Chmura

Media Rodzina
2019-10-16
2019-10-16
Iwona Mączka
internet manipulacja nastolatka niebezpieczeństwo obsesja powieść dla młodzieży sieć tajemnica thriller chmura nowe media dla młodzieży trauma tęsknota rodzeństwo śmierć

Oficjalne recenzje i

Uważaj, komu ufasz

1678 98 32

Jak cienka granica jest pomiędzy dzisiejszą technologią a tą ukazywaną często w filmach czy prozie science-fiction? Czy możemy zaufać każdej osobie poznanej przez Internet czy jednak należy być z tym ostrożnym?
Emma przekonuje się o tym na własnej skórze, gdy poznaje Paula i zaczyna dzielić się z nim swoim życiem. Chce poznać chłopaka w realnym świecie jednak to nie będzie takie proste. Niestety Paul zaczyna osaczać Emmę i poprzez technologie wpływa na jej życie, nie tylko wysyłając jej do domu kwiaty... Więcej Wam nie zdradzę, ale historia jest bardzo wciągająca i jest to solidny thriller dla młodzieży, ale również możemy znaleźć tu odrobinę fantastyki. Choć wciąż nie jestem pewna czy takie wizje rozwoju technologicznego nie są już wizjami przyszłości, ale mamy z tym kontakt w życiu codziennym. Sami musicie ocenić czy to jeszcze science-fiction czy po prostu nasza codzienność.
Polecam Wam tą pozycję bo daje wiele do myślenia, zwłaszcza młodym ludziom.

Mimo, że książka skupia się w głównej mierze na zobrazowaniu niebezpieczeństwa, jakie czyha na nas w sieci ja zwróciłam uwagę w dużej mierzę na coś innego.
Ogrom uczuć dziewczyny był tak wielki i tak bardzo dobrze mi znany, że trafiło w moim punkcie widzenia tej książki na pierwsze miejsce.
Czując ból, ogarnięci uczuciami, których już nie rozumiemy pewnym sensie tracimy zdrowe podejście do świata. Nie wiemy co jest prawdą, a co nie. Emma potrzebowała odskoczni, ja jej potrzebowałam i ty. Każdy z nas mimo to wybiera inną drogę . Czy jest słuszna, czy nie- z tym pytaniem będziemy żyć do końca życia.
Czytając te książkę potrafiłam przypomnieć sobie podobną sytuację, która mnie spotkała i teraz zostałam z myślą, czy ze mną byłoby podobnie? Bo mimo, że mój dom nie ma żadnych nowoczesnych systemów ochrony też może być zagrożeniem, czy nigdzie nie możemy już czuć się bezpiecznie?
Jedno jest pewne. Musimy uważać na to jakie kontakty i z kim zawieramy przez internet. Jak się okazuję nie wiele potrzeba.

Bez względu na to czy zdaje nam się, że osoba poznana w Internecie ma dobre zamiary nigdy nie powinniśmy wpuszczać jej do swojego życia w krótkim czasie, gdyż nie wiemy jak wykorzysta informacje które o sobie powiedzieliśmy. Tym jednym zdaniem jestem w stanie przedstawić główny problem poruszony w tej pozycji. Skończyłam ją w ciągu dwóch dni i z pewnością mogę powiedzieć, iż jest to książka warta poświęcenia uwagi. Stanowi przestrogę jak nadmierne zaufanie może wpędzić w nie lada kłopoty.

Książka bardzo mnie wciągnęła i zmusiła do myślenia, o tym, co mówimy i co pokazujemy w sieci. Polecam ku przestrodze i do przeczytania dla przyjemności.

Zakończenie kładzie na łopatki. Mogłam się domyśleć, ale się nie domyśliłam. Ze względu na tematykę - lektura obowiązkowa. Chciałabym więcej takich lektur. Polecam!

Rewelacja! Tak bardzo spodobała mi się ta książka, że nie mogę sobie pozwolić na danie mniejszej ilości gwiazdek. W 100% zasługuje na pełne 10!!! Cała książka była mega, jednak dla mnie żaden fragment nie pobije jej zakończenia - było tak mocno wciągające, że czytałam ostatnich 100 stron cały czas z zapartym tchem, (choć i tak najbardziej przy ostatnim rozdziale) i po skończeniu czułam wręcz smutek, że to już koniec... Czytając to czułam niepewność, radość i smutek oraz wiele innych emocji.
Lektura porusza wiele tematów i co ważne bardzo częste problemy, które dzieją się nie tylko w tej książce. Na pewno też po przeczytaniu wiele osób stanie się bardziej ostrożniejszymi w sieci. Podsumowując : Polecam każdemu, myślę że każdy nastolatek powinien sięgnąć po tą pozycje <3

Tragiczna śmierć 8-letniego brata - Ethana nieodwracalnie zmieniła życie Emmy i jej rodziców. Wspomnienia sprawiają niewyobrażalny ból. Bohaterowie nie potrafią sobie z tym poradzić. Każdy cierpi na swój sposób. Brak rozmowy sprawia, że ojciec wyprowadza się z domu, a Emma szuka pocieszenia w świecie wirtualnym. Czy je odnajdzie? Ile warta jest znajomość zawierana w internetowych grupach wsparcia? Kim tak naprawdę jest poznany online Paul? Na ile media społecznościowe są bezpieczne? Podejrzewam, że po przeczytaniu tej książki, niejeden czytelnik kilka razy zastanowi się, zanim poda jakiekolwiek dane osobie, z którą dopiero zawarł znajomość w sieci. Warto sięgnąć po „Chmurę”, by docenić siłę prawdziwej, realnej przyjaźni międzyludzkiej i zauważyć, że ciągle rozwijające się, nowoczesne technologie mogą być dla człowieka nie tylko prawdziwym błogosławieństwem, ale i… przekleństwem.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Nastolatka Emma poznaje w sieci Paula. Z biegiem czasu zwierza mu się nie tylko ze swoich tajemnic, ale także z ważnych rodzinnych wspomnień i informacji.
Okazuje się, że chłopak rozumie ją i jej problemy jak nikt inny. Wraz z rozwojem tej wirtualnej znajomości Emma doświadcza wielu niespodzianek z jego strony, czasem trudnych do wytłumaczenia. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje prawdę o swoim przyjacielu.
Kim tak naprawdę jest poznany przez nią Chłopak?
I jakie skutki ma taka wirtualna znajomość?

Według mnie sam zamysł fabuły jest trafny. Opowieść kręci wokół nowej technologii i samych nowinek elektronicznych. Pokazuje też na jakie niebezpieczeństwa mogą natknąć się nastolatkowie w sieci.
Osobiście thrillerem tej powieści raczej bym nie nazwała. Co więcej jak dla mnie w całej historii dzieje się zbyt dużo rzeczy małorealnych. Ponadto główna bohaterka mimo 16 lat wydaje się nader naiwna i łatwowierna.

Podsumowując książka jak najbardziej na tak, ale dla młodszych Czytelników - ja sama jestem po prostu na takie historie za stara 🤗🙉

Niesamowita. Świetnie wymyślona fabuła, pełna zwrotów akcji. Książka wprost porywa.

Claudia Pietschmann Chmura Zobacz więcej
Claudia Pietschmann Chmura Zobacz więcej