Zabójcze święta

Okładka książki Zabójcze święta
Adrian BednarekK.N. Haner Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2019-10-30
2019-10-30
9788366195288

więcej Więcej

Dziesięć autorów, którzy specjalizują się w różnych od siebie gatunkach, napisali opowiadanie świąteczne z domieszką kryminału, ale nie byliby sobą, gdyby nie wmieszali w historię swojego przewodniego gatunku. I tak znaleźć tu możemy romans, horror, a nawet coś mitycznego. Jak to bywa w przypadku takich książek mam swoich faworytów i takie, opowiadania, które zupełnie mnie...

Genialny zbiór opowiadań z okresem świątecznym w tle.
Kryminał, erotyka, horror i fantasy. Większość opowiadań ma coś w sobie.

Moje ulubione to "Puszwajbla" Grzegorza Kapli, "Upiorna Karolcia" Alka Rogozińskiego, "Więzienie" Pauliny Świst i "#Samotne święta" Adriana Bednarka.

Puszwajbla to mistrzostwo! Bardzo dobry kawałek fantastyki z czarownicą w tle. Góry, tkanie...

Jedne opowiadania podobały mi się bardziej, inne mniej. Każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie.
Książka ta sprawić może, że czytelnik zacznie inaczej postrzegać okres Świąt Bożego Narodzenia.

Gdy zbliżają się święta wszystko się może zdarzyć , w kuchni roznosi się zapach świątecznych potraw, w sercu euforia, a w duszy. No właśnie..no czasem w duszy się nawinie, co nie co, że tracimy kontrolę nad swoimi emocjami. Czasem puszczają nam nerwy i człowiek zmienia swoje oblicze, i zwykła przypadkowa okoliczność może zmienić nas w bestie.
Zbiór opowiadań świątecznych,...

Fajne, krótkie historie, wciągające. Niektórych chciałoby się czytać dalsze losy. Najlepsza oczywiście Paulina Świst. Polecam.

"Zabójcze święta" to zbiór świątecznych opowiadań. 10 polskich pisarzy opowiedziało w tej książce swoje historie. Chyba już tradycyjnie jak to w takich zbiorowych książkach bywa poziom opowiadań jest różny. Jedne opowiadania są lepsze inne słabsze, jednak każdemu inne mogą bardziej przypaść do gustu. Mnie najbardziej spodobały się takie opowiadania jak: "Krwawe...

Niestety mnie osobiście nie usatysfakcjonowały te kryminalne opowiadania. Może po prostu króciutka kryminalna opowieść nie jest wstanie wzbudzić takiej ciekawości jak w przypadku dłuższej książki. Skrócenie fabuły do minimum nie jest w stanie porwać czytelnika.

"Zabójcze święta" to zbiór 10 opowiadań polskich autorów, wśród których są mi.in. Magda Stachula, Małgorzata Rogala czy Alek Rogoziński. Jeśli chodzi o tematykę to przekrój mamy różnorodny, bowiem znajdziemy tu zarówno kryminał jaki i horror. Nie zabraknie również czegoś z pogranicza fantastyki czy erotyki. Wszystkie opowiadania skupiają się na świętach Bożego Narodzenia,...

Kilka opowiadań super, kilka naciągniętych. Sama formuła książki - zbiór opowiadań ok, lekko się czyta.

Ciekawa antologia, opowiadanie K.Haner podobało mi się najbardziej.

• 2019
  • 2020