Ta, która musi umrzeć

Patronat LC
David Lagercrantz Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Millennium (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Hon som måste dö
Inga Sawicka
Czarna Owca
dziennikarz haker literatura szwedzka skandynawski kryminał Sztokholm Szwecja szwedzki kryminał szwedzki thriller śledztwo thriller zabójstwo zagadka kryminalna zaginięcie zemsta
Hon som måste dö
Millennium (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Inga Sawicka

Jak sądzę to zamknięcie cyklu Millenium na dobre. Całkiem niezłe wg. mnie.

Ależ mi to ciężko szło. Historia z Everestu dużo bardziej porywająca niż losy Lisbeth.

Ciekawy początek, świetny koniec. I... Nic więcej nie powiem. Przeczytajcie! Polecam!

Zaczęło się nawet ciekawie, niestety im dalej w las tym było gorzej. Głównym bohaterom brakowało tylko czerwonych peleryn i umiejetności latania, poza tym posiedli wszystkie moce. Bardzo mi szkoda zmarnowanego potencjału Salander, w pierwszych tomach uwodziła inteligencją i siłą charakteru, autor który podjął się kontynuacji po Larsonie, niestety zmienił ja w osiłka....

Najsłabsza część. Miejmy nadzieję, że to już ostatnia . Nie wiem czy będę w stanie czytać dalsze losy Salander :(

Podobnie jak pozostałe, ta część jest mało wiarygodna pod względem wyczynów bohaterów. Pomimo to, ogromną zaletą jest przebieg akcji. Rzeczywiste wydają się rosyjskie farmy trollów, skłonności organów siłowych Federacji Rosyjskiej co do stosowania zabójczych trucizn w stosunku do przeciwników. Psychologiczne cechy występujących postaci również są realistyczne.

Jedna rzecz mi nie pasuje: feralna wyprawa w Himalajach została zaskoczona przez burzę śnieżną, a tak naprawdę, to pogoda w Himalajach jest o wiele bardziej przewidywalna i stabilna niż w Tatrach, - ale jak rozumiem dramatyzm i fabuła wymagały pewnego podkolorowania rzeczywistości.

Na półkach: , , , ,

Chyba najsłabsza część cyklu, choć mimo wszystko nie jest to zła książka. Moim zdaniem ciekawy jest w szczególności wątek wyprawy na Mont Everest i historia pewnego Szerpy. Główni bohaterowie, czyli Mikael i Lisbeth, wypadają w tym tomie niestety wyjątkowo słabo. Są zagubieni, zniechęceni, może przez to bardziej ludzcy, ale nie do końca przypominają bohaterów, których...

Polecam wszystkie części Millennium.

przeczytałam ja jednym tchem😁❤
w Sztokholmie zostaje odnalezione ciało mężczyzny. sprawa zajmuje się Mikael, niestety sprawa jest naprawdę trudna i do akcji wkracza lisbeth... ktora chce także wyrównać rachunki z siostrą Camila... W cała sprawę są zamieszane osoby wysoko postawione , agenci ,szpiedzy a także minister obrony Johanes Forsell.
polecam książkę w 100 % i...

Dyskusje

• Przeczytane 2019
  • 2019
  • Przeczytane w 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ta, która musi umrzeć