Układ z Cameronem

Okładka książki Układ z Cameronem
J.T. Geissinger Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Slow Burn (2017) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2018-05-18

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Przewidywalna historia opowiedziana na nowo naprawdę sprawnie, ładnie, z wachlarzem emocji, wzruszeń i namiętności. Fajnie zarysowane postacie, nie tylko te pierwszoplanowe, i emocje wybuchające między nimi. Wielki plus za dialogi z humorem i przemianę głównej bohaterki.

Byłoby 8/10 gdyby nie irytujące tłumaczenie słowa lass/lassie na dziołcha/dziołszka, które moim zdaniem psuje odbiór

Joellen Bixby to 36- letnia kobieta z bardzo niską samooceną, żyjąca w związku z kotem i spędzająca każdy sobotni wieczór z uroczą osiemdziesięcioletnią sąsiadką. Od dziesięciu lat pracuje w wydawnictwie i tyle samo czasu snuje fantazje o niesamowicie przystojnym szefie Michaelu Maddoxie. Oddałaby duszę diabłu aby mężczyzna zwrócił na nią uwagę, ale doskonale wie, że jej szanse są równe zeru, ale w do czasu. Pewnego dnia, Michael pyta się Joellen, czy będzie na przyjęciu organizowanym przez wydawnictwo z okazji świąt, tym samym mając do niej prośbę...

Dotychczasowy spokój Joellen zostaje zakłócony przez Camerona McGregora. Otóż jej poprzedni sąsiad chwilowo zamienił się mieszkaniami z wytatuowanym, wielkim jak góra Szkotem, który nie uznaje cichej muzyki. Cameron to 29- letni mężczyzna, kapitan drużyny rugby i jeden z najbardziej znanych sportowców na świecie. Kobieta początkowo nie zdaje sobie sprawy kim jest Cameron, jedyne co widzi to górę mięśni.
Ich potyczki prowadzą do układu, który ma jej pomóc w zdobyciu wymarzonego celu.

Autorka niezaprzeczalnie jest mi znana tak jak i seria „Slow Burn”.
„Układ Camerona” to zdecydowanie romans, pełen emocji, pożądania, humoru, ale to nie one grają główną rolę. Samoakceptacja, wiara w siebie oraz pewność siebie, pozory są głównymi wątkami tej historii. Joellen to dorosła, empatyczna kobieta, niestety od dziecka boleśnie uświadamiana, że nie jest „miss świata”, co do tej pory wpływa na jej życie. Ma swoje własne zdanie, ale nie potrafi go wygłosić. Cameron to silny mężczyzna, oczytany, inteligentny w dodatku sławny sportowiec. Można by uznać, że miał i ma wszystko. Książka z pewnością jest warta przeczytania i daje do myślenia.

Bardzo przyjemna i lekka książka :)

Bardzo przyjemna i lekka książka :)

Świetna i zabawna, dawno takiej lekkiej i przyjemnej książki nie miałam do czytania. Uśmiech nie schodził mi z twarzy ;) Bardzo dobrze, że nie nawiązuje ona do pierwszej części serii, która moim zdaniem nie była jakoś super ekstra. A tutaj komunikacja głównych bohaterów i te śmieszne rozmowy zostały opisane wyśmienicie! Polecam serdecznie.

Na półkach: , , , , , ,

"Układ z Cameronem " J.T.Geissinger to świetna powieść miłosna z nutką pikanterii w tle, którą powinna przeczytać każda młoda dziewczyna, każda kobieta. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - to właśnie tutaj odnajdziemy wiele cennych wskazówek dotyczących naszych wartości, samoakceptacji i pewności siebie
Wskazówek, które nie są tylko czystym schematem, zwykłym sloganem. To naprawdę mądre, życiowe i jakże banalne porady. Bądź taką wersją siebie, która tobie da radość, wolność i siłę. Nie bój się odmawiać, twardo stań przy swoich przekonaniach i nie daj się lekceważyć, tłamsić i poniewierać. To od Ciebie zależy" GDzie Z KIM I I JAKA JESTEŚ" . Oczywiście to moja subiektywna interpretacja tych podpowiedzi.
Fabuła lekka, przyjemna, zabawna i ekscytująca, choć przewidywalna. Ale to nie minus. Cała historia zahukanej Joelle oraz boskiego Camerona rozwija się powoli, ale tylko z początku. Później wszystko nabiera tempa, pazura, a zarazem subtelności i wrażliwości.

Taki bohater płci męskiej to prawdziwy skarb. Nie dość że zabójczo przystojny, to jeszcze z sercem na dłoni. Nic tylko się zakochać.
Natomiast Joelle to doskonałe odzwierciedlenie niejednej dziewczyny. Dziewczyny, która swoje postrzeganie odbiera przez pryzmat chorego kanonu piękna współczesnego świata, gdzie liczy się każdy kilogram. Gdzie presja otoczenia jest tak silna, że nawet najblzsza rodzina potrafi wbić nam szpilę. Jednak w Joelle jest coś, co od razu pokochałam. Oczywiście jest to jej cięty język, genialne "odzywki" pełne charakteru, mądrości i pasji.
Jak na razie jest to dla mnie najlepsza części serii "Slown Burn", ale za chwilę zabieram się za tom trzeci. Ciekawe co tam na mnie czeka.

Wskazówek, które nie są tylko czystym schematem, zwykłym sloganem. To...

książka, którą powinno dać się przeczytać każdej młodej dziewczynie, żeby nie traciła 10 lat swojego życia na szukanie ideału którego nie ma ;-)

Usmiałam się przy niej! Bardzo polecam!

Usmiałam się przy niej! Bardzo polecam!

8,75/10
Czytacie poradniki o akceptacji siebie i innych takich bzdetach? Ja nie, bo szkoda na takie coś czasu, skoro wszędzie piszą tylko "bądź sobą", "pokochaj siebie takim, jakim jesteś, bo jesteś piękny/piękna", choć reszta społeczeństwa/lustra/kamerki/aparaty wcale tak nie uważają. Ta książka to jeden wielki poradnik jak zaakceptować siebie. I, sorry, ale jak gość 11/10 mówi babce 3/10, że jest piękna i wszystkim naokoło się podoba, to dla mnie nie jest już romans, ale fantasy :) Na szczęście J.T. Geissinger wspaniale potrafi to połączyć z właściwym sobie humorem i przymrużeniem oka. Niemniej jednak bardzo podoba mi się przesłanie, by nie zmieniać się na siłę dla kogoś innego. A Joellen zdobyła moje serce swoim stylem życia i humorem. Naprawdę bardzo się wczułam w jej sytuację. Szkoda tylko, że takie sytuacje, jak przedstawione tutaj, się nie dzieją w rzeczywistości.

8,75/10

Absolutnie świetna historia. Nie mogłam się oderwać. Lekko napisana z wielkim poczuciem humoru.