Zabójcze święta

Adrian BednarekK.N. Haner Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kryminał, sensacja, thriller
9788366195288
Skarpa Warszawska
kryminał, sensacja, thriller
9788366195288

Byłeś w tym roku grzeczny czy nie?
Los i tak cię dopadnie!
Gdy pojawia się pierwsza gwiazdka na niebie, w kuchni czuć zapach przygotowanych potraw, a za oknem spadają leniwie płatki białego śniegu... zło czai się na każdym kroku. Gdy wszyscy siadają do stołu, gdzieś w oddali słychać głośny krzyk. Dźwięk łamanego opłatka zagłusza pękanie kości. Czy na pewno w tym roku...

No cóż, pomimo ogromnej sympatii do kilku autorów, całość oceniam dosyć przeciętnie. Za wyjątkiem trzech opowiadań, reszta nie pozostała nawet w mojej pamięci.

Taki zlepek...Kilka opowiadań fajnie się czytało , ale ogólnie bardzo przeciętna

Nie zawiodłam się na opowiadaniu Magdy Stachuli, której twórczość bardzo lubię. Oczywiście są tu opowieści lepsze i gorsze, komedie kryminalne i horrory, bardziej i mniej wulgarne. No tak, każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo spodobały mi się też rozdziały napisane przez Kamila Bednarka, Paulinę Świst, K. N. Haner i Artura Urbanowicza.

Czy dzięki tej książce poczułam już...

Niestety jak to bywa ze zbiorami opowiadań różnych autorów - poziom jest zróżnicowany. Są perełki, ale są też historie tak słabe, że zastanawia mnie kto coś takiego puścił do druku...

1. "Dodatkowe nakrycie" Artur Urbanowicz. To zdecydowanie najlepsze opowiadanie; historia, która idealnie wpasowuje się w tematykę tego zbioru opowiadań.

Niektóre historie ze świętami mają...

Lubię opowiadania z motywem świąt w tle i bardzo ciekawa byłam tej książki. Jest to ciekawa antologia, niestety większość opowiadań jest raczej przeciętna. Chyba za bardzo nastawiłam się na coś mega dobrego bo trochę się zawiodłam. Mimo to i tak znalazłam kilka opowiadań, które trafiło w mój gust. Polecam, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zbiór ciekawych opowiadań,wciągają bardzo,fabuła dobra.
Czyta się przyjemnie,poruszająca książka.

Byłeś w tym roku grzeczny czy nie? Los i tak cię dopadnie!
Gdy pojawia się pierwsza gwiazdka na niebie, w kuchni czuć zapach przygotowanych potraw, a za oknem spadają leniwie płatki białego śniegu.... zło czai się na każdym kroku. Gdy wszyscy siadają do stołu, gdzieś w oddali słychać głośny krzyk. Dźwięk łamanego opłatka zagłusza pękanie kości. Czy na pewno w tym roku...

Bardzo ciekawa antologia. Moimi faworytami są historie pana Rogozińskiego oraz Bednarka. Polecam. Nawet latem :-)

Zabójcze święta to zbiór 10 opowiadań, których akcja ma czas w okresie Bożego Narodzenia i została napisana przez polskich autorów kryminałów i horrorów. Jak to bywa w wypadku zbioru, każde opowiadanie jest napisane innym stylem. Niestety muszę stwierdzić, że spodziewałam się, że będzie ciekawiej, mroczniej. Tak naprawdę na dziesięć pięć opowiadań przypadło mi do gustu. ...

Dyskusje

• 2019