Nagranie

Małgorzata Falkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Kobiece
kryminał, sensacja, thriller
2019-05-15

Bardzo przeciętna i przewidywalna historia. Myślę że czas skończyć moją przygodę z tą autorką.

Prosta opowieść. Trochę zbyt banalna. Szybko się czyta. Prosta fabuła.

Lekkie pióro, ale historia prosta, bez emocji i napięcia z przewidywalnym zakończeniem.

Szczerze mówiąc nie rozumiem kiepskich ocen. Fajna akcja, nie było przydługich przeciąganych opisów, akcja działa się cały czas, nie było zbyt przewidywalnie, a do tego te krótkie rozdziały dzięki, którym super szybko się czytało. Podobało mi się :)

Kryminały to mój ulubiony gatunek literacki. Numer jeden z wszystkich jakie są na rynku wydawniczym. Z twórczością tej autorki spotkałam się pierwszy raz. Książce daje 4/10. Niestety ale spodziewałam się więcej po kryminale i się nie doczekałam. Zabrakło mi tu wielu elementów, które moim zdaniem powinny być w kryminale. Szukanie śladów, zbieranie ich, odciski palców,...

Niełatwo jest napisać dobry kryminał. A jeszcze trudniej dobry polski kryminał. Łatwo popaść w schematy, utarte ścieżki lub, przedobrzyć w drugą stronę, i stworzyć historię oderwaną od rzeczywistości.
Małgorzata Falkowska zabiera Nas do Torunia, w którym bez śladu giną młodzi mężczyźni. Jedyną poszlaką są kartki świąteczne i tajemnicze nagrania, które otrzymują rodziny...

Nie będę się zbyt długo rozwodzić, bo niestety czuję się mocno rozczarowana.
Moje oczekiwania wobec tej opowieści były dość duże i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że bardzo się zawiodłam. Po przeczytaniu intrygującego blurbu oraz obejrzeniu mocnego nagrania, wzięłam się za lekturę, która z każdą stroną rozczarowywała mnie coraz bardziej.
Fabuła była naprawdę...

W książce nie ma właściwie głównego bohatera, bo narracja podzielona jest między dwie osoby - komisarza Macieja Gorczyńskiego i jasnowidzkę Sylwię Trojanowską. Miło zobaczyć własne imię na kartach powieści :D

Gorczyński zajmuje się sprawą tajemniczych zaginięć w Toruniu i okolicach. Znikają młodzi mężczyźni, najczęściej studenci, których podejrzewa się o zaginięcie w...

Zabralam sie za ta ksiazke ze wzgledu na miejsce akcji, moj kochany Torun. Ksiazka czyta sie szybko, ale to dlatego, ze brak jej "tego czegos". Chcesz jak najszybciej ja skonczyc. I tak musze przyznac ze nie jest to najgorsze dno jakie czytalam, ale jesli masz wydac swoj limit na ta ksiazke to wstrzymaj sie 😊

"Nagranie" jest to książka, którą czyta się bardzo szybko. Krótkie rozdziały, często dwu- trzystronne, zachęcają, aby przeczytać jeszcze jeden rozdział i kolejny, a może i jeszcze jeden. Co do samej historii niezła, ale nie powala. Odniosłam wrażenie, że elementy, które pojawiają się podczas śledztwa często się powtarzają. Podsumowując, była to ciekawa historia, ale...

Dyskusje

• 2019