Łatwy hajs

Okładka książki Łatwy hajs
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Muza Cykl: Kryształowi (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryształowi (tom 2)
Muza
2019-05-15
2019-05-15
literatura polska policja

Okładka książki Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe 4 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Katarzyna Grochola, Michał Kuźmiński, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Jacek Piekiełko
Ocena 6,5
Opowiem Ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Opowiem ci o zbrodni t.3 Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Bogdan Lach, Robert Małecki, Joanna Opiat-Bojarska
Ocena 6,7
Opowiem ci o z... Katarzyna Bonda, Ig...

To kolejna zimna, brudna, wulgarna i brutalna historia spod pióra tej autorki. Jednak dzięki wszystkim wymienionym wyżej przymiotom, jest ona znacznie bardziej naturalna i rzeczywista.

To dla mnie wręcz niewiarygodne, że elegancka kobieta z okładki, która swoją stylizacją przypomina żeńską wersję Jamesa Bonda, potrafi napisać tak szorstką, męską historię. Zdaje sobie sprawę z tego, że się powtarzam, ale czytając kolejne linijki tej książki, wielokrotnie z niedowierzaniem wracałem do okładki. Czapki z głów, za tak niesamowity (i zróżnicowany) warsztat pisarski.

Owszem, może i na łamach tej lektury słowo ku**a pada około 500 razy, ale dzięki temu ta historia bardzo przypomina mi stare, dobre, polskie kino🎥 A propos kina, wg mnie seria Kryształowi jest wręcz idealnym materiałem na serial. Z rozdziału na rozdział, Opiat-Bojarska teleportuje nas w przeróżne miejsca, przedstawiając całą masę, skrajnie różnych, ale dopracowanych literacko bohaterów.

Wspomniana seria nieco przypomina mi twórczość Pauliny Świst aczkolwiek w książkach Joanny Opiat-Bojarskiej mniejszy nacisk pada na sceny erotyczne, zaś zdecydowanie bardziej dopracowano tu warstwę fabularną.

Jako, że moje opinie nt. książek cechuje ogromna dawka subiektywizmu, muszę zaznaczyć, że autorka wręcz z niewiarygodną skutecznością porusza w swojej twórczości całe mnóstwo drobnych aspektów, które kreują mój własny, intymny i prawdziwy świat. Oczywiście tak było i tym razem. Zapewne to dlatego, tak bardzo uwielbiam jej książki.

Niech najlepszą rekomendacją tego kryminału będzie stwierdzenie, że jestem wręcz oczarowany książkami Joanny, a jest to już trzecia pozycja z jej repertuaru, która wywołała we mnie efektwow!

Książka niestety przejaskrawiona.
Wulgaryzm goni wulgaryzm.
Nadaje to płytkości.
Odnosi się wrażenie, ze przykrywa on talent pisarki.
A szkoda , bo wyczuć można, ze naprawdę go posiada.
Może spróbuje z inna pozycją.

Książka niestety przejaskrawiona.
Wulgaryzm goni wulgaryzm.
Nadaje to płytkości.
Odnosi się wrażenie, ze przykrywa on talent pisarki.
A szkoda , bo wyczuć można, ze naprawdę go posiada.
Może spróbuje z inna pozycją.

Zawsze znajdzie się sposób, by złamać człowieka. Każdego człowieka.

Zawsze znajdzie się sposób, by złamać człowieka. Każdego człowieka.

Nadal jesteśmy w Poznaniu i jego okolicach. Już wszyscy wiedzą, że Paweł Dobrogowski ,,Driver" jest kryształowym. Teraz już oficjalnie prowadzi sprawę kolejnego umoczonego policjanta Piotra Świątka pseudonim ,,Łysy". Łysy to bezwzględny człowiek, dla którego najważniejsze jest to żeby jego korzyści były na pierwszym miejscu bez względu czego się dotyka. Oprócz pracy w policji zbiera haracze od właścicieli klubów go-go. Wiadomo o jakie kluby chodzi i co dzieje się na zapleczach tych przybytków. Jeżeli taki właściciel odmówi zapłaty, Łysy w majestacie prawa zamyka lokal i tak ustawia dowody, że delikwent marnie kończy. Jest jednak jeden klub, który omija szerokim łukiem. Chodzą słuchy, że jest jego tajnym współwłaścicielem. A w tymże klubie kobiety, sex i narkotyki są na porządku dziennym.

