Tomek wśród łowców głów

Alfred Szklarski Wydawnictwo: Muza Cykl: Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 6) literatura młodzieżowa
2018-03-07
1965-01-01
Muza
Tomek Wilmowski literatura polska XX w.
Przygody Tomka Wilmowskiego (tom 6)
literatura młodzieżowa
2018-03-07
Tomek Wilmowski literatura polska XX w.

Już po raz szósty mam przyjemność poznania przygód Tomka Wilmowskiego głównego bohatera książki pod tytułem „Tomek wśród łowców głów” Alfreda Szklarskiego. Tym razem młody podróżnik ponownie wyrusza do Australii. A z nim jego ojciec, pan Smuga, kapitan Nowicki, Sally oraz kuzyn Tomka- Zbyszek Karski i Natasza. Podczas pobytu u rodziców Sally zostali poproszeni by odbyli...

Pomimo, że od mojej ostatniej przygody z Tomkiem minęło parę lat to wróciłam do tej serii i nie żałuję. Ponownie zachwyciły mnie szczegółowe opisy fauny i flory, a ta konkretna część dostarczyła wielu wzruszeń. Polecam!

Gdy po latach myślę o tej serii i zastanawiam się, co w fabułach (poprzetykanych przecież fragmentami ciężkawej dydaktyki) było tak atrakcyjnego, wydaje mi się, że oprócz oczywistych walorów opisywanej egzotyki, najbardziej podobało mi się pokazanie, że podróże są (były) nie tylko fascynujące, ale i niebezpieczne.

Dzięki temu cyklowi pokochałam podróże :-)

Bardzo ciekawa, dynamiczna część o Tomku Wilmowskim. Jedna z lepszych. Pełna przygód, bogata w wartości, z lekkim patriotyzmem w tle. Gorąco polecam.

Tomek wśród kanibali Nowej Gwinei, wyspy z ciekawą historią kolonialną i odkrywczą, którą autor przybliża nam w obszernych przypisach.

Chyba moja ulubiona część świetnej serii o Tomku Wilmowskim i jego nieodłącznych kompanach :)

I znów powracamy do barwnych przygód Tomka. Nowa Gwinea, łowcy głów, piraci, było tu wszystko. A zakończenie bardzo wzruszające i jak dla mnie niespodziewane. Kolejna bardzo dobra powieść.

Moim zdaniem jest to najbardziej wzruszająca powieść z całego cyklu o Tomku Wilmowskim Alfreda Szklarskiego. Podczas czytania tej książki, łzy spływają po policzkach strumieniami, szczególnie, gdy Sally wypowiada swoje ostatnie życzenie...

Ciekawe opisy fauny i flory nowogwinejskiej, zwyczajów krajowców, rozbudowane słownictwo, a w dodatku intrygująca fabuła... Jednym...

4 082
  • Przygodowe
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Alfred Szklarski
  • Chcę w prezencie
  • Młodzieżowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Tomek wśród łowców głów