Z nienawiści do kobiet

Justyna Kopińska
literatura faktu 224 str.
2018-03-05
2018-03-05
Świat Książki
literatura faktu
literatura faktu manipulacja nienawiść oszustwo poszukiwanie prawdy przemoc przemoc seksualna przestępstwo relacje międzyludzkie reportaż samotność zazdrość

Kup książkę

Oficjalna recenzja

W obliczu zła

26 Link do recenzji

Bardzo ciekawy zbiór, zdecydowanie otwierający oczy na pewne sprawy.

Bardzo dobra książka. Polecam.

książka jest dobra i mocna ale niestety czasami mam wrażenie że była na skróty. warto czasami opisać coś mocniej , niż tylko szokować. warto przeczytać ale nie wiem czy to jest pozycja do której wrócę.

Trudny temat, opowiedziany przez kobietę, która nie boi się trudnych tematów. Tak trzymać, Pani Justyno, otwiera Pani oczy na krzywdy innych. Przeczytałam jednym tchem.

Mamy tu do czynienia ze zbiorem ciekawych reportaży, poruszających ważne tematy. Po każdym, jesteśmy wstrząśnięci, źli lub zniesmaczeni, ale uważam, że warto zapoznać się z przedstawionymi wydarzeniami. Autorka mistrzowsko wykłada czytelnikowi wstrząsające fakty, nie cofając się przed niczym, byle opublikować historię i pomóc ofierze w poszukiwaniu sprawiedliwości.
Jedyne c...

Najbardziej rzucałam mięsem pod adresem księdza-pedofila, a najciekawszy był dla mnie temat gejów chcących żyć w duchu katolicyzmu, bo homoseksualizm nie jest przecież grzechem. Wywiad z autorką zamieszczony na końcu ujawnia, że ma ona poczucie misji. Krystyna Czubówna – sprawdzona lektorka – czyta znakomicie.

Ten zbiór reportaży wydał mi się słabszy niż "Polska odwraca oczy". Tytuł raczej nieadekwatny, bo większość tekstów nie dotyczy stricte nienawiści wobec kobiet. Najbardziej zainteresował mnie reportaż o gejach katolikach, ale także - zamieszczony na końcu wywiad z samą autorką, odsłaniający kulisy jej pracy (jestem pod wrażeniem!). Przy okazji autorka ujawnia, że zami...

'Z nienawiści do kobiet', to druga pozycja, jaką przeczytałam tej autorki. Lubię czytać reportaże, a Kępińska ma w dodatku tak lekkie pióro, że czyta się Ją jednym tchem. Jej reportaże dotykają czasami tematów tabu. Wiele się można dowiedzieć z Jej książek. Nie mogę się doczekać kiedy wezmę w ręce kolejny reportaż. Poluję teraz na 'Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie?'.
Ksi...

Kopińska jak zwykle w największej formie, oczywiście jest to zbiór reportaży, dlatego te słabsze przeplatają się z tymi dużo ciekawszymi, ale warta tego, aby ją przeczytać i zapamiętać, bo to o to w tym wszystkim chodzi.

W zbiorze znalazły się bardzo interesujące reportaże, chwytające za serce. Poruszające i czasami wstrząsające.
Jest to chyba pierwszy zbiór reportaży na tak wysokim poziomie, który przeczytałem.
Na wyróżnienie zasługuje historia Violetty Villas oraz ta o homoseksualnych katolikach.
Warto sięgnąć po tą książkę - historie w niej opisane są niesamowite.

Dyskusje