Tajemnice Historii #6 Polacy są najlepsi

Okładka książki Tajemnice Historii #6 Polacy są najlepsi
John Kent Wydawnictwo: DeAgostini Polska Seria: Tajemnice Historii [DeAgostni] powieść historyczna
powieść historyczna
Tajemnice Historii [DeAgostni]
One of the Few
DeAgostini Polska
2019-03-25
2019-03-25

więcej Więcej

Sympatykom historii, w szczególności awiacji, choć nie tylko, znana jest postać Johna Kenta, dowódcy, w czasie Bitwy o Anglię, Eskadry A w sławnym Dywizjonie 303. Wiadomo też, że w 1941 roku był przez pewien czas brytyjskim dowódcą 1 Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Po prostu Tomasz Niewierny, który z czasem uwierzył w polskich lotników i to właściwie tyle. Także w polskiej...

Książka ukazuje rzeczywistość czasu wojny i w dobry sposób ukazuje waleczność i odwagę Polskich bohaterów- lotników.

Jestem właśnie w trakcie czytania niniejszej książki i mam krótką refleksje. Sama książka jako wspomnienia pilota II wojny światowej jest dobra. Natomiast tytuł jest jedynie tanim chwytem marketingowym. Kupując tą książkę miałem nadzieję dowiedzieć się coś więcej na temat naszych pilotów z dywizjonu 303 tymczasem rozdział poświęcony okresowi, z bitwy o Anglię mieści się na...

#bookafternoon
Cóż za chwytliwy tytuł, prawda? W zeszłym miesiącu przeczytałam tę książkę kupioną kiedyś w biedronce w pakiecie z cudowną "Kompanią braci". Czytałam jako uzupełnienie "Dywizjonu 303" Fiedlera, gdyż autor książki był dowódcą naszych rodaków i polubił ich do tego stopnia, że z Johna Kenta stał się dla nich "Kentowskim" 😊
Ta autobiograficzna opowieść o życiu...

Super książka piękna o wspomnieniach pewnego żołnierza. Prawdziwe życie opisane w pięknym stylu! Poruszyłam się czytając tą książkę. Piękna i wzruszająca.

Pisana językiem faktów. Zaciekawiło mnie to jak wielką pasją dla autora było latanie. Dużo informacji o ówczesnych samolotach jak i o bitwach toczonych w powietrzu. Piloci byli niesamowicie odważni!

Na półkach: , , , , , ,

Bardzo dobra pozycja, traktująca nie tylko o gorących letnich dniach 1940 roku, ale przedstawiająca całą drogę zawodową Johna Kenta - od lat przed drugą wojną światową, po szefowanie pilotom doświadczalnym. Kent ma dryg do opowiadania, jednocześnie zachowując stonowanie i zimną krew. Książka nie tryska humorem, ale sporo groteskowych sytuacji w niej znajdziemy. I sporo krwi...

Książka godna polecenia , wciągająca i pełna akcji.

Książka bardzo ciekawa. Prostym językiem napisana i bardzo wciągająca czytelnika. Polecam

Wspomnienia jednego z najsłynniejszych obcokrajowców z "polskiego" dywizjonu 303. Autor nie skupia się tu tylko na okresie latania z polakami jak mógłby sugerować tytuł więc część z czytelników będzie rozczarowana szukając tu niekończącej się tyrrady pochwalnej na cześć naszych rodaków i Polski w ogóle. Niemniej jednak jest warto przeczytać te wspomnienia niesamowitego...

• Historia
  • Historyczne
  • Lotnictwo
  • 2018
  • Chcę w prezencie

John Kent Polacy są najlepsi. Wspomnienia Kanadyjczyka z Dywizjonu 303 Zobacz więcej