpieczeństwo obsesja powieść dla młodzieży sieć tajemnica thriller chmura nowe media dla młodzieży trauma tęsknota rodzeństwo śmierć

Oficjalne recenzje i

Uważaj, komu ufasz

[ 4 ] Link do recenzji

Tragiczna śmierć 8-letniego brata - Ethana nieodwracalnie zmieniła życie Emmy i jej rodziców. Wspomnienia sprawiają niewyobrażalny ból. Bohaterowie nie potrafią sobie z tym poradzić. Każdy cierpi na swój sposób. Brak rozmowy sprawia, że ojciec wyprowadza się z domu, a Emma szuka pocieszenia w świecie wirtualnym. Czy je odnajdzie? Ile warta jest znajomość zawierana w...

Jak cienka granica jest pomiędzy dzisiejszą technologią a tą ukazywaną często w filmach czy prozie science-fiction? Czy możemy zaufać każdej osobie poznanej przez Internet czy jednak należy być z tym ostrożnym?
Emma przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy poznaje Paula i zaczyna dzielić się z nim swoim życiem. Chce poznać chłopaka w realnym świecie jednak to nie będzie...

Rewelacja! Tak bardzo spodobała mi się ta książka, że nie mogę sobie pozwolić na danie mniejszej ilości gwiazdek. W 100% zasługuje na pełne 10!!! Cała książka była mega, jednak dla mnie żaden fragment nie pobije jej zakończenia - było tak mocno wciągające, że czytałam ostatnich 100 stron cały czas z zapartym tchem, (choć i tak najbardziej przy ostatnim rozdziale) i po...

Mimo, że książka skupia się w głównej mierze na zobrazowaniu niebezpieczeństwa, jakie czyha na nas w sieci ja zwróciłam uwagę w dużej mierzę na coś innego.
Ogrom uczuć dziewczyny był tak wielki i tak bardzo dobrze mi znany, że trafiło w moim punkcie widzenia tej książki na pierwsze miejsce.
Czując ból, ogarnięci uczuciami, których już nie rozumiemy pewnym sensie tracimy...

Zakończenie kładzie na łopatki. Mogłam się domyśleć, ale się nie domyśliłam. Ze względu na tematykę - lektura obowiązkowa. Chciałabym więcej takich lektur. Polecam!

Książka bardzo mnie wciągnęła i zmusiła do myślenia, o tym, co mówimy i co pokazujemy w sieci. Polecam ku przestrodze i do przeczytania dla przyjemności.

Bez względu na to czy zdaje nam się, że osoba poznana w Internecie ma dobre zamiary nigdy nie powinniśmy wpuszczać jej do swojego życia w krótkim czasie, gdyż nie wiemy jak wykorzysta informacje które o sobie powiedzieliśmy. Tym jednym zdaniem jestem w stanie przedstawić główny problem poruszony w tej pozycji. Skończyłam ją w ciągu dwóch dni i z pewnością mogę powiedzieć,...

W internecie nic nie znika, wszystko zostaje zapisane w chmurze. Miej się na baczności.

Co jeśli znajomość z osobą poznaną przez internet przerodzi się w niebezpieczną grę?
Emma boryka się z bólem w sercu po śmierci brata. Nie może się z tym pogodzić. Do czasu aż poznaje tajemniczego chłopaka w sieci. Kojarzy go z grupki na której codziennie zapala wirtualną świeczkę dla...

Literatura dla młodzieży ale czuję się młoda duchem - przeczytałam z ogromną przyjemnością. Książka daje do myślenia: czy możemy zaufać komuś poznanemu w internecie? czy nowoczesne technologie mogą nam zapewnić całkowite bezpieczeństwo ? jak sobie poradzić ze stratą kogoś bliskiego ? Polecam młodzieży i nie tylko. Warto przeczytać!

Dobre, lekkie czytadło. Wcale nie przeszkadza, że jest to literatura młodzieżowa.
Dobrze się czyta, wciąga i daje do myślenia, jakie zagrożenia wiążą się ze wszechobecną technologią.

Dyskusje

• 2020