Kiedy na trop Łysego wpada Driver wszystko zaczyna się sypać. Kryształowy znów prowadzi niebezpieczne śledztwo, które może się źle skończyć dla niego samego. Tym bardziej że dochodzą do niego informacje, iż ktoś pod nim też kopie dołki. Robi się niebezpiecznie i tak naprawdę nikt nie wie komu może ufać.

Znów mamy książkę przesiąkniętą testosteronem i sexem. Akcja rozpoczyna się na samym początku i z każdą kolejną kartką przyspiesza. Zakończenie wyjaśnia część wątków i zwiastuje kolejną część serii.

Autorka pokazuje jak brutalny jest świat policji, gangsterów walczących o swoje rejony i wpływy. Tu nie ma miejsca na spokojne i delikatne rozmowy. Tu ważne jest kto jest silniejszy, kto ma większą władzę i pieniądze. Bo tylko Ci są w stanie utrzymać się na powierzchni. Dlatego gangsterka ma na swoich usługach policję, która ma dbać o ich bezpieczeństwo. Oczywisty jest fakt, że każda ze stron czerpie swoje profity z takiego układu.

Po raz kolejny odczuwałam, że to co czytam jest realistycznym obrazem świata, który jest obcy dla zwykłego szarego człowieka takiego jak ja. Joanna Opiat-Bojarska doskonale nam pokazuje ten zakazany świat, w którym króluje przemoc, sex, narkotyki i pieniądz.

,,Łatwy hajs" kończy się tak, że czytelnik wie iż trzecia część będzie kręcić się wkoło Drivera. Strasznie jestem ciekawa co też czeka naszego przystojnego kryształowego chłopca. Wam polecam druga część a ja zabieram się za ostatnią.

Druga część i nie zawiodłam się. Dziękuję bardzo pani Asiu ;)

Druga część i nie zawiodłam się. Dziękuję bardzo pani Asiu ;)

Druga część trzyma poziom . Fajny kryminał . Zaczynam czytać trójkę .

Druga część trzyma poziom . Fajny kryminał . Zaczynam czytać trójkę .

Równie dobra jak pierwsza część. Ostra rozrywka.

Równie dobra jak pierwsza część. Ostra rozrywka.

Druga część z cyklu Kryształowi. Już zdążyłam się przyzwyczaić do tej ilości testosteronu i mocnego języka. Również w tej części Driver nie zawiódł. Jestem ciekawa jak dalej potoczy się jego historia z Paulą.

Zdecydowanie ta część przypadła mi bardziej niz pierwsza. Aczkolwiek dalej twierdzę jak przy 1 czesci ze książki są w sumie o niczym i szkoda czasu na nie ponieważ w tym czasie mogło by się przeczytać cos ciekawszego. Niestety jeszcze 3 część przede mna co mnie w ogóle nie nastraja pozytywnie

Na półkach: , , , , , ,

Książka wysłuchana w aplikacji Empik Go .
Czyta Adam Bauman .
Lektor rewelacyjnie czyta książkę ,modulując glos.
Słucha się bardzo dobrze .
Oczywiście znów dużo się dzieje ,morderstwo , narkotyki i skorumpowani policjanci .
Z chęcią sięgnę po kolejną część .

Książka wysłuchana w aplikacji Empik Go .
Czyta Adam Bauman .
Lektor rewelacyjnie czyta książkę ,modulując glos.
Słucha się bardzo dobrze .
Z chęcią sięgnę po kolejną część .

Joanna Opiat-Bojarska Łatwy hajs Zobacz więcej