Gdy zamknę oczy

literatura młodzieżowa
Filia
2024-06-05
2024-06-05

Za każdym razem gdy widzę, że mój ulubiony autor wydaje książkę nie mogę się doczekać, aż będę mogła ją przeczytać. Cieszę się, że przedpremierowo udało mi przeczytać najnowszą książkę @marcelmoss.autor "Gdy zamknę oczy" - Premiera 5 czerwca! Jest to powieść z gatunku New Adult, po który sięgam raczej sporadycznie, gdyż różnie to u mnie bywa z takimi historiami.

Historię poznajemy z perspektywy głównej bohaterki, która nie może uporać się ze stratą siostry, od wypadku cierpi na bezsenność. Beverly wyjeżdża na studia, zawiera nowe znajomości, imprezuje. Niestety zmiana otoczenia nie sprawia, że będzie mogła spokojnie zasnąć. Pewnego dnia postanawia napisać do Księcia. Chłopaka, którego poznała na blogu. Czy on będzie w stanie jej pomóc? Kim on jest?

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego się po niej spodziewać. Bo to, że jest to młodzieżówka zdawałam sobie sprawę.

Marcel Moss w swojej najnowszej książce #gdyzamykamoczy porusza temat świadomego śnienia. I muszę przyznać, że ten wątek został bardzo dobrze opisy. Z wielkim zainteresowaniem o tym czytałam. Nawet nie wiedziałam, że taki sen istnieje.

Jeśli chodzi o bohaterów To niestety Beverly swoim zachowaniem trochę mnie irytowała. Najbardziej ciekawiła mnie postać Viana, był to tajemniczy i mroczny chłopak który nadawał charakter tej powieści.

Jako, że jest to powieść New Adult było bardzo spokojnie, chociaż nie będę ukrywać, że pod koniec liczyłam na jakiś jeden mocniejszy akcent. 😏

Ogólnie książka nie była zła, ale bez większego szału, miała ciekawą fabułę. Jak już kiedyś wspominałam bardzo lubię twórczość Marcela ale w tym mocniejszym wydaniu 🥰 Ale i tak czytam wszystko co napisze 😋

Historię...

Nie spodziewałam się po sobie, że sięgnę po new adult. Ale opis najnowszej książki Marcela Mossa był naprawdę intrygujący.

Wypadek z przeszłości, bezsenność, nowa, studencka rzeczywistość. Beverly dużo przeszła w swoim życiu, zanim trafiła na Harvard. Ta dość wrażliwa dziewczyna już od pierwszych dni wpada w wir fajnego towarzystwa, imprez i adoratorów. Coś, co w wielu książkach mi przeszkadza, to właśnie mnogość potencjalnych partnerów, ale Marcel w swojej książce ograł to w sposób naturalny i szczery. Nie przeszkadzały mi nieudolne umizgi Ethana ani to, że Beverly nie chce ich zobaczyć.

Czas na kilka słów o Vianie, bo to jeden z najbardziej niesztampowych bohaterów, jakich znam. Student filozofii, odrabiający dług u swojego ojczyma i wielki fan świadomego snu. Beverly poznaje go na blogu, i choć początkowo podchodzi sceptycznie do jego teorii, to postanawia do niego napisać. I z pewnością ten krok zmienia w jej życiu wszystko.

Jestem w szoku ze względu na ten wątek. Świadomy sen to nie jest dziedzina, w której wiele wiem, więc z zaciekawieniem czytałam wiadomości Księcia i zachodziłam w głowę, czy aby to na pewno jest możliwe. Uważam więc, że do lektury tej książki musicie mieć otwarty umysł, nawet jeśli na razie uważacie to za szarlatanerię.

Na koniec: to subtelnie napisana historia. Oczywiście, są momenty, od których można się zarumienić, ale wszystko opisane jest ze smakiem. Nie było chwili, bym poczuła zażenowanie jakąś sceną. To również przyjemna w odbiorze całościowym historia, pokazująca jak prostymi słowami Autor potrafi oddać głębokie uczucia.

[Współpraca barterowa: @wydawnictwofilia]

• Chcę mieć
  • Młodzieżowe
  • New Adult
  • Współpraca z wydawnictwem

Dodaj cytat z książki Gdy zamknę oczy