Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?

Okładka książki Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? Dariusz Kaliński
Okładka książki Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?
Dariusz Kaliński Wydawnictwo: Znak Seria: Ciekawostki historyczne.pl historia
historia
Ciekawostki historyczne.pl
Znak
2017-04-26
2017-04-26
9788324041947

Okładka książki Okupowana Polska w liczbach Martyna Grądzka-Rejak, Kamil Janicki, Dariusz Kaliński, Rafał Kuzak, Sebastian Pawlina, Aleksandra Zaprutko-Janicka
Okupowana Pols... Martyna Grądzka-Rej...
Okładka książki Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski Kamil Janicki, Dariusz Kaliński, Rafał Kowalczyk, Piotr Kroll, Michael Morys-Twarowski, Sebastian Pawlina, Maciej A. Pieńkowski, Paweł Stachnik
Chwile przełom... Kamil Janicki, Dari...

Warto wiedzieć co Sowieci zrobili Polsce nie tylko podczas wojny, ale również tuż po niej. Gwałty, grabieże, miliardowe straty. Potrzebna książka

Książka bardzo ciekawa, niezbyt naukowa ale dla mnie jako historycznego laika to duży plus. Zdecydowanie uzupełnia szkolną wiedzę i pokazuje dwie strony medalu "wyzwolenia" Polski.

Historia wyzwalania Polski przez ZSRR spod okupacji niemieckiej. Ciężka historia przepleciona relacjami świadków.

Książka bardzo mi się podobała. Z początku miałam do niej negatywne nastawienie, nie wiem dlaczego. Jednakże pozytywnie się zaskoczyłam. Jeden rozdział co prawda mnie trochę nużył, ale reszta była w porządku. Dla kogoś, kto interesuje się historią (ale i nie tylko) będzie to dobra pozycja. Prosty język i ciekawa treść.

Pozycja jest godna polecenia. Autor ukazuje rzeczywistość taką, jaką ona była: okrutną i brutalną. Po chwilowej euforii, wyzwolenia od nazistowskiego najeźdźcy, nastąpiło inne, jażmo sowieckie. Większość twierdzi że było gorsze. Gwałty, grabieże, wywózki i splądrowanie całej Polski... A to wszystko w ramach rekompensaty za "wyzwolenie"

Bardzo dobra książka, niezwykle wciągająca. Czyta się ją pod wpływem emocji związanych z opisanymi wydarzeniami.

Autor ma niestety bardzo ubogi warsztat pisarski i temat, który wydaje się być niezwykle interesujący, przedstawił w formie sprawozdania pierwszoklasisty z wyjścia do muzeum.

Witam. Można mieć wiele zarzutów do autora ale z mojego punktu widzenia to ważna pozycja. Głównie dlatego, że opiera się o wspomnienia ludzi którzy przeżyli opisane historie. Pamięć o tym co się zdarzyło jest ważna w ocenie tego co dzieje się teraz. Dlatego daję tyle gwiazdek. Pozdr. P.

Książka mówi w zasadzie o stratach, jakie poniosła Polska jako kraj i Polacy jako obywatele przez wyzwolenie przez czerwoną armię. Straty nie tylko materialne, również psychiczne. W większości rosjanie pokazani są ze złej strony, zdarzają się również pozytywne głosy, ale te są w mniejszości. Książka zawiera bardzo dużo źródeł. Mimo iż może wydawać się stronnicza dobrze, że ta pozycja się ukazała i możemy się z nią zapoznać. Trzydzieści lat temu książka byłaby zakazana a autor podzieliłby losy wielu bohaterów opisanych w książce.

• II wojna światowa
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?