Zawalcz o mnie

Okładka książki Zawalcz o mnie
Corinne Michaels Wydawnictwo: Muza Cykl: Arrowood Brothers (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Arrowood Brothers (tom 2)
Fight for me
Muza
2021-04-07
2021-04-07
Data 1. wydania:
2020-05-19
Dorota Stadnik

Spodziewałam się czegoś lepszego.
Główni bohaterowie irytujący i książka monotonna.

Spodziewałam się czegoś lepszego.
Główni bohaterowie irytujący i książka monotonna.

Polecam!

Polecam!

Nie czytając opisów następnych dwóch książek domyślam się że każdy z tomów będzie o innym bracie. Ta książka potwierdza póki co moje domysły. Rozciągnięcie jednej historii na cztery tomy mogłoby być nudzące, a w ten sposób mamy zapewnioną różnorodność i możemy poznać bliżej każdego z braci. Ta część była zaskakująca, czasem smutna, czasem denerwująca (irytowało mnie proszenie się, a wręcz czasem błaganie o związek... serio? Rozumiem kochać, ale bez przesady, nie błagając o miłość...). Ogólne odczucia bardzo dobre. Sięgam po kolejną część, chętnie poznam kolejnego z braci.

Seria jest tak świetna, że historie bohaterów mogę polecić każdemu. Nie wiem przy,, którym tomie najbaardziej płakałam chybaa przy 2 i 3 tomie. Polecam. Tej serii nie można ominąć.

Bohaterowie: 10/10
Akcja: 10/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 10/10
Okładka: 8/10
Kreatywność: 8/10

Aj, trochę tych łez wylałam na tej książce. Bałam się, że nie dostanę mojego wymarzonego happy endu. Już dawno żadnej książkowej parze nie kibicowałam tak mocno jak Sydney i Declanowi! No autorka zagrała na moich emocjach i nerwach, trzeba to przyznać. ;p

Ten tom podobał mi się bardziej niż pierwszy, więc dałam jedną gwiazdkę więcej. :)

Bohaterowie: 10/10
Akcja: 10/10
Sposób pisania autorki/a/autorów: 10/10
Okładka: 8/10
Kreatywność: 8/10

Ten tom...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dylan to najstarszy z braci. Od lat kocha Sydney. Kiedy miał 20 lat złamał wszystkie dane jej obietnice oraz serce.
Wyjechał i miał nigdy nie wracać.
Teraz po śmierci ojca ,wraca na pół roku.
Czy znowu ją zobaczy? Jak potoczą się ich losy?

Przyszedł czas na kolejnego przystojniaka.
Co tu dużo mówić.
Dylan i Sydney skradli moje serca.
Tak wiem mówiłam to już poprzednio ,ale inaczej się nie da 😊
Dylan to taki uparciuch. Kocha Syd od dziecka ,a mimo to ciągle się wahał.
Pragnął ją, robił dla niej wszystko, ale wciąż nie chciał się dla niej otworzyć.
Sydney starała się walczyć o ukochanego, ale musiała zadbać o maleńką osóbkę.
Strasznie się wzruszyłam czytając tą część.
Zwłaszcza w trudnych chwilach Syd.
Czułam się tak jakbym była tam razem z Dylanem. Przeżywałam jego emocje.

Książka jest świetna.
Uwielbiam styl pisarski Corinne.
Zostawiam sobie Seana na deser, bo aż żal kończyć całą serię.

Pamiętajcie, że jest to tylko moja skromna opinia.

Wyjechał i miał nigdy nie wracać.
Teraz po śmierci ojca ,wraca na pół roku.
Czy znowu ją zobaczy? Jak potoczą się ich losy?

Przyszedł czas na kolejnego przystojniaka.
Co tu dużo mówić.
Dylan i Sydney skradli moje serca.
Tak wiem mówiłam to już poprzednio ,ale...

Bardzo fajna historia.

Bardzo fajna historia.

