Zbiór miłości niechcianych

Okładka książki Zbiór miłości niechcianych Edyta Folwarska
Okładka książki Zbiór miłości niechcianych
Edyta Folwarska Wydawnictwo: Burda Publishing Polska literatura obyczajowa, romans
Burda Publishing Polska
2019-10-30
2019-10-30
romans erotyka kobieta sukces miłość samotność

Nie polecam. Nie moje klimaty.

Nie polecam. Nie moje klimaty.

Zbiór opowiadań erotycznych, zlepionych w jedną książkę. I napisanych tak fatalnie, że nie wywierają żadnego wrażenia. Fabuła oklepana, bohaterka to wcielona hipokryzja, język na poziomie podstawówki, błędów co niemiara.
Właściwie to katalog stylizacji na randkę, nic poza tym.

Właściwie to katalog stylizacji na randkę, nic poza tym.

„Skoro wy traktujecie mnie jak sukę, to stanę się suką. Ale nie będę posłuszna. Prawdziwa suka gryzie. Gryzie do krwi.”

Zbiór miłości niechcianych to książka przedstawiająca życie kobiety, która stara się uporządkować swoje życie uczuciowe. Jednak w miłości ma strasznego pecha. Każdy jej związek kończy się totalnym fiaskiem. Samą historię autorka podzieliła na pięć historii, w której każda opisana jest relacja z innym facetem.

Książkę czyta się bardzo szybko i lekko. Można się przy niej na chwilę zrelaksować i oderwać od monotonnej codzienności.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali 💙

„Zbiór miłości niechcianych”
Edyta Folwarska
Burda książki
Literatura obyczajowa, romans
30.10.2019
224 strony

Literatura obyczajowa, romans to książki, których unikam i sceptycznie do nich podchodzę. Ta książka przypadkiem trafiła w kiosku w moje ręce razem z gazetą „Glamour”. W jakiś niespodziewany dla mnie sposób przyciągnęła mnie okładka, choć nie jest nadzwyczajna. Piękna kobieta w pozie do kobiecej sesji. Przede wszystkim uśmiechnięta.
W powieści „Zbiór miłości niechcianych, główna bohaterka Oliwia szuka miłości a gdy ją odnajduje i wychodzi za Alana, partnera idealnego, złoty pyłek szczęścia nagle znika a razem z nim Pan młody... Łzy, rozczarowanie po odkryciu zdrady męża. Rozwód. Klasyka. Dzięki wsparciu siostry, przyjaciółki i rodziców odzyskuje choć trochę wiary w siebie i zaczyna nowe życie. Filip, Kamil, Max i Alex to kolejni kandydaci do katalogu „miłości niechcianych”. Co jeden, to lepszy albo i gorszy od poprzedniego. Każdy z nich na początku znajomości idealny... Im więcej czasu Oliwia z nimi spędza, tym idealność rozpływa się jak poranna mgła...
Wydawałoby się, że „Zbiór miłości niechcianych” będzie opowieścią o kolejnych poznanych mężczyznach, randkach, seksualnych uniesieniach zakrapianych alkoholem. Owszem jest i tak ale bez wulgarności i nadmiernych szczegółów. Ale jest też drugie dno i wiele psychologicznych lekcji jest przeprowadzonych. Odrobienie pracy domowej da każdemu poszukującemu odpowiedź na pytanie stawiane przez Autorkę: „co jesteś w stanie zrobić, aby znaleźć prawdziwą miłość w wielkim mieście?”
Jest to opowieść o zagubionej młodej kobiecie, która sama siebie poszukuje, bada swoje potrzeby a mimo tej niewiedzy, tak bardzo chce być w związku i znaleźć miłość. Czy jednak da się znaleźć miłość nie kochając samej siebie? Nie wiedząc, czego tak naprawdę szukam w drugim człowieku? Opowieść o zagubionych mężczyznach z zaburzeniami (narcyz, psychopata),którzy na pierwszy rzut oka są „idealni”.
Każdy z tych „związków” Oliwii bezapelacyjnie wzbogacił ja o wiedzę o niej samej. Zrozumiała, że: „dość poświęcania wszystkiego dla facetów”, bo: „żaden facet nie lubi, gdy jego kobieta nie ma własnego życia, znajomych i tylko na nim wisi. Kiedy facet czuje, że jest dla kobiety całym światem, to zaczyna się nią nudzić”. Takie to prawdziwe.... Każdy z nas bez względu na to, czy jest kobietą, czy mężczyzną, powinien zadbać o siebie (zewnętrznie i wewnętrznie),pokochać siebie a przede wszystkim szanować.... Tylko wtedy można stworzyć prawdziwą relację. Czy szczęśliwą? Zależy od dwóch stron.... I nikt nie jest w stanie zapełnić twojej własnej pustki, którą nosisz....
Bardzo udany debiut Autorki. Polecam, książka warta przeczytania i przemyślenia.

