Obłęd

literatura polska reportaż
literatura piękna
literatura polska reportaż
Inne

Będąc pod dużym wrażeniem reportaży Justyny Kopińskiej dość ochoczo wziąłem się za jej pierwszą powieść fabularną. Czytając opisy "Obłędu" spotkałem się ze zdaniem, że książka ta powstała, bowiem nie każdą historię da się opowiedzieć za pomocą reportażu.

Z tym zdaniem nie zamierzam dyskutować, natomiast po takiej sentencji spodziewałem się czegoś wstrząsającego i...

Pierwsza książka tej autorki, na której się zawiodłam 😞
Wydaje mi się dość chaotyczna, niepełna, pisana w dość dziwny sposób.
Jak przeczytałam opis, to liczyłam na coś zupełnie innego, tymczasem jest to historia przedstawiona „po łebkach”, a wydawać by się mogło, że miała ogromny potencjał, być ciekawą książką.

Jestem bardzo zawiedziona faktem, że każda kolejna książka jest wydawana z coraz większą czcionką i z coraz mniejszą ilością treści.

Lubię Justyn Kopińską, uwielbiam jej reportaże, od prozy jednak będę trzymać się z daleka. Książka kiepsko napisana, historia nie powala. bardzo słaba pozycja. Polecam jednak sięgnąć po "Polska odwraca oczy", "Z nienawiści do kobiet" i "Lekarstwo dla duszy".

Podczas ostatniej wizyty w bibliotece w ręce wpadła mi najnowsza książka Justyna Kopińskiej Obłęd. O autorce trochę już słyszałam i byłam naprawdę ciekawa, jak wypadnie moje pierwsze spotkanie z jej twórczością. Opinie o jej wcześniejszych książkach są naprawdę dobre, co pozwalało mi wierzyć, że nie trafiłam na wyjątek od tej reguły.
Obłęd to sfabularyzowana opowieść o...

Najslabsza chyba z ksiazek Kopinskiej...

oczekiwałam więcej po autorce reportażu 'polska odwraca oczy', który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Jest ok ,ale czegoś mi w niej zabrakło. Może po wcześniejszych lekturach Justyny Kopińskiej spodziewałam się większego dramatyzmu. Było tu coś niezdrowego co nie powinno sie zdarzyć, ale jakoś to zbyt pobierznie uchwycone.

Czasami warto czytać okrutnie słabe książki, by móc jeszcze bardziej docenić te dobre.

Jakieś 2 czy 3 lata temu przeczytałam "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" Justyny Kopińskiej i byłam poruszona. Zarówno stylem autorki, jak i poruszoną tematyką.
"Obłęd" mnie jednak nie zachwycił. Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne (spora czcionka, która przyniosła ulgę moim oczom i intrygujący email na początku książki, zarysowujący główny jej temat), ale...

Dyskusje

1 527