Zawalcz o mnie

Okładka książki Zawalcz o mnie Corinne Michaels
Okładka książki Zawalcz o mnie
Corinne Michaels Wydawnictwo: Muza Cykl: Arrowood Brothers (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Arrowood Brothers (tom 2)
Fight for me
Muza
2021-04-07
2021-04-07
2020-05-19
Dorota Stadnik

Kolejna część, kolejny brat, kolejna poplątana historia.
I znowu ludzie, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać.
Ocena niestety idzie w dół, bo schemat dokładnie taki sam jak w poprzednich tomach - a szkoda, bo mogło być fajnie.
Co nie przekreśla faktu, że czyta się naprawdę przyjemnie, chociaż trochę już za słodko..

Kolejna część, kolejny brat, kolejna poplątana historia.
I znowu ludzie, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać.

fajna ale masakrycznie przesłodzone, no na maxa, aż do pożygu!

fajna ale masakrycznie przesłodzone, no na maxa, aż do pożygu!

Arcynudna, 70 % ksiazki to przemyslenia dwojga bohaterow, na dodatek takie same tylko wyrazone troche odmiennymi slowami. Syd blaga o milosc a Dec ja odpycha ... w sumie to bylo tak meczace, ze czytalam pobieznie by tylko dotrzec do brzegu. Obawiam sie, ze trzecia czesc bedzie miala podobny modus operandi, przeszlosc, ktora ma wplyw na milosne przy- i odciaganie. Dlatego waham sie czy po nia siegnac.

ksiazka byłaby lepsza nauka jakby dziewczyna umarła

ksiazka byłaby lepsza nauka jakby dziewczyna umarła

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem, dlaczego o takich historiach nie jest głośno! Ja, gdyby nie to, że kiedyś trafiłam na tę autorkę, to nawet bym nie wiedziała o tej serii. I to byłaby wielka strata dla mnie, jako czytelnika, bo ta historia jest jednocześnie cudowna, jak i pełna smutku. Bardzo życiowa!

Sydney i Declana od zawsze łączyło silne uczucie. Zakochali się w sobie już jako dzieciaki, a potem im byli starsi, tym ich miłość bardziej dojrzewała. Do momentu, aż pewnej nocy świat Declana i jego braci rozpadł się. To był dla młodego chłopaka cios, który musiała zadać również Sydney. Czy po 8 latach od odejścia Declana, można mówić jeszcze o miłości?

Czy jak wam powiem, że książkę przeczytałam w 5 godzin, będzie to dla was jeden z powodów, aby sięgnąć po książkę? Nie? Okej!

To było chyba najsmutniejsze 5 godzin w moim życiu. Od pierwszego rozdziału, towarzyszyły mi łzy, a nie muszę wam mówić, jak wtedy się ciężko czyta. Te łzy czaiły się w kącikach, tylko po to, aby przy bardzo smutnej scenie wypłynąć i zmoczyć policzki. To historia miłości, która mimo upływu czasu nie umiera. Historia o cierpieniu, jakie nieświadomie Declan wyrządził i sobie, i Sydney. Declan boi się tego samego, czego boją się jego bracia, że jest taki sam jak jego ojciec i nie wyobraża sobie, że mógłby zranić Sydney. Nie zdaje sobie sprawy, że już to uczynił… 8 lat temu.

Pierwszy tom był wstrząsający, ale po pewnym czasie zrobił się uroczy, za sprawą miłości i samej Hadley. Ten, natomiast przez cały czas był bardzo, ale to bardzo emocjonalny. Sydney nie poddawała się w walce o Declana. Wszystkimi siłami próbowała namówić go, aby wybrał ją. Musiała zawalczyć o nich. Musiał zrozumieć, że nie może płacić swoim życiem, za błędy ojca. Jednak gdy głowa nie słucha serca, walka może okazać się z góry przegrana. Czy Declan zrozumie, że popełnia błąd? A może, gdy dowie się, co dzieje się w życiu Sydney, postanowi brać w nim udział? A co, jeśli, nie jest im pisane wspólne życie?

Czytajcie, nie czekajcie! 💋

Bardzo dobra, wzruszająca historia. Wycisnęła ze mnie trochę łez .

Bardzo dobra, wzruszająca historia. Wycisnęła ze mnie trochę łez .

Podobnie jak pierwsza część, ta również mi się bardzo podobała. Bardzo szybko się czyta. Wciąga wręcz od pierwszej strony. Historia najstarszego z braci wydaje mi się, iż była trochę lepsza niż historia Collina. Przede wszystkim wątek miłosny, który świetnie został napisany nie dawał czytelnikowi oderwać się od książki. Lektura ta pokazuje co jest najważniejsze w życiu czyli rodzina i miłość. Szczególnie wątek więzi między braćmi zachęca do czytania. To jak oni (bracia Arrowood) są sobie oddani, a także jak oddani są swojej miłości jest po prostu piękne. Jak najbardziej polecam!

Kolejna przyjemna historia braci Arrowood. Tym razem mamy najstarszego brata Declana i jego miłość z lat młodzieńczych Sydney. Tak jak i poprzednia część książka jest lekka i przyjemna. Uwielbiam prostotę i lekkość serii

"Czę­sto nie znamy wła­ści­wej ścież­ki i wy­bie­ra­my złą, ale jeśli je­steś mądry i sku­pio­ny, za­wsze mo­żesz sko­ry­go­wać drogę, którą idziesz."

"Syd­ney była czy­stą mi­ło­ścią. Ni­cze­go nie skry­wa­ła, ni­cze­go nie ocze­ki­wa­ła. Po pro­stu ob­da­ro­wy­wa­ła uczu­ciem. Nie byłem tego wart, ale wzią­łem wszyst­ko.(...)
Osiem lat temu po­świę­ci­łem dla nich wszyst­ko. Zre­zy­gno­wa­łem z mi­ło­ści, by chro­nić nie tylko ich, ale także Syd­ney."

Zawiódł ją wielokrotnie i również w chwili,  gdy najbardziej go potrzebowała. Czy zasłużył na kolejną szansę?
Wg mnie nie, nie zasłużył. Bo jak można wymazać lata cierpień i kolejne miesiące odtrącania? Totalnie nie rozumiałam zachowania Syndey, tego jak wręcz błagała mężczyznę o szczerość i miłość. Jakby nie miała do samej siebie szacunku. Declan jest dla mnie takim bohaterem, który nie zasłużył na swój happy end. Jestem mocno zirytowana i rozgoryczona postępowaniem bohaterów i całą historią.
Po zakończeniu czuję tylko rozczarowanie.

Osiem lat temu po­świę­ci­łem dla nich...

• Romans
  • Przeczytane 2021