To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki

Oficjalne recenzje i

Gdzie jest łup?

Link do recenzji

719 1 155

Niby mam mieszane uczucia do tej książki, ale bardziej skłaniają się w stronę SŁABEGO. Tak jak dałem: takie 4/10.
Jestem fanem westernów oraz całego tamtego okresu i cieszyłem się, że sięgnąłem po taki większy reportaż autora.
Sporo można ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ale... I tu główny i bardzo duży zarzut- tych rzeczy jest bezliku i się szybko je zapomina. Na raz...

Bardzo ciekawa pozycja, dla wszystkich, którzy słuchali audycji Wałkuskiego, wręcz obowiązkowa.

Z uwagi na irytujące powtórzenia, książka robi się za długa, przez co, po jakimś czasie zaczyna nudzić. Mimo wszystko, kilka razy można się przy niej całkiem dobrze uśmiać

Marek Wałkuski w piątkowe popołudnie na falach radiowej Trójki opowiada anegdotę związaną z jakimś nieudanym napadem na bank. Ma o czym opowiadać, bo w USA corocznie dokonywanych jest kilka tysięcy tego typu przestępstw. Z tych anegdot wziął się pomysł na książkę, już trzecią w dorobku dziennikarza i zarazem trzecią poświęconą amerykańskiej codzienności.

Siłą rzeczy dużo...

Napady na banki ukazują historię Stanów Zjednoczonych z nietypowej perspektywy, która odzwierciedla jednak doskonale zmiany społeczne, kulturowe i technologiczne. Autor jako znawca Ameryki potrafi bez problemu poszerzyć kontekst i wyjaśnić przyczyny wielu zjawisk.

Niektóre informacje są zbyt często powtarzane - np. o konkretnym przestępcy możemy przeczytać we wstępie,...

Pewnie nie każdy miał okazję usłyszeć radiowy duet Wałkuski & Strzyczkowski, ale zapewniam, że gdy tych dwóch dżentelmenów spotyka się razem na antenie Trójki, z automatu wytwarza się specyficzna aura. Atmosfera pełna humoru, lekkości jak i fachowej wiedzy. W takich właśnie okolicznościach, podczas piątkowych audycji poznałem amerykańskie historie napadów na banki....

Czyta się lekko i przyjemnie.
Ciekawy "kawałek" historii Ameryki, nie tylko o napadach.
Często zadziwiające to historie, nie mieszczące się w głowie bo aż tak idiotyczne, lub nierealne.
Polecam, Mirka o)

a na zakończenie kawał
"Rabuś po zgarnięciu pieniędzy zwraca się do klienta za nim z pytaniem : - czy widziałeś jak rabuję bank?
Mężczyzna odpowiada ,że widział ,...

Napisana lekko, pełna ciekawostek i obserwacji społecznych z 200 lat historii Stanów Zjednoczonych.

Nareszcie niekonwencjonalna książka o USA. Ciekawy temat, który nie jest powszechnie znany i dlatego przyciąga uwagę czytelników zainteresowanych Stanami Zjednoczonymi. Ujęcie historyczne, socjologiczne czy kulturowe potwierdzają, że autor ujął temat holistycznie. Warto podkreślić pojawiający się humor.

Lekka książka o ciekawostkach napadów na banki w USA. Jest zarysowany przekrój historyczny, wspomnienia po sławnych złodziejach. Niektóre ciekawostki mogą zaskoczyć czytelnika jak ta o pochodzeniu dolara.

• 2018
  • USA