Tęsknota i język kłamstwa

Navis Nord Wydawnictwo: Antares Cykl: Czytamy Masnawi Rumiego (tom 1) religia
Antares
Rumi Masnawi filozofia rozwój duchowy sufizm
Czytamy Masnawi Rumiego (tom 1)
religia
Rumi Masnawi filozofia rozwój duchowy sufizm

To jest najbardziej niesamowita książka, jaką dotąd czytałem. Mnogość wątków, sposób w jaki są opowiedziane no i bardzo bogate zakorzenienie w kulturze wschodu sprawiają, że jest to książka niepowtarzalna, tak jak zupełnie niepowtarzalna jest twórczość Rumiego.
Jeżeli popatrzymy na twórczość Potockiego albo Joyce’a, możemy odczuć że historie przez nich opowiadane są jak...

Książka piękna, po prostu piękna. Polecam każdemu, kto szuka czegoś więcej niż to, co rękami objąć można... :) Niezwyle inspirująca lektura - każdy fragment, a właściwie każde zdanie, niecie głęboki, wielowarstwowy sens.

Serdecznie polecam osobom poszukującym mądrych książek. Rumi był sławnym perskim poetą. Autor podjął się interpretacji wierszy tego XIII w. pisarza, które budzą pierwotną tęsknotę.

Poezja Rumiego przełożona na język współczesnego człowieka z obszernym komentarzem stanowiącym materiał do pracy rozwojowej.
W książce zawarte są również bardzo ciekawie ujęte zagadnienia do przemyślenia.

Oto długo wyczekiwana przeze mnie pozycja i – na szczęście – nie zawiodła mnie. Książka jest komentarzem pierwszych fragmentów dzieła „Masnawi” wybitnego perskiego poety Dżalaluddina Rumiego. Bardzo lubię poezję Rumiego i cieszę się, że dostępny jest tak obszerny komentarz do jego dzieła w języku polskim. Atutem jest to, że nie jest sucha pozycja naukowa, lecz jest to...

Dyskusje

• Filozofia życia
  • Poezja

Dodaj cytat z książki Tęsknota i język kłamstwa