Tym razem przyszła kolej na najstarszego z braci — Declana, który po wyjeździe z rodzinnego Sugarloaf przeprowadził się do Nowego Yorku i został odnoszącym sukcesy biznesmenem. Teraz wraca, aby spełnić warunek zmarłego ojca i odziedziczyć spadek, jednak powrót w rodzinne strony wiąże się niestety z bolesnymi wspomnieniami, a jednym z nich jest Sydney Hastings — jego młodzieńcza miłość, którą z niewiadomych przyczyn Declan porzucił blisko dziesięć lat temu. Okazuje się bowiem, że ich uczucia niewygasły, ale czy Sydney będzie w stanie wybaczyć Declanowi? Czy on sam zdobędzie się na to, aby udowodnić jej, iż zasługuje na drugą szansę? I najważniejsze; czy nastoletnia miłość ma szansę przetrwać w dorosłym życiu? Przekonajcie się sami!
„- Jak brzmi jedna prawda o strzale?
- Celny drugi strzał wyznaczy właściwy kierunek”.
Ponownie pozwoliłam oczarować się kolejnemu Arrowoodowi i zatracić w jego historii. Declan, jako najstarszy z braci, wziął na siebie ogromną odpowiedzialność, jaką byli jego bracia już w młodym wieku i czytając tę historię łatwo wywnioskować, że zrobiłby dla nich wszystko. Poświęcił swój związek, zostawił kobietę, którą kochał i która kochała jego. Ze złamanym sercem wkroczył w nowy świat i osiągał kolejne sukcesy, choć podświadomie wiedział, iż nie jest to coś, czego tak naprawdę pragnął. Podobnie jak Connor, był wrażliwym i silnym facetem, czarującym i empatycznym. Dbał o dobro swoich bliskich, często zapominając o sobie. Zostawiając Sydney blisko dziesięć lat wcześniej, również kierował się jej dobrem. Być może nie wyszło mu to tak, jak tego oczekiwał i pomimo dobrych chęci i tak ją skrzywdził, łamiąc jej serce, to jednak nie zrobił tego celowo. Jeśli chodzi o Sydney, to była niezwykle silna i charakterna. Uwielbiam jej postać i uważam, że bez niej, ta seria byłaby zdecydowanie niekompletna. Nie tylko ze względu na Declana, ale i na pozostałych braci. Zresztą, nie tylko ona pełniła w ich życiu ważną funkcję. Z jednej strony potrafiła być miła i potulna, ale gdy przyszło co do czego, pokazywała pazury i walczyła o swoje. Była charakterna i zadziorna, a jednocześnie zabawna i kochana. Oboje przeszli długą i wyboistą drogę, by ponownie stanąć na swojej drodze. Choć byli dorośli, to liczne nieporozumienia, obawy i ucieczki sprawiały, że nie potrafili się odnaleźć i błądzili jak dzieci we mgle, co mogło wydawać się irytujące, jednak nie tak łatwo jest wrócić do tego, co było kiedyś. Oboje się zmienili, podobnie jak postrzegane przez nich różne rzeczy, co nie ułatwiało im zadania. Autorka przyjemnie poprowadziła tę serię, którą wręcz pochłonęłam. Akcja nie jest dynamiczna, nie zawiera niespodziewanych zwrotów akcji i scen, których pozazdrościłby sam Gideon Cross. To pełna miłości, bólu, poczucia straty i chęci bliskości książka, która skradnie nie jedno czytelnicze serce. Moje skradła.

Zawalcz o mnie to druga część cyklu The Arrowood Brothers. Cyklu o braciach, którzy pewnego dnia porzucili dom rodzinny z obietnicą, że nigdy do niego nie wrócą, a później zmuszeni przez zmarłego ojca, wracają do miejsca swoich narodzin. Wracają niechętnie, ale okoliczności sprawiają, że ta nowa droga może okazać się nie taka straszna jak początkowo sądzili.
Zawalcz o mnie opowiada o losach Declana i Sydnej pary, która wiele lat temu rozstała się fizycznie, ale jak się okazuje, ich serca nadal biły dla tej drugiej osoby.
Przyznaję, że część pierwsza bardziej mi się spodobała. Być może było to prawo pierwszeństwa i dlatego w Zawalcz o mnie napotykałam na powtórzenia i znane schematy. Wydaje się jednak, że nadal jest to bardzo sympatyczna książka. Niby nic wielkiego, ale pozostawia po sobie dobre wrażenie i niewielki uśmiech na osłodę lektury. Znakomita lektura na spokojny jesienny wieczór, z kubkiem gorącej herbaty i grzejącym kotem na kolanach.
Pada w tej książce wiele mądrych słów i przemyśleń, powrotów do przeszłości, do zdarzeń, które wydawać by się mogło zostały zamknięte, jednak okazuje się, że nie wszystko można zamknąć na klucz, zapomnieć. Niewiele brakuje, aby uczucia i emocje ponownie odezwały się i zdeterminowały życie bohaterów.
Polecam, to bardzo fajna, ciepła opowieść o miłości, która nie przemija, o rodzinie, która zawsze stoi obok i losach ludzi, które niekiedy zmieniają się niespodziewanie dla wszystkich. Nie ukrywam, że jeśli tylko będę miała okazję przeczytam część kolejną, choć mam silne wrażenie, że wiele już wiele z fabuły jaką autorka przygotowała dla trzeciego z braci.

Zawalcz o mnie...

#12/2022

Kolejna fajna część przygód braci Arrowood. Podobnie jak poprzednia część i tą pochłonęłam szybko i przyjemnie. Lubię takie serie i kocham książki w takich klimatach. Polecam każdemu kto chce poprostu przeczytać fajną książkę.

#12/2022