Łatwy hajs

Okładka książki Łatwy hajs Joanna Opiat-Bojarska
Okładka książki Łatwy hajs
Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Muza Cykl: Kryształowi (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Kryształowi (tom 2)
Muza
2019-05-15
2019-05-15
literatura polska policja

druga część Kryształowych, ten sam wulgarny język, masa seksu, niekoniecznie przyjemnych myśli. czytało mi się szybko i przyjemnie, jednak tak właściwie nic mnie nie zaskoczyło, nie porwała mnie też żadna z nowych postaci. jak na razie pierwsza część była lepsza, zobaczymy jak będzie z ostatnią

Drugi tom serii jest troszkę lepszy od poprzedniego. Nadal jest mnóstwo akcji i bohaterów🙃 Jest naprawdę ciekawie, ale jeżeli kogoś bardzo rażą wulgaryzmy, to nie polecam tej serii🙂

• ŁATWY HAJS • CYKL KRYSZTAŁOWI tom.2
JOANNA OPIAT-BOJARSKA

Witajcie kochani!❤️ dziś przychodzę do Was z opinią o drugiej części cyklu Kryształowi, pióra Joanny Opiat-Bojarskiej.
Na wstępie muszę przyznać, że poprzedni tom mnie zachwycił i pochłonął, liczyłam że kolejne spotkanie z KRYSZTAŁOWYMI będzie równie udane, albo lepsze. Choć ŁATWY HAJS również czytało się błyskawicznie i z wielką przyjemnością, to jednak ten pierwszy zrobił na mnie większe wrażenie😈.

Tym razem autorka zabiera nas do brudnego świata sexu i narkotyków. Akcję fabuły osadza m.in. w willi paradajs- gdzie odbywają się hardcorowe orgie na grubą skalę. To właśnie tutaj ginie młoda dziewczyna, a jej śmierć zapoczątkuje żmudne śledztwo, które poprowadzi śledczych do klubu go-go. A tutaj co róż wyskakują nowe rewelacje. Skorumpowani policjanci- działający na dwa fronty, gangsterskie porachunki, wykorzystywanie kobiet, kradzieże, zdobywanie posady "tyłkiem", a awansu kłamstwem...
ŁATWY HAJS to smutny i brutalny obraz nie tylko życia nocnego, ale przede wszystkim polskiej policji. Skala wyrządzonego zła powala.
Jest też i on. Drajwer, czyli Paweł Dobrogowski. Tropiciel nieuczciwych gliniarzy, outsider, rozwodnik, ojciec, miłośnik nielegalnych wyścigów, a jednocześnie pies z krwi i kości. Postać, za którą kobiety w kinie najpewniej by piszczały, a mężczyzni spoglądali na niego z odrobiną zazdrości- zakładając, że ta seria doczekałaby się kiedyś ekranizacji..😁

Jeśli chodzi o język jakim napisany został ŁATWY HAJS to muszę przyznać, że nawet mnie robiło się miejscami słabo od liczby przekleństw i bluźnierstw, a uwierzcie mi, nie należę do wrażliwców pod tym kątem. Gdyby powycinać ich połowę książka zyskała by na szlachetności, wciąż pozostając ostra jak brzytwa. Jak to mówią, co za dużo to i świnia nie zeżre.🥹🥹

Na półce czeka już kolejna część i jestem bardzo ciekawa jak potoczą się losy Pawła, bo pod koniec zaczęło się chłopakowi mocno palić pod stopami.. czuję, że autorka zgotuje mu wiele wrażeń.. możliwe że całkiem mało przyjemnych..😳🤯

Czy polecam? Jeśli lubicie powieści sensacyjne z trupem w tle okraszone sporą dawką brzydkich wyrazów - to czeka Was bardzo dużo dobrej zabawy!🥳🥳

• ŁATWY HAJS • CYKL KRYSZTAŁOWI tom.2
JOANNA OPIAT-BOJARSKA

Dla mnie super. Książka utrzymuje czytelnika cały czas w napięciu, non stop coś się dzieje. Jak ktoś chce wrażeń to gorąco polecam. Ależ w tej policji jest balagan- delikatnie mówiąc. Ale sobie większość pozwala i przekracza uprawnienia!

To druga część trylogii i chyba ostatnia, którą czytam. Pomimo ciekawej fabuły, wielu zwrotów akcji, postaci, które zaskakują do ostatniej chwili, nie jest to książka dla mnie. Uważam że można było napisać ją w mniej wulgarny sposób, który nie ranił by moich delikatnych oczu. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza to polecam.

To kolejna zimna, brudna, wulgarna i brutalna historia spod pióra tej autorki. Jednak dzięki wszystkim wymienionym wyżej przymiotom, jest ona znacznie bardziej naturalna i rzeczywista.

To dla mnie wręcz niewiarygodne, że elegancka kobieta z okładki, która swoją stylizacją przypomina żeńską wersję Jamesa Bonda, potrafi napisać tak szorstką, męską historię. Zdaje sobie sprawę z tego, że się powtarzam, ale czytając kolejne linijki tej książki, wielokrotnie z niedowierzaniem wracałem do okładki. Czapki z głów, za tak niesamowity (i zróżnicowany) warsztat pisarski.

