Pan Samochodzik i Templariusze

Okładka książki Pan Samochodzik i Templariusze
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 4)
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
1993-01-01
1974-12-01

więcej Więcej

Z nieukrywaną radością czytam synowi do poduszki. Sam jednak przypominam sobie czasy dzieciństwa i te niesamowite historie. Wtedy każdy chciał być "Panem Samochodzikiem". Polecam dużym i małym.

Jak widać z ilości opinii oraz ocen, ten tom z serii powieści o przygodach Pana Tomasza zaskarbił sobie najszersze grono miłośników. Pomimo upływu ponad pół wieku ta książka nadal ma wielu zagorzałych czytelników. W zasadzie podzielam ten entuzjazm, aczkolwiek na tle pozostałych „klasycznych” pozycji, prywatnie akurat tej nie zaliczam do pierwszej trójki. Dlaczego?
Bardzo...

Wyobraźcie sobie świat bez Internetu i możliwości poznawcze, które otwierały powieści Nienackiego...

Chyba najlepsza z klasycznych książek o Panu Samochodziku. LC na pewno nie wykazuje pierwszego wydania - będąc na obozie harcerskim w 1965 specjalnie wyszedłem z biwaku w Zblewie żeby obejrzeć słynny pięćdziesiąty kilometr z pościgu za złoczyńcami (kto czytał, ten wie).

Tę część cyklu o przygodach Pana Samochodzika zawsze darzyłem sentymentem. Sentyment ten wzrósł po zwiedzaniu zamku krzyżackiego w Malborku a na którym dzieje się część akcji powieści. Miło było odwiedzić miejsce o której w dzieciństwie czytałem książkę i którą zawsze chciałem odwiedzić, przez tę książkę właśnie.

Akcja jest rzecz jasna schematyczna – bo i takie są...

To już moja piąta przeczytana książka o przygodach Pana Samochodzika. I jak na razie zdecydowanie najlepsza.
Pan Samochodzik zabiera nas swoim wehikułem do Miłkokuku, Malborka i Kortumowa... Historia Zakonu Templariuszy, Zakonu krzyżackiego i Jaćwingow. Wiele faktów historycznych, spekulacji i fantazji autora owocuje wspaniałą książką pełną przygód, nieoczekiwanych zwrotów...

Niebiorąc pod uwagę sentymentów, najlepszy Samochodzik. Serial równie udany choć wiele motywów zostało zmienionych. Ta książka pachnie prawdziwą przygodą, chyba tylko Nowe Przygody są równie wakacyjne.

Bardzo wartościowa książka dla młodzieży. Oprócz przygód solidna dawka wiedzy o historii, architekturze i sztuce.

Pierwsza książka o przygodach pana Samochodzika jaką będąc młodym chłopakiem przeczytałem. Ponieważ bardzo interesowała mnie wtedy historia książka urzekła mnie zarówno współczesnym wątkiem sensacyjnym jak i - nieznaną mi wcześniej -historią zakonu templariuszy. Lata PRL- u to teraz już prehistoria, ale mimo to radzę zainteresować nią dzieci. Dla mnie klasyka mej...

1963

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
Jak dla mnie, części z krzyżowcami w tle są najlepsze!!

6 557
  • Dzieciństwo