Bezmiar

Okładka książki Bezmiar Grzegorz Kapla
Okładka książki Bezmiar
Grzegorz Kapla Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Podkomisarz Olga Suszczyńska (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Podkomisarz Olga Suszczyńska (tom 3)
Burda Publishing Polska
2019-09-18
2019-09-18

Mocna, emocjonująca, realistycznie oddająca rodzime klimaty, ale wulgaryzmy zakłóciły odbiór. Przynajmniej w moich oczach.

Trzecia odsłona przygód Serbii, tym razem mamy pogoń za pedofilem, tajne służby i miesięcznice smoleńskie w tle.
Po trzecim tomie muszę przyznać, że podoba mi się konstrukcja ksiażek, podział na wtedy i teraz, pozwalający na opisywanie różnych wątków, które na koniec łączą się zmyślną klamrą.
Coraz bardziej lubię styl autora, jednak ta część jest dla mnie najbardziej mroczna i najtrudniej mi się czytała. Może dlatego, że jest najobszerniejsza i kilka wątków bym sobie darowała.
Poza tym idąc za ciosem sięgam po kolejny tom...

Coraz bardziej lubię styl autora, jednak ta część jest dla mnie najbardziej...

Trzecia cześć o losach policjantki Olgi Suszczyńskiej. Bardzo lubię styl, jezyk i klimat w jakich utrzymana jest ta seria Grzegorza Kapli, którego dołączam do grona moich ulubionych autorów.
W każdej wydarzenia z przeszłości opisywane sa równolegle do teraźniejszości, krok po kroku wszystko układa się w całość.
Wydarzenia historyczne Polski to świetna lek cja historii, może kogoś tak jak mnie zainteresuje do zgłębienia tematu.
Ze względu na nawiązania do poprzednich książek zalecam czytać po kolei.
Polecam.

Wydarzenia historyczne Polski to świetna lek cja historii,...

Wiecej na swiecie zla niz dobra i to w kazdym kregu zawodowym o czym mozna przeczytac w tej dosc rozbudowanej ksiazce. Bo autor porusza przeszlosc jak i terazniejszosc Polski. Jestem zachecona do innych ksiazek autora bo to moje pierwsze spotkanie z nim.

Bezmiar czytało mi się trudno. Dwie równoległe historie nachodzące na siebie znane mi były z poprzednich części, ale w tej autor chyba za bardzo poszalał dowalając jeszcze wojnę, Dziady, Gomułkę. Za dużo na raz i miałam wrażenie, że nie zdążyłam wgryźć się porządnie w jedną historię a już jestem przerzucana do kolejnej. Poza tym o ile zabieg kończenia i zaczynania rozdziałów tą samą frazą najpierw zaskakiwał to potem męczył. To moje 3 podejście i chyba na razie odpuszczę.

Książka nie jest zła, ale ja nie interesuje się polityką, więc dla mnie było jej za dużo. Główna bohaterka także nie wydaje mi się kimś kogo mogłabym polubić. Przeczytałam i tyle.

Bardzo dobrze napisany kryminał, Nic nie jest oczywiste. Niepokoi do samego końca.

Lubię poznawać nowych, polskich autorów. Każde takie spotkanie wiąże się z nowymi odkryciami dzięki którym zdobywam nowych, ulubionych autorów. Do niedawna nie wiedziałam, że jest taki autor jak Grzegorz Kapla. Kiedy się o nim dowiedziałam, to postanowiłam przeczytać jakąś jego książkę. Wybrałam tę, która miała najwyższą ocenę na portalu Lubimy Czytać. W ten sposób w moje ręce wpadła książka pod tytułem „Bezmiar". Jak wypadła? O tym już za chwilę.

Byłam bardzo ciekawa tego pierwszego spotkania z twórczością pana Kapli. Początek książki „Bezmiar" spodobał mi się. Jednak dalej bywało różnie. W książce znajdziemy kilka wątków, które na początku nie są ze sobą powiązane. Dopiero po pewnym czasie dowiadujemy się, jak się one łączą. Najciekawszym wątkiem była historia podkomisarz Olgi Suszczyńskiej i tak naprawdę to dla niej kontynuowałam czytanie. Gdy czytałam rozdział, w którym bohaterem był ktoś inny, to cały czas myślałam o tym, żeby jakoś przez niego przebrnąć i wrócić do Olgi. Zakończenie książki nie rozczarowało mnie i przypadło mi do gustu.

Moim zdaniem w książce „Bezmiar" było trochę za dużo polityki. Wiem, że polityka jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia, lecz nie przepadam czytać o niej w książkach. Staram się zawsze wybierać takie książki, w których tej polityki jest jak najmniej, a najlepiej to w ogóle.

Książka „Bezmiar" to było moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Kapli. Znalazłam w niej plusy i minusy. Zdecydowanie polubiłam główną bohaterkę i to dla niej wróciłabym do tego świata, aby dowiedzieć się, co nowego zadziało się w jej życiu.

Ciekawy pomysł na książkę. Połączenie fikcji z rzeczywistością dość odważne. Powieść przez to jest realistyczna. Nie jest to klasyczny kryminał. Bardziej wariacja autora.Jak dla mnie minus za redakcję. Trochę chaosu między fabułą gubiło mnie w tej historii.
Historia "wtedy" może nie jest nudna ale tak naprawdę niewiele wnosi do wątku głównego. Autor przedstawia swoje zdanie na temat roku 1968 i sprawy żydowskiej.
Nie jest to książka, która się szybko czyta.

Książka, która okazała się być pełnym zaskoczeniem ....podobnie jak i jej zakończenie. Świetne połączenie wątku sensacyjnego z obyczajowym. Idealny timing i lokalizacja zdarzeń. Do tego zbieżność zdarzeń z teraźniejszości z odniesieniami do historii. Prawda o życiu i miłości. Książka z której warsztatowo Pan Twardoch wiele by mógł się nauczyć.

• Thriller/sensacja/kryminał

Grzegorz Kapla Bezmiar Zobacz więcej