Helikopter

2018-07-02
2018-07-02
Ewa Wojciechowska
Ewa Wojciechowska literatura szwedzka

Książka porywająca i oparta na faktach. Idealna do przeczytania w wolny weekend, w trakcie którego nie poszukujemy lektury ambitnej, a takiej, która ekscytuje i potrafi trzymać w napięciu.

Fascynująca opowieść o historii, która wydarzyła się naprawdę. Kilkoro śmiałków postanowiło okraść budynek, który wydawał się nie do zdobycia, bliskie sąsiedztwo komisariatu policji, skomplikowane zabezpieczenia skarbca. Złodzieje mieli jednak fantazję, do napadu użyto helikoptera, a cała operacja potrwała zaledwie dwadzieścia minut.
Całość była perfekcyjnie zorganizowana, oprócz pilota helikoptera rabusie mieli swoje czujki rozstawione dookoła budynku, ludzie ci mieli unieruchamiać pędzące na miejsce radiowozy, zadbano nawet o sabotaż policyjnych śmigłowców, które mogłyby zniweczyć trud złodziei.
Wszystko to brzmi nieprawdopodobnie, jednakże wydarzyło się naprawdę. Bardzo wartka akcja, czyta się super.

Całość była perfekcyjnie zorganizowana,...

Dobra sensacja. Ostatnie 150 stron czyta się z wypiekami na twarzy. Polecam.

Dobra sensacja. Ostatnie 150 stron czyta się z wypiekami na twarzy. Polecam.

Czyta się dobrze i szybko a końcówka jaka "napięta" ...było miło

Czyta się dobrze i szybko a końcówka jaka "napięta" ...było miło

Książkę czyta się dość szybko i przyjemnie. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło. Polecam, warta przeczytania.

PS. Bardzo fajne krótkie podrozdziały. Dla mnie bardzo przydatna taką formą.

PS. Bardzo fajne krótkie podrozdziały. Dla mnie bardzo przydatna taką formą.

"To, że na ścianę ze szkła mówi się "szyba pancerna", nie oznacza, że nie da się w niej wybić dziury."

To tak jak z ludźmi. Czasem wydaje nam się, że ktoś jest niedostępny i ucieka od każdego. A tak naprawdę nie znamy Jego historii. Czasem potrzeba wiele czasu, żeby szyba pękła. Czasem nigdy się to nie wydarzy...

Czytając opinie zastanawiałam się czym te wszystkie osoby się "jarają"? Szybko przeczytałam opis... No dobra... jakaś tam kradzież, niby spektakularna... dobrze, rozumiem... I co dalej?
Książkę zamówiłam i czytałam inne bo ta... hmm... nie po drodze mi do niej było. Ale w końcu stwierdziłam, że to ten czas, i albo ją przeczytam do końca, albo odrzucę po pięciu rozdziałach.
Jestem zaskoczona!
Pozytywnie zaskoczona! Książkę czytałam jednym tchem, trzyma w napięciu od samego początku, by skumulować je w przedostatnim dziale.
Dodatkowo akcja, która dzieje się w Szwecji... miejscowości, które znam i potrafiłam sobie to wszystko wyobrazić ;) Dla mnie sztos! Lepiej trafić nie mogłam.
A Wy? Czytaliście tę książkę? Chętnie poznam Wasze opinie na jej temat ;)

Czytając opinie zastanawiałam się czym te wszystkie osoby...

Thriller przybliżający prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się 22 września 2009 roku w Sztokholmie. Wciąga jak czekolada:)

''Najbardziej zuchwały napad w historii Skandynawii. Czegoś takiego Szwecja nie widziała".

Autorowi udało się dotrzeć do uczestników napadu. Świetnie, że wprowadza fikcję, rozbudowując wątki osobiste bohaterów. Doskonale ich uwiarygodnił.

''Helikopter'' trzyma w napięciu od początku do końca. Spełnił moje oczekiwania, choć początkowo byłam sceptyczna.

Polecam:)

Do książki podszedłem początkowo jak do pozbawionej emocji dziennikarskiej relacji. Jednak powoli rozwijająca się akcja wciągnęła jak dobry kryminał. Przyjemna pozycja z zaskakującym finałem w sam raz na dwa wieczory. Może nie rewelacyjna ale na pewno bardzo dobra, zapewne przez to, że historia opisana w książce wydarzyła się naprawdę. Mocne 7 na 10 :).

Moim zdaniem 7/10. Mimo że nie jest to kryminał, a fabularyzowana opowieść o faktycznym napadzie, bardzo dobrze się czyta. Typowy skandynawski klimat, czyli powolne rozkręcanie się akcji, a potem już leci szybko. Dzięki temu mamy okazję lepiej poznać bohaterów, poczuć to, co oni, a nawet ich polubić. Serio, zapałałam do tych złodziei sympatią 🙃 mimo obaw, że będzie nudno, jestem pozytywnie zaskoczona. I zakończenie - oj trochę się rozczarujecie! 😉Polecam!

Książka zdecydowanie inna od tej jaka miała być z opisu książki. Niestety ale spodziewałam się genialnej historii, a dostałam jedno wielkie rozczarowanie, bo książka nie jest wyjątkowa jest przeciętna.

• Kryminał
  • Do kupienia