27 śmierci Toby’ego Obeda

Okładka książki 27 śmierci Toby’ego Obeda Joanna Gierak-Onoszko
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Okładka książki 27 śmierci Toby’ego Obeda
Joanna Gierak-Onoszko
8,2 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2019
Wydawnictwo: Dowody Seria: Seria Reporterska reportaż
344 str. 5 godz. 44 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Seria Reporterska
Wydawnictwo:
Dowody
Data wydania:
2019-05-22
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-22
Liczba stron:
344
Czas czytania
5 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365970343
Tagi:
Kanada literatura faktu manipulacja polityka społeczna polityka wewnętrzna przemoc relacje międzyludzkie reportaż społeczeństwo trauma wspomnienia życie codzienne
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nadzieja Joanna Bator, Waldemar Bawołek, Grzegorz Bogdał, Katarzyna Boni, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Natalia Fiedorczuk, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ignacy Karpowicz, Urszula Kozioł, Hanna Krall, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Jacek Napiórkowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Paweł Piotr Reszka, Agata Romaniuk, Paweł Sajewicz, Dominika Słowik, Jerzy Sosnowski, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Juliusz Strachota, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Olga Tokarczuk, Przemysław Truściński, Grzegorz Uzdański, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Ilona Wiśniewska, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,8
Nadzieja Joanna Bator, Walde...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wyrzuty sumienia Kanady



1541 19 23

Oceny

Opinia

avatar
693
503

Na półkach: ,

Książkę przeczytałam z polecenia Rafała Hetmana twórcy bloga książkowego "Czytam - recenzuję", kanału na youtubie "Rafał Hetman o książkach" oraz książkowych podcastów. Na poleceniach Rafała do tej pory się nie zawiodłam, dlatego chętnie sięgam po książki, które rekomenduje.
Przed przystąpieniem do czytania wiedziałam tylko tyle, że jest to Książka o Kanadzie jakiej nie znamy. Po przeczytaniu naszła mnie myśl, że każdy kraj, każdy naród ma w swej historii takie karty, o których chciałby zapomnieć, których się wstydzi.......Polacy prześladowali Żydów, Irlandczycy mieli kościelne sierocińce, Koreanki, podczas wojny z Japonią, były Pocieszycielkami, a Kanada miała szkoły z internatem dla dzieci rdzennych mieszkańców......
Książka ważna nie tylko ze względu na temat, ale też na mechanizmy uruchamiane w takich sytuacjach. Kanadyjczycy reagowali na zjawisko jak wszystkie inne narody na przemoc i cierpienie. Kościół Katolicki reagował - jak zawsze.
Czytałam tę opowieść długo nie dlatego, że jest trudna w odbiorze, ale dlatego, że porusza trudne i zawiłe problemy. Nie da się jej szybko przeczytać, tak, jak nie da się jej szybko zapomnieć. Zostanie ze mną na długo i na pewno będzie jedną z ważniejszych książek przeczytanych w tym roku. Jedną z najważniejszych, a nie jedną z najlepszych, bo uważam, że w kategorii reportaż nie możemy oceniać książki w kategoriach najlepsza/najgorsza, ten rodzaj literatury opowiada o ważnych lub mało ważnych sprawach i tak należy na niego patrzeć. Ta książka jest o bardzo ważnych sprawach nie tylko dla Kanady, ale także dla całej ludzkości.
Przy całym moim uznaniu dla tematu i jego ważności, mam do książki dwie uwagi:
- Autorka na przestrzeni całej książki powraca do raz opisanych wydarzeń, dopowiada i pisze kilka razy to samo, co sprawia wrażenie chaotyczności relacji.
- Od reportażu wymagam bezstronności, rzetelnego przedstawienia faktów i wydarzeń oraz pozostawienia czytelnikowi prawa do wyciągania wniosków i oceny sytuacji. Niestety Autorka wielokrotnie narzuca czytelnikowi swój punkt widzenia, prezentuje swoje przemyślenia i subtelnie podsuwa co powinien myśleć.
Mimo tych zarzutów książka jest jak najbardziej warta przeczytania i przemyślenia zawartych w niej treści.

Książkę przeczytałam z polecenia Rafała Hetmana twórcy bloga książkowego "Czytam - recenzuję", kanału na youtubie "Rafał Hetman o książkach" oraz książkowych podcastów. Na poleceniach Rafała do tej pory się nie zawiodłam, dlatego chętnie sięgam po książki, które rekomenduje.
Przed przystąpieniem do czytania wiedziałam tylko tyle, że jest to Książka o Kanadzie jakiej nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12 706
  • Chcę przeczytać
    9 923
  • Posiadam
    1 756
  • 2021
    569
  • Teraz czytam
    566
  • 2022
    236
  • Reportaż
    226
  • 2020
    211
  • 2020
    203
  • Ulubione
    173

Cytaty

Więcej
Joanna Gierak-Onoszko 27 śmierci Toby’ego Obeda Zobacz więcej
Joanna Gierak-Onoszko 27 śmierci Toby’ego Obeda Zobacz więcej
Joanna Gierak-Onoszko 27 śmierci Toby’ego Obeda Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także