Medytacja i szczęśliwe stany umysłu: Metta

Okładka książki Medytacja i szczęśliwe stany umysłu: Metta Navis Nord
Okładka książki Medytacja i szczęśliwe stany umysłu: Metta
Navis Nord Wydawnictwo: Antares Cykl: Medytacja i szczęśliwe stany umysłu (tom 1) poradniki
poradniki
Medytacja i szczęśliwe stany umysłu (tom 1)
Antares
2019-05-20
2019-05-20
medytacja miłość mettabhavana życzliwość nauka medytacji

Genialna książka - nic tylko wracać do niej

Genialna książka - nic tylko wracać do niej

Znam wiele książek angielskich na temat medytacji Metta. Ten audiobook przedstawia najbardziej kompletne wyjaśnienie tematu, z jakim się spotkałam. Pozycja unikalna w literaturze światowej.

Po przeczytaniu książki tego samego autora, pt „Sztuka Trzech Miłości” postanowiłem przeczytać kolejną. Wybrałem o Metta? Ale co to jest? Po zapoznaniu się z tłumaczeniem tego słowa wydawało mi się, że wiem o czym to będzie, bo wiem czym Metta jest. No i się zaczęło. Kartka po kartce dowiadywałem się jak mało o tym wiem. Pojawiło się poczucie bezradności, pt: „co teraz zrobić, z tym, że wiele ważnych dla mnie wartości zaczęło wyglądać zupełnie inaczej?”. Do kasacji poszły moje pojmowanie życzliwości, dobra, współczucia, radości, szacunku. Książka bardzo wiele wyjaśnia, ale również pobudza odczuwanie, ale co najważniejsze, to pobudza do działania. Oprócz wiedzy podaje również różne praktyki, które pozwalają na wcielenie w życie mądrości w książce zawartej.

"Metta" - to ważna pozycja dla każdego, kto chce mieć lepsze relacje ze sobą i innymi. Wejście w proponowaną przez autora praktykę wymaga wysiłku, pracy wewnętrznej i umiejętności czytania, ale zapewniam, że wysiłek się opłaci. Z dużym zaskoczeniem odkryłam, że gdy dzięki tej lekturze poprawiła się moja relacja ze sobą, wszystko w okół zmieniło się na lepsze ;-)

Po przeczytaniu tej książki, moje relacje z innymi wskoczyły na inny poziom. Bardzo ciekawe ujęcie tematu. Poza ćwiczeniami dużo przykładów ilustrujących podejmowane zagadnienia. Polecam czytać w komunikacji miejskiej i ćwiczyć życzliwość względem innych ;-)

Książka, która skłania do refleksji i pokazuje nową perspektywę.
Uczy, jak być szczęśliwym, ale bez powielania utartych schematów.
Obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość swojego życia dzięki rozwijaniu wewnętrznej życzliwości.
Obszerne wyjaśnienia do medytacji Metta sprawiają, że łatwiej jest praktykować :)

Książka, która skłania do refleksji i pokazuje nową perspektywę.
Uczy, jak być szczęśliwym, ale bez powielania utartych schematów.

Wśród wielu książek, dotyczących medytacji dostępnych na rynku pozycja wyjątkowa, praktyczny podręcznik budowania optymalnych relacji międzyludzkich opartych o uniwersalną naturalną życzliwość. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto zastanawia się, czym jest szczęście i jak je osiągnąć.

Świetna książka o medytacji metta. Bardzo szeroki kontekst praktyki, wyjaśnienia, które pozwalają iść do przodu, a nie w kółko robić to samo, kilka schematów pokazujących, jak medytacja może być prowadzona. Naprawdę cenny materiał.

• » samorozwój
  • -- DOC: POR: Mindset, duchowość