Żmijowisko

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Wojciech Chmielarz Wydawnictwo: Marginesy kryminał, sensacja, thriller
Marginesy
literatura polska niebezpieczeństwo nienawiść poszukiwanie prawdy rozpacz thriller trauma zabójstwo zemsta
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Oficjalne recenzje i

Psychologiczne żmijowsko

[ 78 ] Link do recenzji

Opinie [1 668]

Często wulgarny język jest w książce niezbędny, nie przeszkadza.
Tutaj autor przesadził !!!
Miałam ochotę rzucić książkę w kąt i już do niej nie wrócić.
Język Chmielarza przyćmił mi całkiem niezłą, choć mało prawdopodobną fabułę.
Czy to teraz taka moda? Czy nie da się napisać dobrego kryminału bez ogromnego ładunku wulgaryzmów?
Przykro mi, że nie mogę zgodzić się z gronem...

To nie była miłość od pierwszego wczytania...po książkę sięgnęłam z ciekawości, zachęcona dużym szumem, który pewnego czasu wzbudzała w około siebie. Początkowo styl i język absolutnie nie przypadł mi do gustu. Jednak dałam wciągnąć się fabule. Myślałam, analizowałam, zmieniałam zdanie kilka razy. Książkę czyta się szybko, akcja jest wartka tylko szkoda, że wyczekiwane...

Przed sięgnięciem po ,,Żmijowisko'' wiele dobrego słyszałem na temat tej książki i cieszę się, że nareszcie tam ją przeczytaną. Genialnie napisany kryminał pod kątem psychologicznym, który znakomicie pokazuje jak negatywne emocje, które przejawia człowiek prowadzą do tego co jest najgorsze i bolesne. Ponadto książka cały czas trzyma napięciu i do tego zakończenia, którego...

Książka mogłaby być lepsza, gdyby autor akcję z kilku ostatnich stron rozwinął na całą książkę. Po przeczytaniu 1/3 książki już powinno dziać się więcej, a nie działo się nic. Prawda jest taka, że dopiero pod koniec (właśnie na tych ostatnich kilku stronach) działo się tak wiele, że wydawałoby się, że czytam fascynujący kryminał. Tyle akcji, że nie mogłam się oderwać od...

Mocna, straszna. Nie mogłam spać przez tą książkę, już nawet nie dlatego, że aż tak się bałam, bo to nie jest jakiś straszny horror, ale z ciekawości co będzie dalej... Oczywiście, tak jak przypuszczałam - porażający koniec. Jeden malutki minus - chwilami zbyt szczegółowy opis nieistotnych drobiazgów.

Wojciech Chmielarz opowiedział w swej książce perypetie przyjaciół i przeplatanych z nimi innych osób. Zaginięcie Ady czyli wszystko co się wokół działo szło powolnym krokiem. Krokiem, który mnie czasem irytował, bo było męczące ciągle czytać o zaginięciu a nic nie działo się aby zbliżyć się do czasu tego zdarzenia. Szczegółowe opisy relacji międzyludzkich sprawiały że jest...

Najlepsza książka jaką w życiu czytałam. Obawiam się, że już żadna mnie tak nie zaskoczy. Zakończenie wbija w fotel. Serial również znakomity.

Książka na kilka godzin wprawdzie, ale to wyjątkowo sprawnie i ciekawie skonstruowany thrillerek.
Czytałem takich dziesiątki, ale ten ma przewagę,, bo jest polski no i wreszcie ktoś napisał coś, co nie jest częścią cyklu.
W porównaniu do rodzimych autorów tego typu powieści wyróżnia się zdecydowanie na plus.

Świetna jest ta książka. Fabuła wciągająca trudno się domyślić zakończenia. To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem i na pewno nie ostatnie.
Polecam książki tego autora.

Jakie to smutne.
Zaginięcie dziewczyny jest jak wybicie szamba albo zatkanego sedesu.
I wszystko wychodzi na wierzch.
Pod warstwą thrillera ukryty dramat niedojrzałych rodziców, udających szczęśliwe życie mężów i żon, i ich dzieci, ofiar ich ambicji i głupoty.
Z Wojciechem Chmielarzem spotkanie pierwsze. Ale jeszcze się spotkamy.

Dyskusje

12 670