Przecięcie

Okładka książki Przecięcie Wojciech Nerkowski
Okładka książki Przecięcie
Wojciech Nerkowski Wydawnictwo: Filia Cykl: Robert Kidd (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Robert Kidd (tom 1)
Filia
2019-06-05
2019-06-05
intryga romans

Pana Nerkowskiego znam, cenię i lubię za książki, które są niemal gotowym scenariuszem do filmu (skrzywienie zawodowe?) I mam wrażenie, że właśnie z takim nastawieniem pisze książki. Absolutnie mi to nie przeszkadza i zawsze z chęcią sięgam po kolejne jego książki.

#rece

-Takiej pary nie było od czasu " Mr.&Mrs.Smith"!-
To prawda!

Książka rewelacyjna,styl pisania autora sprawia że czyta się ją dość szybko,jest to również zasługa akcji która trwa przez całą książka oraz stopniowania napięcia. Główni bohaterowie świetnie wykreowani-Robert co prawda nie fruwa ewentualnie lata,nie posiada nadprzyrodzonych zdolności,ale ma czym zadziwiać, Kaśka coś tam w kierunku swojego życiowego statusu działa,ale coś realizacja planów lubi się toczyć po podkładanych jej kłodach... Co ich łączy,co rozdziela? Nie będę Wam opowiadać,najlepiej jest się samemu przekonać! Z mojej strony powiem tylko że warto,a czas spędzony na lekturze będę miło wspominać.
Ps. Postać teściowej 🔥
Jest to pierwsza części druga kontynuacja "Kryptonim Romeo" również się świetnie zapowiada ( pytanie skąd wiem? Jestem na tyle roztrzepana że zaczęłam czytać w pierwszej kolejności kontynuację no cóż tak też bywa ☺️🙈)
#polecamksiazke

#rece

-Takiej pary nie było od czasu " Mr.&Mrs.Smith"!-
To prawda!

Dawno nie czytałam tak dobrej sensacji !!!! Mimo że na książkę trafiłam całkiem przypadkiem to był to strzał w 10.
Kaśka po rozstaniu z mężem pragnie zapewnić sobie dostatnie życie. Postanawia zdobyć tajemniczy tomik poezji pewnej noblistki i sprzedać go tajemniczemu arystokracie, za całkiem sporą kwotę.
Robert to wdowiec, ojciec dwóch synów, stateczny wykładowca na wyższej uczelni.
Ona szalona, piękna, bezkompromisowa. On ułożony, przystojny, stateczny mężczyzna.
Pewnego dnia Robert pomaga Kaśce, co wplątuje go w międzynarodową intrygę. Razem przemierzają Europę nie tylko by uciec przed byłym mężem Kaśki i policją ale po to by spełnić marzenie dziewczyny. Autor wciąga nas w fascynujący świat pościgów, akcji, tajemnicy, zmysłowych relacji między głównymi bohaterami.
Bardzo podobało mi się w jaki sposób autor przedstawił relacje intymne między Kaśką i Robertem. Czasami mniej znaczy więcej. Jak miałabym je ocenić to zdecydowanie uważam że sceny nie dopowiedziane są czasem bardziej zmysłowe i są dużym plusem tej książki.
Tak dwoje różnych bohaterów stworzyło super duet . Plus za główną bohaterkę bo to super pozytywna babka. W jednym momencie z damy potrafi stać się zwykłą Kaśką. Zatopiłam się w tej książce i zdecydowanie nie utopiłam. Wartka akcja, pościgi, trudne wybory do tego namiętny romans, częste zwroty akcji sprawiają że nie można się od niej oderwać
Książka mega mi się podobała i na pewno sięgnę po kolejna część" Kryptonim Romeo"

Robert to wdowiec, ojciec dwóch synów, stateczny wykładowca...

Pierwsze spotkanie z Wojciechem Nerkowskim i bardzo pozytywne, raczej powieść sensacyjna niż thriller. Książka na 2 -3 wieczory, czyta się szybko i przyjemnie. Zwroty akcji, podobalo mi sie ze była nieprzewidywalna. Zakończenie bardzo zaskakuje. Biegnę po kolejną część. Polecam.

Musiałem przeczytać jeszcze raz, by połączyć wątki występujące się w drugim tomie przygód Kidda. Roberta Kidda. Lektura lekka, przyjemna. Nie ma tu wyrafinowanego śledztwa w stylu Mankella, czy też Krajewskiego. Afera prawie szpiegowska, z wątkiem kryminalnym. Bardzo polubiłem Kaśkę i Roberta. Kaśkę w szczególności 🙂

Po prostu ok :) nie da się o niej powiedzieć ani nic wybitnego, ani nic szczególnie złego. Czyta się szybko, fabuła jest ciekawa, ale bez większych rewelacji. Mam nadzieję, że drugi tom okaże się lepszy :)

1962

Kaśka i Robert to dwa przeciwieństwa:
Kaśka to kameleon - umie zaadoptować się w każdej sytuacji. To także egoistka, która nie umie okazywać uczuć i daje się ogrywać jak dziecko.
Robert to sprytny, asertywny gość, który umie ukrywać sekrety i umie tak operować akcją, że wychodzi na tym świetnie.
Nie rozumiem relacji Sobańskiej i Kidda, to raczej była relacja jedynie oparta na pociągu seksualnym i ochronie.
Podobał mi się mimo wszystko plot twist na końcu, więc pewnie jak wyjdzie druga część to po nią sięgnę.

Kaśka i Robert to dwa przeciwieństwa:

2053

Na półkach: , , , , , ,

Ale się tutaj dzieje. Książka kończy się kliffem i gdybym wiedziała, że tak się ta pierwsza część skończy, to poczekałabym na drugą część :)

Bardzo dobra książka - fajnie napisana zaskakująca fabuła polecam mimo polskiego autora na pewno się nie zawiedziecie

Sensacja,którą szybko się czyta. Minus za przekombinowane zakończenie. Czy polski pan i pani Smith? mam wątpliwości, mimo to sięgnę z ciekawości po kolejną część.

Dodaj cytat z książki Przecięcie