Grzeczna dziewczynka musi zginąć

Okładka książki Grzeczna dziewczynka musi zginąć Holly Jackson
Okładka książki Grzeczna dziewczynka musi zginąć
Holly Jackson Wydawnictwo: Books4YA Cykl: Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Przewodnik po zbrodni według grzecznej dziewczynki (tom 3)
As Good As Dead
Books4YA
2023-05-31
2023-05-31
2021-08-05
Ernest Kacperski, Marta Lis

Fajna choć nie do końca realistyczna książka. Według mnie Pippa mogła inaczej się zachować w tej części.

cała to książka jest trochę absurdalna, również zakończenie. ostatni rozdział był najlepszy

Ale czadowe zakończenie (?) serii. Wykreowana rzeczywistość bliska współczesności i jej problemom (brak prywatności i kreacja w mediach społecznościowych),a wątek kryminalny, którego nie powstydziłby się żaden z czołowych pisarzy gatunku.

Nie wiem co powiedzieć. Jest to finałowa część cudownej trylogii o grzecznej dziewczynce. Przez sam początek płynęłam chodź uważam ze nie był on najlepszy. Przez pierwsza polowe książki działo się stosunkowo mało rzeczy a ja miałam wrażenie ze zostałam obrzucona zbędnymi informacjami. Jest to bardzo dobra książka ale nie uważam ze najlepsza z całej trylogii. Końcówkę bardzo szybko czytałam ponieważ akcja była poważna i niebezpieczna. Zakończenie jest najlepszym końcem dla tej trylogii. Nic dodać nic ująć
Nie mogę się doczekać aż przeczytam prequel.
Bardzo polecam

Drugi tom wydawał się nieco naciągany, ten jednak wypadł na równi z pierwszym. Jeden istotny fakt był jednak tutaj naprawdę łatwy do odgadnięcia - autorce może i udało się zmylić bohaterkę, ale czytelnika już nie bardzo... Natomiast jeśli chodzi o te zakończenie - cóż to był za całkowity zwrot akcji 🤭 A przemiana, jaką przeszła główna postać od początku tej trylogii / serii (?) - majstersztyk.

Zakończenie jakiej serii było dla Was najbardziej zaskakujące? U mnie to będzie ostatni tom „Przewodnika po zbrodni według grzecznej dziewczynki” autorstwa Holly Jackson. Dosłownie wyrwało mnie z butów to, jak ta historia się dalej potoczyła.

Pippa po ostatnim śledztwie ma nadzieję na chwilę spokoju. Zaczyna jednak dostawać wiadomości z niedwuznacznymi pytaniami i ma wrażenie, że ktoś ją obserwuje. Nie ma jednak wystarczających dowodów, żeby policja uwierzyła w jej słowa. Postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie odszukać stalkera. Sprawy jednak nie toczą się do końca tak, jakby tego chciała.

„Grzeczna dziewczynka musi zginąć” jest w moim odczuciu najbardziej szokującym tomem tej serii. Nawet nie wiem jakimi słowami wyrazić to, jak bardzo zdumiała mnie zmiana, która zaszła w głównej bohaterce na przestrzeni tej trylogii. Autorka poszła z rozwojem postaci w bardzo kontrowersyjną stronę, która jednocześnie mnie przerażała i intrygowała. Do tej pory nie mogę się zdecydować czy mi się to podobało czy wręcz przeciwnie. Jedno jest pewne, było to bardzo nietypowe i nieprzewidywalne.

Całą serię uważam za naprawdę świetny kryminał młodzieżowy. Wartka akcja, trzymająca w napięciu atmosfera, liczne zwroty akcji - to to, czego potrzeba, by utrzymać moją uwagę w tego typu powieściach. Holly Jackson się to udało. Fantastycznie się bawiłam pochłaniając kolejne śledztwa Pippy, a przy ostatnim tomie dostałam nawet dodatkowy dreszczyk emocji i od mniej więcej połowy przeczytałam ją na jednym posiedzeniu.

Jeśli lubicie ten gatunek, a nie czytaliście jeszcze „Przewodnika po zbrodni według grzecznej dziewczynki” koniecznie sięgnijcie po tę serię. Na koniec zaś dajcie mi znać co sądzicie o zakończeniu, bo do tej pory nie mogę o nim zapomnieć!

Trzecia i najdłuższa część, ja bym jeszcze dodała, że chyba najmniej prawdopodobna. Oczywiście nie chce być źle zrozumiana, sama w sobie historia była naprawdę ciekawa (lekko przewidywalna jednak nadal wciągająca). Mam jednak pare "ale", które nie dają mi spokoju. Jakie jest prawdopodobieństwo tego że Pip została całkowicie zignorowana przez policję, biorąc pod uwagę jej doświadczenia w poprzednich sprawach? Może jestem naiwna, ale moim zdaniem i policja, i rodzice bardziej by się przejeli jej stalkerem, a już na pewno by tego nie zignorowali całkowicie. Dalej, 18 latka, która morduje i doskonale wie co zrobić: jak zatrzeć ślady, jak wrobić "niewinną" osobę, jak w 100% uniknąć kary. Zwyczajnie mi to nie leży, wszystko poszło zbyt gładko. Teoretycznie w książce wszytko jest dopasowane fabularnie, przynajmniej ja nie zauważyłam luk w historii, jednak zwyczajnie wydaje mi się to zbyt przerysowane. Jeśli chodzi o sam proces czytania, to nie ukrywam czytałam praktycznie jednym tchem, szybko i przyjemnie. Szczególnie podobał mi się motyw koła i tego jak wszystko było ze sobą powiązane. Taśmowy Zabójca też został w moim odczuciu bardzo dobrze wykreowany, a jego sposób obchodzenia się z ofiarami był czymś nowym i ciekawym (o ile tak można powiedzieć o zabijaniu). Podobało mi się, że na końcu autorka uzupełniła też jego historię zbrodni.

Wspaniałe zakończenie serii! Nie jestem tylko pewna, czy to ja skończyłam książkę, czy raczej ona skończyła ze mną

idealnie zwieńczenie serii. trzyma w napięciu do ostatnich stron, cały czas zaskakując nowymi zwrotami akcji. kolejna tragedia w little kilton, szansa na nowe życie dla pippy jeśli tylko rozwiąże zagadkę na czas...

Ta książka jest niepokojąca na tak wielu poziomach.

Ta książka jest niepokojąca na tak wielu poziomach.