Zabójcze święta

Skarpa Warszawska

9788366195288
Skarpa Warszawska

Kup książkę

Bardzo zróżnicowane opowiadania. Mnie urzekły " Krwawe jasełka". Autor nieźle odjechał. Jest krwawo, świątecznie i trzyma wysoki poziom. No cóż, to jest gratka dla fanów Zuzy Lewandowskiej. Ostatnie sceny opowiadania po prostu genialne.

Przeczytane. W sumie nie spodziewałem się zbyt wiele i nie zawiodłem się. Świst, KN Haner to "gwiazdy" pewnego formatu. Jako czytadło może być, dla kogoś kto ceni swój czas i szuka ambitniejszych dzieł niż jakieś "grafomańskie pierdoły" odradzam. Mocne 2.

Nie jestem fanką opowiadań. Zdecydowanie wolę dłuższe formy literackie, jednak raz na jakiś czas sięgam po jakieś antologie. Tym razem zdecydowałam się na "świąteczny kryminał".

Boże Narodzenie to święta rodzinne a wiadomo, że najwięcej zbrodni popełnia się właśnie na tle rodziny lub bliskich znajomych. Daje to świetne pole do popisu autorom.

Musz...

Całą książkę ratuje Rogoziński, Jodełka, Kapla i Rogalska. Bo tak to bardzo słabo... Jest to inna książka, niż wszystkie na rynku. Ale niektórzy napisali takie historyjki, że przewidywalne na całego. Chociaż po niej wiem, kogo nie warto czytać... Motywy seksualne? To było żenujące!

Dzięki Wydawnictwu Skarpa Warszawska tegoroczne święta nabierają wyjątkowego smaku okraszonego kryminalnym aromatem. Do rąk fanów kryminałów trafiła właśnie antologia dziesięciu opowiadań, które sprawią, że te święta pokażą swą inną twarz. Piórem cenionych polskich pisarzy pojawiły się opowiadania, które zmrożą czytelniczą krew niczym zimowy lód, a obok zapachu świątecznej choi...

Antologię kupiłam dla dwóch autorów - Pauliny Świst i Artura Urbanowicza.

Na pani Świst się nie zawiodłam, chichotałam przez większość czasu poświęconego na czytanie opowiadania, muszę też przyznać że sam pomysł, genialny w swej prostocie, mnie zaskoczył.

Pan Urbanowicz zdecydowanie lepiej sprawdza się w dłuższych formach - tęsknie za kolejną książką w klim...

W tym roku zaczęłam święta wcześniej. Zabójcze święta, to opowiadania znanych pisarzy. I powrót kilku znanych postaci książkowych. Lektura na relaksujący wieczór.

Dodaj cytat z książki Zabójcze święta