Lista. Dziennik 2005

Anda Rottenberg Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biografia, autobiografia, pamiętnik
Krytyka Polityczna
dziennik rok 2005
biografia, autobiografia, pamiętnik
dziennik rok 2005

Opinia subiektywna - książka bardzo dobra.
Uwielbiam autorkę za styl, dystans do siebie i świata, cięty język, humor i charakter. Cenię i szanuję i podziwiam za wiedzę.

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam za ironię. Miejscami trochę gorzko, trochę smutno, ale jest miejsce i na uśmiech. Kto lubi styl Andy Rottenberg nie będzie zawiedziony.

Cała Anda! jeśli lubisz jej styl ostry i surowy, ciekawi Cię współczesna Warszawa i sztuka to coś dla Ciebie. Jest moment na zadumę który potrafi zaskoczyć i zatrzymać na moment.

Rok 2005, Polska - zostaje ogłoszona lista Wildsteina, która wstrząsa krajem. Każdy ma swoje podejrzenia... Ale, ale oprócz „kapusiów” znajdują się również osoby, które miały być zrekrutowane albo są poszkodowane. Na tej liście widnieje również Anda Rottenberg z niektórymi swoimi znajomymi.
W „Liście” autorka przedstawia ogólną atmosferę po ogłoszeniu nazwisk oraz swoje...

„Grypa Wildsteina szaleje w Naprawie. Wirus jest na płytce, pojemność siedemset mega. Gnasz do domu, jakbyś dostala w prezencie działkę brown sugar, zamykasz się i klikasz. Jeszcze tego sprawdzimy. I tego. No, no... A ta? Kto by pomyślał! Czy to napewno ona?”
Nowa kolejna już część dzienników Andy Rottenberg to zapis sześciu miesięcy od ujawnienia tytułowej „Listy” 2005...

Przypadkowe zapiski, niezbyt rozwinięte, łącznie z tematem wskazanym w blurbie.

Recenzja krótka bo i książka krótka. A tak naprawdę to dziennik. Dziennik Pani Andy. Już drugi chociaż tak naprawdę chronologicznie pierwszy. Kilkadziesiąt dni od stycznia do maja 2005 roku. To był wyjątkowo "dziwny" czas w naszym kraju. Kto pamięta tamtą atmosferę na pewno bez trudu połapie się we wszystkich szczegółach. Kto nie pamięta ten.. sobie przypomni na 100%.
Jeśli...

Lubię towarzystwo Andy Rottenberg. Tym razem było to krótkie spotkanie, ale jak zwykle interesujące. Wyimek z jej dziennika, pierwsze pół roku 2005. Zaczyna się od trzęsienia ziemi, czyli opublikowania słynnej listy tajnych agentów i tych których za tajnych agentów peerelowska władza chciała uważać lub chciała, by inni ich uważali. Jednak tytułowa lista to jedynie...

Dyskusje

• 2019