Reklama

Zagłosuj na Książkę Życia i wygraj zestaw książek!

LubimyCzytać
04.11.2019

Jaką jesień lubimy najbardziej? Zaczytaną! Dlatego wraz z miesięcznikiem „Uroda Życia” namawiamy do wzięcia udziału w akcji #zaczytanajesień i głosowania w plebiscycie Książki Życia. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Weź udział w zabawie i oddaj głos!

Która książka poruszyła cię w życiu najbardziej? Która utkwiła w pamięci i towarzyszy ci przez kolejne lata? Która zapadła w serce i sprawiła, że dziś jesteś takim, a nie innym człowiekiem? Miesięcznik „Uroda Życia” pyta czytelniczki i czytelników o ich Książki Życia i zaprasza do udziału w plebiscycie.

Nasz plebiscyt to zabawa, dzięki której można przypomnieć sobie dawne czytelnicze wzruszenia albo poznać książki, które poruszyły serca innych czytelników – mówi Sylwia Niemczyk, red. naczelna „Urody Życia”. – Jesień to świetna pora, żeby nadrobić zaległości książkowe, a w dodatku tegoroczna jesień naprawdę oferuje nam mnóstwo świetnych nowości. Mamy nową Margaret Atwood z nieznanymi dotąd w Polsce opowiadaniami, wyszła nowa książka Jakuba Żulczyka, czeka „Obłęd”, pierwsza fabularna książka Justyny Kopińskiej. Jest w czym wybierać i czym się cieszyć!

W plebiscycie można oddawać głosy na 15 książek, które zostały wskazane w grupie czytelniczej Książki Życia na portalu Facebook. Wśród proponowanych tytułów znajdziemy „Sto lat samotności” Gabriela Garcii Márqueza i „Mistrza i Małgorzatę” Michaiła Bułhakowa, ale poza tymi klasycznymi wyborami na liście znalazły się także m.in. „Muminki” (o których kiedyś Olga Tokarczuk w swoim eseju napisała, że „…nie były bajką mojego dzieciństwa. Stały się natomiast bajką mojej dorosłości”) oraz „Śmierć pięknych saren” Oty Pavla, czeskiego pisarza przypomnianego w 2018 roku w biografii Aleksandra Kaczorowskiego „Ota Pavel. Pod powierzchnią”.

Aby wziąć udział w zabawie i zagłosować na Książkę Życia, wystarczy kliknąć tutaj: viva.pl/uroda-zycia.

KONKURS

Czytelnicy mogą również wziąć udział w konkursie, w którym nagrodami są m.in. nowości książkowe wydawnictw: Marginesy, Świat Książki, Wielka Litera, Prószyński i S-ka oraz Krytyka Polityczna. 

W konkursie do wygrania będzie pięć zestawów książek. W zestawie znajdą się następujące publikacje:

„Lista. Dziennik 2005”, Anda Rottenberg, wyd. Krytyka Polityczna

„Żuławski. Wywiad-rzeka”, Piotr Marecki, Piotr Kletowski, Andrzej Żuławski, wyd. Krytyka Polityczna

„Król, który uciekł”, Jędrzej Napiecek, wyd. Krytyka Polityczna

„Ford. Reżyser”, Michał Danielewicz, wyd. Krytyka Polityczna

„Olive powraca”, Elizabeth Strout, wyd. Wielka Litera

„Kamienne posłanie”, Margaret Atwood, wyd. Wielka Litera

„Żmijowisko”, Wojciech Chmielarz, wyd. Marginesy

„Dzienniki 1950-1962”, Sylvia Plath, wyd. Marginesy

„Czarne słońce”, Jakub Żulczyk, wyd. Świat Książki

„Obłęd”, Justyna Kopińska, wyd. Świat Książki

„Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały”, Andrzej Fedorowicz, wyd. Prószyński i S-ka

„Przez dziurkę od klucza. Najważniejsza książka o naszych najbliższych krewnych”, Jane Goodall, wyd. Prószyński i S-ka

„Zwierzyniec”, Jerzy Bralczyk, wyd. Agora

#zaczytanajesień

Plebiscyt będzie pierwszym z wydarzeń akcji #zaczytanajesień, którą 4 listopada rozpoczyna „Uroda Życia”. W jej ramach redakcja zapowiada kolejne konkursy książkowe zarówno na swoim Facebooku, jak i w grupie Książki Życia, a także wywiady z pisarzami, promotorami czytelnictwa i specjalny event na początku grudnia. Patronat nad akcją objął serwis lubimyczytać.pl.

Reklama

komentarze [24]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2450
4
04.11.2019 15:08

Zapraszamy do dyskusji.


475
393
04.11.2019 16:16

Fajna akcja :-)


1246
124
04.11.2019 16:25

Nie no, fajnie. Plebiscyt z rodzaju "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin."


1266
156
04.11.2019 20:08

Ale za to wystarczy przescrollować i kliknąć, czyli to co teraz jest modne i trendy.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

1036
72
04.11.2019 16:50

Niestety w zestawieniu zabrakło mojej książki życia :<
Szkoda, że nie ma swobody podania własnego tytułu z uzasadnieniem.


