Sztuka szczodrości

Warto przeczytać - obowiązkowa lektura

Warto przeczytać - obowiązkowa lektura

Oj, jaka szkoda, że nie przeczytałem tej książki dawno temu (tak wiem, że było to niemożliwe, skoro jest zeszłoroczna),ale może uniknąłbym wielu błędnych działań i wynikających z nich skutków. Polecam.

Książka wyjaśnia czym jest szczodrość i zawiera wiele cennych wskazówek co do tego, jak w codziennym życiu rozwijać tę zdolność. Zakres wyjaśnień jest bardzo szeroki i przyznaję, że jak dotąd nie spotkałem dotychczas książki, którą mógłbym przyrównać do tej pozycji. Zdecydowanie polecam!

Ciekawa pozycja z głębszą refleksją na temat tego, czym może być dawanie

Ciekawa pozycja z głębszą refleksją na temat tego, czym może być dawanie

Unikalna pozycja do pracy ze sobą. Na pierwszy rzut oka trudna, ale nie należy się zrażać. Autor odszyfrowuje prawdy zawarte w starych tekstach jak funkcjonować w świecie by zbierać pozytywne skutki swoich działań, uniknąć cierpienia , iść drogą do mentalności bogactwa ,dobrobytu i być po prostu szczęśliwym. W tych sprawach nic się nie zmieniło od tysięcy lat. Prawdy zawarte w książce często są przeciwne powszechnym opiniom społecznym, czasami "szokujące" i skłaniają do głębokich przemyśleń nad sobą a przede wszystkim " dokąd zmierzam" i co mogę zmienić jeśli "donikąd" albo do "własnej zguby" . Książka poparta wieloma przykładami z życia dla lepszego rozumienia . Zgłębianiu jej poświęciłam wiele czasu i było warto , bo ta książka po prostu działa, zmienia życie na lepsze. Będę do niej wracać wielokrotnie. Bardzo polecam

To o tym trzeba pisać? Przecież każdy jest szczodry, no prawie każdy i kiedy mu pasuje... ha, ha, ha. To nie jest rzecz o społecznym dawaniu (autor nie krytykuje tej płaszczyzny),ale o cnocie (tak, staroświeckie słowo, ale jakże piękne, wskazujące na głęboką, etyczną wartość działania, którą można poznać po skutkach). Uczta dla ducha i pięknie przetłumaczone Dźataki z aktualnym komentarzem i licznymi przykładami z życia. Warto przeczytać ją dokładnie i wracać często, bo jest jak lekarstwo na wewnętrzne ubóstwo.

Ta książka jest jak… żaba. Znacie ten dowcip, jak lew nakazał, żeby piękne zwierzątka stanęły po prawej, a mądre po lewej; a żaba stoi na środku: „Przecież się nie rozdwoję”. Tak, ta książka jest piękna i mądra......

Szczodrosc rozebrana na czynniki pierwsze. Nigdy nie sądziłam, że dawanie może mieć aż tyle aspektów. Inspirująca lektura pod wieloma względami.

ciekawe historie

ciekawe historie

książka, którą powinien przeczytać każdy, kto poważnie myśli o rozwoju osobistym i wzięciu odpowiedzialności za swoje szczęście i obfitość w życiu. Dzięki tej lekturze dowiedziałam się jak oczyszczać swoja praktykę, aby tworzyć przyczyny życia w obfitości i zdrowiu. Książka nie mówi o tym co robić, ale o tym jak działać, aby wznosić się na wyższe poziomy świadomości

• Psychologia l

Navis Nord Sztuka szczodrości Zobacz więcej