Broken Knight

Okładka książki Broken Knight L.J. Shen
Okładka książki Broken Knight
L.J. Shen Wydawnictwo: L.J. Shen Cykl: All Saints High (tom 2) literatura obyczajowa, romans
All Saints High (tom 2)
L.J. Shen
2019-08-25
2019-08-25

po raz pierwszy to napiszę ale ksiazka calkowicie mnie rozwaliła. czytałam przez cały dzień - i nie mogłam powstrzymać łez. uważam, że byłaby jeszcze bardziej piękna bez opisów erotycznych i wzmianek markowej odzieży, to było naprawdę zbędne. przecież tu nie chodziło o zwykły romans, tylko o bezgraniczną miłość matki do dzieci, męża, dziewczyny do chłopaka i chłopaka do dziewczyny. uważam również, że nietrafny jest tytuł książki, bo główny bohater nie jest złamany, tylko pogubiony , jak każdy młody mężczyzna , który traci swoją ukochaną matkę. strasznie irytująca główna bohaterka , która w końcu bierze odpowiedzialność za swoje czyny. przyjmuje ciosy od życia, spowodowane własną głupotą i najważniejsze - rośnie nad sobą. to była piękna historia i jestem pewna, że w natłoku książek, które pochłaniam, zostanie w mojej pamięci na długo. i zdecydowanie jest ta historia warta tego, żeby zostać na mojej półce w postaci drukowanej

64/2023

Tak jak kiedyś uwielbiałam książki autorki, jakoś teraz czegoś mi brakowało.

64/2023

Tak jak kiedyś uwielbiałam książki autorki, jakoś teraz czegoś mi brakowało.

Nie wiem, mam mieszane uczucia. Pierwszy tom serii podobał mi się o wiele bardziej. Moim zdaniem bohaterowie popełnili wiele bezsensownych błędów i jakoś nie potrafiłam ich usprawiedliwić szaleństwem płynącym z uczucia, jakie do siebie żywili. Daję 7 ze względu na pobocznych bohaterów.

Jestem pod wrażeniem drugiej części tak samo jak pierwszej.
Przy czytaniu jej towarzyszyły najróżniejsze emocje - śmiech, łzy, smutek, szczęście, złość - emocjonalny rollercoster - w pozytywnym słowa tego znaczeniu.

Luna i Knight zaprezentowali wytrwałość, dążenie do celu, wsparcie oraz szczerą bezwarunkową miłość - rzeczy którymi powinni kierować się ludzie.

Luna - cicha, spokojna, skryta.

Knight - arogancki, pewny siebie, chamski.

Jak widać przeciwieństwa się przyciągają, a łącząca je relacja może przeistoczyć się w coś pięknego.

Polecam :)

Jestem pod wrażeniem drugiej części tak samo jak pierwszej.

Luna -...

Chyba najlepsza do tej pory książka z tego uniwersum. Językowo wciąż coś mi w niej przeszkadza, ale to równie dobrze może być wina tłumaczenia.
Relacja pomiędzy bohaterami była zagmatwana i nie zawsze znajdowałam logikę w ich działaniach, ale wydarzenia dziejące się w tle całego romansu były po prostu genialne i chwytające za serce. Naprawdę się wzruszyłam i to niejednokrotnie.

Ta cześć nie była aż taka zła, ale nie powaliła mnie jak pierwsza. Była w porządku, mimo że momentami byłam znudzona tym, jak długo walczą ze sobą Knight i Luna. Jak to się ciągnęło latami, zamiast wyłożyć kawę na ławę od razu. Mimo dużych przeciwności losu mamy tu happy end.

Bardzo wzruszająca ksiazka

Bardzo wzruszająca ksiazka

Jestem całkowicie, beznadziejnie zauroczona tą książką, tym bardziej, że sięgając po nią nie spodziewałam się takiego emocjonalnego rollercoastera. Przeczytałam ją jednym tchem, dosłownie nie mogłam się oderwać i nie zliczę ile razy zalewałam się łzami. Autorka zabrała mnie w piękna podróż razem z Luną i Knightem i ich niesamowitą historią, ale to nie jest książka tylko o nastoletnim romansie, ale przede wszystkim o próbie odnalezienia bezwarunkowej miłości, której głównym bohaterom nie było dane doświadczyć od biologicznych matek, o poszukiwaniu siebie i swojego głosu, o uzależnieniu i bólu odchodzenia. To przepiękna, niekonwencjonalna opowieść o nieszablonowych bohaterach. Główne postacie były znakomicie wykreowane, ciekawe, nietypowe, ale przede wszystkim takie prawdziwe, autentyczne ze swoimi wadami i słabościami. Autorka zbudowała ich relację perfekcyjnie, a bezgraniczna, obsesyjna miłość Knighta do Luny aż bolała. Broken Knight to od dziś moja ulubiona książka autorki ❤

Luna to sympatyczna i miła dziewczyna która, dla innych wydaje się dziwna. A wszystko przez to, że nic nie mówi.
Knight to przystojny futbolista, popularny i dobry kłamca.
Jednak nowe oblicze Luny szokuję Knighta. Teraz nie jest już milczącą dziewczyną tylko pewną siebie kobietą

Knight to przystojny futbolista, popularny i dobry kłamca.

Patrząc po opiniach spodziewałam się czegoś naprawdę o poziom lepszego od "Pretty Reckless" i niestety te pozytywne opinie i wysokie oceny mnie zmyliły niesamowicie. Pierwszą połowę przeczytałam z rozbiegu, ignorując głupotki i brak logiki bohaterów. Druga połowa to była droga przez mękę.

Bohaterowie ze sobą NIE ROZMAWIAJĄ i świetną wymówką był problem głównej bohaterki z mówieniem, ale mimo wszystko bohaterowie niby są tak blisko, są przyjaciółmi, a ledwo ze sobą rozmawiają i komplikują swoją sytuację bardziej niż bohaterowie typowej polskiej komedii romantycznej. Toksycznie i patologicznie, do tego sztuczne podkręcanie dramy problemami rodzinnymi.

Nie, nie, nie.

• Romans