Owszem, może i na łamach tej lektury słowo ku**a pada około 500 razy, ale dzięki temu ta historia bardzo przypomina mi stare, dobre, polskie kino🎥 A propos kina, wg mnie seria Kryształowi jest wręcz idealnym materiałem na serial. Z rozdziału na rozdział, Opiat-Bojarska teleportuje nas w przeróżne miejsca, przedstawiając całą masę, skrajnie różnych, ale dopracowanych literacko bohaterów.

Wspomniana seria nieco przypomina mi twórczość Pauliny Świst aczkolwiek w książkach Joanny Opiat-Bojarskiej mniejszy nacisk pada na sceny erotyczne, zaś zdecydowanie bardziej dopracowano tu warstwę fabularną.

Jako, że moje opinie nt. książek cechuje ogromna dawka subiektywizmu, muszę zaznaczyć, że autorka wręcz z niewiarygodną skutecznością porusza w swojej twórczości całe mnóstwo drobnych aspektów, które kreują mój własny, intymny i prawdziwy świat. Oczywiście tak było i tym razem. Zapewne to dlatego, tak bardzo uwielbiam jej książki.

Niech najlepszą rekomendacją tego kryminału będzie stwierdzenie, że jestem wręcz oczarowany książkami Joanny, a jest to już trzecia pozycja z jej repertuaru, która wywołała we mnie efektwow!

Książka niestety przejaskrawiona.
Wulgaryzm goni wulgaryzm.
Nadaje to płytkości.
Odnosi się wrażenie, ze przykrywa on talent pisarki.
A szkoda , bo wyczuć można, ze naprawdę go posiada.
Może spróbuje z inna pozycją.

Książka niestety przejaskrawiona.
Wulgaryzm goni wulgaryzm.
Nadaje to płytkości.
Odnosi się wrażenie, ze przykrywa on talent pisarki.
A szkoda , bo wyczuć można, ze naprawdę go posiada.
Może spróbuje z inna pozycją.

Zawsze znajdzie się sposób, by złamać człowieka. Każdego człowieka.

Zawsze znajdzie się sposób, by złamać człowieka. Każdego człowieka.

Nadal jesteśmy w Poznaniu i jego okolicach. Już wszyscy wiedzą, że Paweł Dobrogowski ,,Driver" jest kryształowym. Teraz już oficjalnie prowadzi sprawę kolejnego umoczonego policjanta Piotra Świątka pseudonim ,,Łysy". Łysy to bezwzględny człowiek, dla którego najważniejsze jest to żeby jego korzyści były na pierwszym miejscu bez względu czego się dotyka. Oprócz pracy w policji zbiera haracze od właścicieli klubów go-go. Wiadomo o jakie kluby chodzi i co dzieje się na zapleczach tych przybytków. Jeżeli taki właściciel odmówi zapłaty, Łysy w majestacie prawa zamyka lokal i tak ustawia dowody, że delikwent marnie kończy. Jest jednak jeden klub, który omija szerokim łukiem. Chodzą słuchy, że jest jego tajnym współwłaścicielem. A w tymże klubie kobiety, sex i narkotyki są na porządku dziennym.

Kiedy na trop Łysego wpada Driver wszystko zaczyna się sypać. Kryształowy znów prowadzi niebezpieczne śledztwo, które może się źle skończyć dla niego samego. Tym bardziej że dochodzą do niego informacje, iż ktoś pod nim też kopie dołki. Robi się niebezpiecznie i tak naprawdę nikt nie wie komu może ufać.

Znów mamy książkę przesiąkniętą testosteronem i sexem. Akcja rozpoczyna się na samym początku i z każdą kolejną kartką przyspiesza. Zakończenie wyjaśnia część wątków i zwiastuje kolejną część serii.

Autorka pokazuje jak brutalny jest świat policji, gangsterów walczących o swoje rejony i wpływy. Tu nie ma miejsca na spokojne i delikatne rozmowy. Tu ważne jest kto jest silniejszy, kto ma większą władzę i pieniądze. Bo tylko Ci są w stanie utrzymać się na powierzchni. Dlatego gangsterka ma na swoich usługach policję, która ma dbać o ich bezpieczeństwo. Oczywisty jest fakt, że każda ze stron czerpie swoje profity z takiego układu.

Po raz kolejny odczuwałam, że to co czytam jest realistycznym obrazem świata, który jest obcy dla zwykłego szarego człowieka takiego jak ja. Joanna Opiat-Bojarska doskonale nam pokazuje ten zakazany świat, w którym króluje przemoc, sex, narkotyki i pieniądz.

,,Łatwy hajs" kończy się tak, że czytelnik wie iż trzecia część będzie kręcić się wkoło Drivera. Strasznie jestem ciekawa co też czeka naszego przystojnego kryształowego chłopca. Wam polecam druga część a ja zabieram się za ostatnią.

Druga część i nie zawiodłam się. Dziękuję bardzo pani Asiu ;)

Druga część i nie zawiodłam się. Dziękuję bardzo pani Asiu ;)

• Przeczytane 2019
  • Kryminał