„Zbiór miłości niechcianych”
Edyta Folwarska
Burda książki
Literatura obyczajowa, romans
30.10.2019
224 strony

2028

Redaktorka Oliwia jest piękną kobietą, oczywiście robi oszałamiającą karierę, ale do szczęścia brakuje jej tylko ustabilizowanego związku. Parada potencjalnych chłopaków przewija się przez fabułę. Niestety schemat fabularny goni schemat, weselne dzwony z Alanem. Nieudane małżęństwo bo mąż a to do rany przyłóż, a to damski bokser, Okazuje sie,że choć wiązał się z nia ślubem, miał kochankę i szybko wystąpiła nowa komplikacja bo się rozmnożyli, na dodatek w Kenii. Absurdalność tej sytuacji zasługuje na nagrodę w rodzaju Złotych Malin. Inne miłosne epizody też mało realistyczne. Filip z kolei to kolega z redakcji który dobre by rokował. Niestety jest humorzasty, a na dodatek to łóżkowy sprinter. Kamil to fantastyczny seks ale w znieczuleniu narkotykami. Max ma małą córeczkę i bagaż emocjonalny. Popaprani faceci, bezpruderyjny seks, ale historia momentalnie wywietrzeje wam z głowy.

Czytałam. Skupiłam się bo okładka wpada w oko , ale niestety gniot bez polotu i fabuły

Moim zdaniem ładna Pani z telewizji postanowiła wydać książkę i to tyle w tym temacie.
I jeśli ktoś mi powie ze koneksje nie pomagają w spełnianiu zachcianek to chyba padnę.
Jak ma się nazwisko, to śmiało można wydać książkę nawet jak nie ma się talentu a tu tego talentu zabrakło.

Książka bez konkretnej fabuły, bez jakiegokolwiek sensu. Grafomaństwo to najłagodniejsze słowo. Pisarz to poważny zawód a w Naszym kraju niewiele jest takich osób które można tak nazwać reszta to autorki/ autorzy.

No cóż ja nie polecam, obok dobrej powieści to nawet nie leżało.
Życzeń miłej zabawy pani z tv i proszę ze jeśli to będzie trwało dłużej to niech popracuje nad swoim warsztatem, bo obecny jest nie do zniesienia.

Pare opowiadań młodej Oliwii o stosunkach z jej mężem i kolejnymi partnerami - książka przeciętna na jeden wieczór

Oliwia, piękna i bogata redaktorka, która ma wszystko oprócz miłości. Miała jedno nieudane małżeństwo, teraz szuka tego jedynego. Myśli, że jej się udało, chociaż łączy ich tylko ostry , seks. Po czterech miesiącach wydaje się że on jest żonaty. Co z tego wyniknie? Czy miłość to tylko seks i w dodatku niebezpieczny, frustrujący Na tym polega miłość?

Szybko się czyta, ale brak tu głębi charakterów bohaterów czy języka. Oklepana fabuła, seks, kasa i markowe ubrania. Nie ciekawi mnie, co będzie w kolejnej części.

• Przeczytane w 2020

Edyta Folwarska Zbiór miłości niechcianych Zobacz więcej