Pan Samochodzik i Templariusze

Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia" Cykl: Pan Samochodzik (tom 4) literatura dziecięca
1993-01-01
1974-12-01
Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik (tom 4)
literatura dziecięca
1993-01-01

Wspaniałe dziecięce wakacje, tajemnice a przy okazji mała lekcja historii

Pod wpływem tej powieści postanowiłam odwiedzić zamek, a właściwie 3 zamki w Malborku. Obecnie jest tam wiele ekspozycji, ale można poczuć klimat tej książki. Na samą myśl, że mógłby mnie ktoś tam zamknąć, jak u Nienackiego, czuję dreszcz na plecach. Rozważałam nawet odwiedzenie miejscowości ukrytej pod tajemniczym hasłem Serce Twoje. Obawiam się jednak, że i tak nie byłoby...

Przeczytana, na półce:)

wciąż rześka.
ciągle jest wyczuwalny w niej ten niezapomniany wakacyjny relax.
wciąż bawi i cieszy.
ciągle marze o tym wehikule z silnikiem Ferrari . ha .

PS TW Miecho polubił

W moim prywatnym Samochodzikowym rankingu ta książka zajmuje drugie miejsce po Niesamowitym dworze.
Co tu się rozpisywać. Czytam nie po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie po raz ostatni. To chyba najlepsza recenzja.

Pan Tomasz, muzealnik, detektyw amator i dżentelmen, wraz ze swoim nieodłącznym samochodem odziedziczonym po wójku Drzymale… Kocham ten klimat! Chciałbym cofnąć czas i przeżyć osobiście te magiczne lata, kiedy ludzie jeździli na obozy, pod namioty, wyposażeni jedynie w mapy, a nie telefony.

Książka zalegała mi od lat na półce, aż wreszcie skusiłem się na jej przeczytanie. Wywarła na mnie spore wrażenie, czułem się jakbym sam brał udział w tych swawolach oraz zachęciła mnie do poznawania kolejnych stron poczynań głównego bohatera. Jest to idealna seria przygód dla każdego młodszego czytelnika i nie tylko, gdyż niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla tych...

Klimat książek o Panu Samochodziku jest nie do powtórzenia. Wciągająca akcja, sympatyczni bohaterowie, wiele ciekawostek związanych z historią i sztuką. Rewelacja.

Historia ciekawa, intryga też, tylko Pan Samochodzik jakiś wybitnie nieznośny w tej części.

cudna ksiazka

Dyskusje