Jak zawsze

2017-01-01
Data 1. wydania:
2019-05-09
W.A.B.
dorosłość historia alternatywna lata 60. XX w. literatura polska miłość odmiana losu podróż w czasie Polska relacje damsko-męskie starość uczucie wspomnienia

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Co by było, gdyby…

58 Link do recenzji

Chociaż dekoracje się zmieniają, wszystko jest jak zawsze... Dość dobrze napisana książka, lecz na mój gust trochę za dużo politykowania. Zakończenie niejasne. W ogóle to ciekawy pomysł z przeniesieniem w czasie, zawsze będzie świeży i wciągający.

Przyjemna była to lektura, zabawna, czasem ironiczna i dająca do myślenia. Autor serwuje nam historie dwójki staruszków, którzy dostają szanse na przeżycie swego życia jeszcze raz w alternatywnej rzeczywistości. Jak z niej skorzystają i co w swym życiu zmienią musicie przekonać się sami. Pozycja ta skłania także do przemyśleń nas własnym życiem. Polecam!

W miarę.

Przesłuchałam parę rozdziałów audiobooka i po prostu uznałam, że nie jest w moim stylu...

Fajna koncepcja, dobry początek. Akcja mocno zwolniła w połowie, zakończenie zaskakujące- jednak nie podobało mi się. Trochę zmarnowany pomysł.
Motyw seksu, który pojawia się wielokrotnie w innych komentarzach mi się podobał.

Za dużo w tej książce seksu /o seksie. Na prawdę jest niezła. Czyta się świetnie - na tyle, że byłem zły na autora, że mi przerwał przygodę z lekturą. W momencie, w którym wcale się tego nie spodziewałem. Przyznam nawet, że autor nie wydaje wcale wyraźnych osądów, mimo, że porusza bardzo drażliwy temat polityki. Przedstawiona alternatywna wizja historii jest na prawdę...

Odpadłam już po 50 stronach. Autor najpierw poświęca o wiele za dużo czasu seksowi starych ludzi, potem przerzuca się na seks młodych ludzi (obsesja jakaś czy coś?), a potem wprowadza nas w alternatywny świat, który mnie nie zainteresował ani trochę. Ponieważ zarówno postacie głównych bohaterów jak i sceneria alternatywnych lat 60. mnie odrzuciły, postanowiłam przerwać...

W ogóle do mnie nie trafiła, może to przez wiek kiedy ją czytałem, może to po prostu książka nie dla mnie. Zamierzam powtórzyć lekturę.

Ocena głównie za sam koncept przeniesienia się do alternatywnej przeszłości.

Generalnie fajna, momentami dziwna i niezrozumiała, dużo opisów Warszawy, pełna fantazji, mimo wszystko polecam

Dyskusje

5 437