Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu

Okładka książki Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu Agata Romaniuk
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu
Agata Romaniuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: Seria reporterska reportaż
reportaż
Seria reporterska
Wydawnictwo Poznańskie
2019-05-15
2019-05-15
Oman świat arabski kobieta prawa kobiet obyczaje podróże reportaż
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Kocia szajka i zaginione bajki Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Ocena 0,0
Kocia szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Precelek i pierwszy śnieg Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Ocena 7,8
Precelek i pie... Malwina Hajduk, Aga...

Mogą Cię zainteresować

"Z miłości? To współczuję?" doskonale napisany reportaż o życiu we współczesnym państwie islamskim. Autorka zabiera nas w podróż po kraju, w którym wszystko jest podporządkowane tradycji i religii. Ludzie skrywają swoje prawdziwe uczucia i namiętności, a także rany cielesne i mentalne przed światem.

Bardzo ciekawy reportaż o współczesnym Omanie. Choć autorka przedstawia kraj i tamtejszych mieszkańców przez pryzmat wybranych, skrajnych historii - to w ten sposób niesamowicie zachęca do pochylenia się nad problemami kobiet w świecie islamskim w ogóle. Opisany wizerunek Omanu to nie prawdziwy obraz problemów tego kraju. To przedstawienie problemów całego świata muzułmańskiego.

Dzięki publikacji można trochę bardziej zrozumieć perspektywę kobiet islamu. Jako Europejczycy wielokrotnie nie jesteśmy w stanie przyjąć innego sposobu widzenia. Ta publikacja te wszystkie islamskie, zwyczaje w racjonalny sposób próbuje pokazać. Okazuje się, że kobiety jako jedne z kilku żon, często wręcz cieszą się z pomocy innych małżonek swojego męża. W końcu nie muszą wykonywać wszystkich obowiązków same.

Ta książka to ważny głos w zrozumieniu przez Europejczyków, Polaków - rzeczywistości innej, muzułmańskiej religii. To także opowieść o problemach kobiet, które znajdują się może i setki kilometrów od nas, ale przeżywających dramaty uniwersalne, niezależne od kultury. Dzięki temu "Z miłości? To współczuję" to też w jakimś stopniu opowieść o Polsce, o ciągłym braku równości płci i odebranych szansach na rozwój przez sytuację materialną.

Na półkach: , , , , , , ,

Książka do przesłuchania w jeden dzień, płynie z niej następujący wniosek: zawsze to my, kobiety mamy przejebane. Nieważne pod jaką szerokością geograficzną.

Bardzo ciekawe historie z Omanu. Nie jest to reportaż o państwie, ale raczej zbiór historii osób, które z Omanem mają bardzo dużo wspólnego. Niemniej jest to bardzo ciekawy obraz tej bardzo egzotycznej, z punktu widzenia środkowej Europy, kultury.

Lubisz podróże? Poznawanie innych kultur? 🙂

Jeśli tak, to polecam bardzo ciekawy reportaż o Omanie Agaty Romaniuk. Fotografie są jego cennym uzupełnieniem 😍

Jest to reportaż o współczesnym Omanie: o kobietach z różnych warstw społecznych, o realiach życia w tym muzułmańskim kraju, o obyczajach i zwyczajach religijnych, o kobiecych marzeniach, o małżeństwach kontraktowych, o Tinderze, o podróżach w celu odzyskania dziewictwa. To również zarys historii Omanu, sułtanatu i przemian społeczno-gospodarczych w XX wieku.

Opowieść o kobietach w Omanie i ich codzienności przykuwa uwagę, bardzo dobrze się ją czyta. Ucieszyłam się, że reportaż nie został napisany pod publikę, aby wzbudzić sensację, jak wiele innych wydawanych w ostatnich latach. Bardzo udany debiut reporterski ❤️

Lubisz podróże? Poznawanie innych kultur? 🙂

W końcu to skończylam, niestety reportaże nie są dla mnie ale dużo się dowiedziałam i polecam

świetny cykl reportaży. Po KRÓTKO I SZCZĘŚLIWIE z zaciekawieniem sięgnęłam o historie z Omanu i się nie zawiodłam. Wielopłaszczyznowe, pokazujące nam Oman z punktu widzenia kobiet ale z różnych warstw społecznych , z różnych też pozycji. Gradacja emocji , trzyma poziom do końca. Cokolwiek autorka napisze - na pewno kupię i przeczytam. Trafiła u mnie na półkę - obserwuję i kupuję :) Polecam

Bardzo dobry reportaż o kraju dla mnie zupełnie egzotycznym. Pokazuje rzeczy ciekawe, czasem mile, a czasem wręcz przeciwnie. Autorka skupia się głównie na kobietach żyjących w Omanie (tych rodowitych i tych przyjezdnych). W sumie to dobrze, bo w krajach arabskich to im właśnie trzeba oddać głos.

Słuchałem audiobooka i muszę przyznać, że pani Agnieszka Czekańska w roli narratorki wypadła świetnie.

Słuchałem audiobooka i muszę przyznać, że pani Agnieszka Czekańska w roli...

Wybieram się niedługo do Omanu więc postanowiłem więcej się o nim dowiedzieć. O książce dowiedziałem się przypadkowo, ale nie żałuję. Bardzo dobra, ciekawa, ale też niestety przykra i przerażająca. O części sytuacji mniej lub więcej mówiło się w przestrzeni publicznej, ale niektóre sytuacje rozwalają mózg... Można narzekać na naszą religię, ale to co się dzieje muzułmanów przechodzi ludzkie pojęcie...

Bardzo ciekawa, opisuje życie w nieznanej mi części świata

Bardzo ciekawa, opisuje życie w nieznanej mi części świata