Przecięcie

Okładka książki Przecięcie
Wojciech Nerkowski Wydawnictwo: Filia Cykl: Robert Kidd (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Robert Kidd (tom 1)
Filia
2019-06-05
2019-06-05
intryga romans

Dawno nie czytałam tak dobrej sensacji !!!! Mimo że na książkę trafiłam całkiem przypadkiem to był to strzał w 10.
Kaśka po rozstaniu z mężem pragnie zapewnić sobie dostatnie życie. Postanawia zdobyć tajemniczy tomik poezji pewnej noblistki i sprzedać go tajemniczemu arystokracie, za całkiem sporą kwotę.
Robert to wdowiec, ojciec dwóch synów, stateczny wykładowca na wyższej uczelni.
Ona szalona, piękna, bezkompromisowa. On ułożony, przystojny, stateczny mężczyzna.
Pewnego dnia Robert pomaga Kaśce, co wplątuje go w międzynarodową intrygę. Razem przemierzają Europę nie tylko by uciec przed byłym mężem Kaśki i policją ale po to by spełnić marzenie dziewczyny. Autor wciąga nas w fascynujący świat pościgów, akcji, tajemnicy, zmysłowych relacji między głównymi bohaterami.
Bardzo podobało mi się w jaki sposób autor przedstawił relacje intymne między Kaśką i Robertem. Czasami mniej znaczy więcej. Jak miałabym je ocenić to zdecydowanie uważam że sceny nie dopowiedziane są czasem bardziej zmysłowe i są dużym plusem tej książki.
Tak dwoje różnych bohaterów stworzyło super duet . Plus za główną bohaterkę bo to super pozytywna babka. W jednym momencie z damy potrafi stać się zwykłą Kaśką. Zatopiłam się w tej książce i zdecydowanie nie utopiłam. Wartka akcja, pościgi, trudne wybory do tego namiętny romans, częste zwroty akcji sprawiają że nie można się od niej oderwać
Książka mega mi się podobała i na pewno sięgnę po kolejna część" Kryptonim Romeo"

Robert to wdowiec, ojciec dwóch synów, stateczny wykładowca...

Pierwsze spotkanie z Wojciechem Nerkowskim i bardzo pozytywne, raczej powieść sensacyjna niż thriller. Książka na 2 -3 wieczory, czyta się szybko i przyjemnie. Zwroty akcji, podobalo mi sie ze była nieprzewidywalna. Zakończenie bardzo zaskakuje. Biegnę po kolejną część. Polecam.

Musiałem przeczytać jeszcze raz, by połączyć wątki występujące się w drugim tomie przygód Kidda. Roberta Kidda. Lektura lekka, przyjemna. Nie ma tu wyrafinowanego śledztwa w stylu Mankella, czy też Krajewskiego. Afera prawie szpiegowska, z wątkiem kryminalnym. Bardzo polubiłem Kaśkę i Roberta. Kaśkę w szczególności 🙂

Po prostu ok :) nie da się o niej powiedzieć ani nic wybitnego, ani nic szczególnie złego. Czyta się szybko, fabuła jest ciekawa, ale bez większych rewelacji. Mam nadzieję, że drugi tom okaże się lepszy :)

Kaśka i Robert to dwa przeciwieństwa:
Kaśka to kameleon - umie zaadoptować się w każdej sytuacji. To także egoistka, która nie umie okazywać uczuć i daje się ogrywać jak dziecko.
Robert to sprytny, asertywny gość, który umie ukrywać sekrety i umie tak operować akcją, że wychodzi na tym świetnie.
Nie rozumiem relacji Sobańskiej i Kidda, to raczej była relacja jedynie oparta na pociągu seksualnym i ochronie.
Podobał mi się mimo wszystko plot twist na końcu, więc pewnie jak wyjdzie druga część to po nią sięgnę.

Kaśka i Robert to dwa przeciwieństwa:

Na półkach: , , , , , ,

Ale się tutaj dzieje. Książka kończy się kliffem i gdybym wiedziała, że tak się ta pierwsza część skończy, to poczekałabym na drugą część :)

Bardzo dobra książka - fajnie napisana zaskakująca fabuła polecam mimo polskiego autora na pewno się nie zawiedziecie

Letnia powieść sensacyjna, w której pojawia się Robert Kidd nasz rodzimy agent do zadań specjalnych. Polak o amerykańskich korzeniach albo odwrotnie. Na pozór zwyczajny facet w okularach, wykładowca na politechnice, wdowiec, samotnie wychowujący nastoletnich synów. Taki nasz Clark Kent. Pewnego ranka ratuje z opresji atrakcyjną marszandkę Katarzynę Sobańską. Okazuje się, że kobieta i jej były mąż nie zawsze legalnie sprzedawali dzieła sztuki. A w kłopoty wpadła próbując zdobyć nieznany tomik Szymborskiej i pieniądze na nowe życie. Tropy prowadzą ją i Kidda do Rzymu. Autor proponuje nam dynamiczną akcję w pięknych miejscach, parę bohaterów między którymi wybucha gorący romans . Przyjemna do czytania fabuła z zaskakującym zakończeniem

Mnie ta książka nie zachwyciła.
Znajdziemy tu zarówno wątek kryminalny i kulturalny - kradzież dzieł sztuki na zlecenie, wątek sensacyjny - strzelanina, rozboje, mąż gangster, tajemniczy Książę, który skupuje dzieła sztuki, wątek miłosno/erotyczny, międzynarodową akcjaę policji, podróż do 2 europejskich stolic.... Czyli pomieszanie z poplątaniem, przy czym niektóre prozaiczne sceny są opisane bardzo szczegółowo, a przy innych, dosyć kluczowych następuje przeskok w czasie i przestrzeni. Ciężko się skupić na którymś wątku.

Główna bohaterka mnie irytuje. Autor chciał ją przedstawić jako osobę wywodzącą się ze zwykłej rodziny, która później dzięki mężowi zmieniła się damę, obytą ze sztuką i manierami. Mąż z kolei zmienił się w regularnego gangstera. Dla mnie ta postać jest niespójna i po prostu wulgarna.

A zakończenie... no cóż, jakby zabrakło pomysłu co dalej.

Mnie ta książka nie zachwyciła.

Porównanie do "Mr. & Mrs. Smith" to jednak spore nadużycie w tym przypadku. Parka z tej książki nie ma nic wspólnego z wspomnianymi powyżej. Nazwanie tej książki thrillerem to też zbyt dużo. Ot, zwykły romans sensacyjny. Akcja dość wartka. Książka nie najgorsza ale też bez szału.

Dodaj cytat z książki Przecięcie