1246
124
04.11.2019 17:32

Jestem niezmiernie ciekawa jaka to książka, chociaż najprawdopodobniej jej nie czytałam (pozwoliłam sobie zerknąć do Twojej biblioteczki :))


1036
72
04.11.2019 18:13

A to ja chętnie odpowiem :) myślę, że znasz ten tytuł, bo moją książką życia jest "Morderstwo w Orient Expressie" może wydać się to szalone, ale dla mnie zawsze będzie wyjątkowa, bo była pierwszą książką, po przeczytaniu której poczułam, że uwielbiam czytać i chcę więcej! A to chyba najlepsze i najmilsze skojarzenie jakie można mieć, mimo że to kryminał :) Do tego będąc...

więcej

1246
124
04.11.2019 18:58

Bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi typami. A propos pozycji nr1 muszę przyznać, że chyba od zawsze podobają mi się nieoczywiste wybory.
A co do Folwarku to faktycznie jest to taka klasyka która mało kogo jest w stanie pozostawić obojętnym.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

80
46
04.11.2019 18:56

Inicjatywa zacna ale wskazanie książki na którą ma się zagłosować (ograniczenie wyboru do 15 tytułów, to niemal wskazanie palcem) ma się nijak do tego, co powinno z takiej akcji wyniknąć. Każdy jest jednostką indywidualną i nie zdziwię się jeżeli nie tylko ja, ale i inni nie znajdą tam tytułu swojego życia. Wygląda nawet jak manipulacja, aby na koniec pochwalić się w...

więcej

2414
82
04.11.2019 21:49

Też uważam, że taka akcja ma sens tylko wtedy, gdy nie jest ograniczona wyborem. W tej sytuacji to jest plebiscyt ograniczony do konkretnych czytelników. A dużo osób z pewnością zagłosuje na ślepo, nie znając ani jednej pozycji. Podobnie jak w przypadku akcji książka roku na LC. Dla mnie ta akcja jest zupełnie bezwartościowa, bo ludzie klikają na oko. Było tak, że książka...

więcej

80
46
05.11.2019 10:03

Albo właśnie zagłosują na tą, którą przeczytali (bez znaczenia czy im się podobała czy nie). A że znają tylko jeden tytuł, to już nie problem twórców ankiety.


2414
82
08.11.2019 10:32

Dlatego też uważam, że wszelkie plebiscyty na książki są zbyt niedopracowane i nie dają czytelnikowi szansy na satysfakcjonujący wybór.


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

1703
1
04.11.2019 20:05

Moją książką życia jest "Pogrążyć się w mroku" Williama Styrona, pisarza amerykańskiego, którego nikt już dzisiaj nie chce wznawiać (podobnie jak Faulknera), nad czym ogromnie boleję. Jest to bardzo drobiazgowe, przepełnione bólem i rozpaczą, mistrzowskie studium rozkładu i rozpadu rodziny, będące wynikiem zaniedbania, zatwardziałości, niefrasobliwości, źle pojętej dumy,...

więcej

2414
82
04.11.2019 21:40

Popieram :) Jest tyle wspaniałych książek, które mają do przekazania ponadczasowe wartości, a dziś już nikt o nich nie pamięta. A tymczasem na rynku ukazują się tak płytkie i bezwartościowe powiastki. Jedyna nadzieja znaleźć taką książkę w bibliotece lub na allegro, gdzie często można kupić za grosze coś, co dla innych staje się bezwartościową makulaturą. Mimo wszystko...

więcej

1703
1
04.11.2019 21:44

Właśnie na allegro kupiłam tę książkę :)


482
158
04.11.2019 21:48

Dla mnie jedną z ulubionych książek jest "Ostatni seans filmowy" i Vesper wziął i wznowił, także i dla Styrona jest szansa (nawiasem mówiąc dodałem do "Pogrążyć się w mroku" na półkę chcę przeczytać, dzięki :))


2414
82
04.11.2019 21:55

Dobrze, że chociaż gdzieś można nabyć te starsze wydania i spędzić w ich towarzystwie miło czas :) Styrona jeszcze nie czytałam, ale nam w planach "Wybór Zofii".


1703
1
04.11.2019 21:59

@ Maciek: O, proszę! :) Powinieneś być usatysfakcjonowany :)


1703
1
04.11.2019 22:01

@ Audrey: Ja również, ale poniekąd boję się tej książki, a konkretnie bagażu emocjonalnego, jaki ze sobą niesie.


2414
82
04.11.2019 22:09

Myślę, że każda książka przychodzi do nas w odpowiednim momencie, kiedy już dojrzeliśmy do jej przeczytania. Wiele razy odkładałam daną powieść, bo nie byłam w stanie przez nią przebrnąć. A gdy już wpadała mi sama w ręce, czytałam ją z zapartym tchem :)


889
32
05.11.2019 09:31

O tak! Tacy klasycy jak William Faulkner powinni doczekać się wznowień! W tym temacie po cichu liczę na PIW, bo ostatnimi czasy ta oficyna wyraźnie odżyła, wydając bądź wznawiając coraz ciekawsze tytuły.


41
23
05.11.2019 09:56

Wszystko fajnie, ale widzę tutaj dwa problemy.

1. Bardzo mało książek w tym plebiscycie. Nie ma Hemingwaya, nie ma Hrabala...

2. Nagroda. Zestaw książek, z których w sumie interesuje mnie tylko jedna. Wolałabym dostać mniej książek, ale przynajmniej z możliwością wyboru.


2414
82
08.11.2019 10:35

Bo to powinno być tak, że każdy dodaje swoją ulubioną książkę, dzieło które zrobiło na nim wrażenie i tym samym uzasadnia swój wybór i bierze udział w losowaniu nagrody :)


Dodaj odpowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

965
66
05.11.2019 19:09

Po pierwsze - jak wybrać np. między Marquezem a Bułhakowem? Po drugie - żadnego z moich dwóch "autorów życia" w zestawieniu nie ma.


zgłoś błąd