Sekrety Panamy

Wydawnictwo Gotów
2019-06-26
2019-06-15
9788387207823
sekrety panamy Panama spadek podróż w nieznane

Bardzo ciekawa powieść. Porusza w nie oczywisty sposób i jest zaskakująca. POLECAM!

Jak chyba każdy przeciętny Polak mam bardzo małe pojęcie o Panamie. Dzięki tej książce moja wiedza bardzo się poszerzyła. Książka ta powstała z fascynacji tym krajem, co czuć w opisach. Wątek sensacyjny nie zachwycił, ale i tak warto sięgnąć po tę pozycję.

Debiutancka książka Moniki Wojtkowiak pod tytułem "Sekrety Panamy – Spadek" to książka zdecydowanie przygodowa.
Natalia, studentka, otrzymała niespodziewanie spadek od nigdy niewidzialnego dziadka. Rodzina milczy na jego temat. A miejscem odbioru darowizny jest... Panama.
W podróż dziewczyna udaje się z Jakubem, prawnikiem z Niemiec.
Stolica Panamy jest hałaśliwa, głośna ... zakręcona . Specyficzna. Podobnie jak znajomi dziadka. I jego życie, o którym dziewczyna powoli poznaje.
Jedyna osoba, która może oddać spadek, dyrektor banku, wyjechał z miasta i nie wiadomo kiedy wróci. Polacy ruszają w ślad za nim Via Panamericana. Spotykają go stojąc w korku na autostradzie. Amerykanin - David Cash jest dziwnie skory do pomocy. Ma w tym jakiś swój interes?
Poznają również księdza indiańskiego pochodzenia – Joaquina. Oraz Nikaraguańczyka – Carlosa.

Rozpoczyna się prawdziwa przygoda. Nieplanowane, często niebezpieczne wydarzenia, ciekawi mniej lub bardziej ludzie, egzotyczna, piękna przyroda oraz niespodzianki i wyznania, niekoniecznie najprzyjemniejsze.

A gdzieś w tle... przemyt narkotyków, walka o wpływy i możliwości, brudne interesy, porachunki gangsterskie, uprowadzenia, okupy, międzynarodowa polityka ...

Prawda powoli wychodzi na jaw. Napięcie z każdą stroną rośnie.
Główna bohaterka naiwna i trochę mdła, ale pozostali bohaterowie z nawiązką to rekompensują. Nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

Początek nie zapowiadał tego, co znalazłam podczas czytania. I bardzo dobrze, bo to duży atut tej książki.
Czekam na kolejną.

W podróż dziewczyna udaje się z Jakubem, prawnikiem z Niemiec.
Stolica Panamy jest hałaśliwa, głośna...

• Samodzielne

Monika Wojtkowiak Sekrety Panamy Zobacz więcej